Piątek
21.12.2007
nr 355 (0873 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 21.12.2007
Numer wydania:
355 (0873 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Obręb hodowlany - grzyw...
 Pozbawienie broni cech ...
 pozwolenie na broń a uż...
 Pytanie za 100 punktów!
Hyde Park Corner
 Dla wszystkich
 problem zmian w kalen...
 farba dzika do badania
 Zbrodnia i kara
 życzenia
 Pierwszy dzik :)
 Konkurs na Twardziela...
 Niezwykła noc.
 Film o wabieniu byków.
 Mój pierwszy gruby zw...
 polowanie dewizowe
 życzenia
 2.007 w 2006R
 Nie dokarmiać trolla
 wytrawianie
 czy morzna saziczyć s...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Strzelectwo
 29 grudnia Lubiszyn...
 Elaboracja amunicji...
 Cena amunicji olimp...
 Halo Pucice - Memor...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
21-12-07 01:24
Kaśka85
20-12-07 23:22
mazur69
15-04-07 18:07
sizar
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.12.2007 - 16.12.2007
Redaktorzy pisząPiątek 14.12.2007
Na "baronów" nie ma mocnych autor: Stanisław Pawluk
Już nie tylko w okręgu Biała Podlaska twierdzi się, że na „baronów” łowieckich tamtego okręgu nie ma mocnych! Ostatni akt bohaterstwa członków tamtejszych organów okręgowych miał miejsce 26 listopada 2007, za sprawą członka Zarządu Okręgowego Jana Czarneckiego, "dowódcy" grupy specjalnej łapiącej "kłusowników" na nie swoim obwodzie.

Roman Ryszkowski
z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 127 „Łoś”, zapisany do książki ewidencji myśliwych na polowanie indywidualne, spokojnie siedział na stołeczku i oczekiwał na mającego pojawić się lisa. Wybrał łowisko przy granicy obwodu, którego granica przebiega wpierw nurtem rzeki, żeby w miejscu styku z rowem melioracyjnym, iść dalej właśnie tym rowem. Takie ustalenie granicy obwodów powodowało, że od rowu rzeczka kierowała się już w obszar obwodu łowieckiego WKŁ „Łoś”, gdzie jego członkowie polować już mogli na obu jej brzegach. Właśnie w pobliżu tej rzeczki, ale po przeciwnej jej stronie niż rów graniczny, wybrał miejsce na zasiadkę. Za rzeczką i dalej za rowem był już obwód dzierżawiony przez Koło Łowieckie „Ostoja”.

więcej>>

OpowiadanieŚroda 12.12.2007
Gile autor: ANDY
O okienka myśliwskiego domku uderza ciepły południowy wiatr. Nic nie wskazuje, że jest to grudzień, który ‘normalnie’ zawsze kojarzy się z zapachem kiszonej kapusty i grzybów, ciasta i ryby. A także postukiwaniem stalowych łopatek o chodnik, jakimi stróż oczyszczał go i posypywał popiołem.
Brzękiem janczarów przy końskiej uprzęży i postukiwania wozaków rozwożących węgiel. Oczekiwaniem na urządzenie lodowiska na którym będzie można wypróbować ostrość dawno przygotowanych ‘panszenów’ i homeryckie boje na zawodniczym lodzie, gdy nam w zamian za oczyszczenie i wyrównanie powierzchni, srogi trener pozwoli pojeździć...

Ta dziwna pogoda trwa już od kilku dni, rozleniwia ciepło i zagania pod dach padający deszcz. Beznadzieja. Do aury dopasowała się zwierzyna. Wszystko gdzieś wciśnięte w mysie dziury. Żadnego ruchu. Wieczorem widziałem skurczonego w trawie zająca. Mokry i zmierzwiony ostrożnie wędrował krawędzią wąskiej przecinającej pola ścieżki. Stanąłem nieruchomo w kępie drzew a ten przyszedł mi na wyciągnięcie ręki. Spłoszony moim jakimś ruchem runął na oślep o mało nie uderzając w cholewki butów...
więcej>>

Myśliwskie akcesoria
 beretta 686e sporting
 Brno 98 kal.7x64
 Życzenia-Boże Narodze...
 celowniki kom
 Montaż Sauer 202
 widzialność w lunecie...
 Wabik na lisa -Wrocła...
 Mauser M03 - prośba o...
 Pole widzenia na100m
 Jeszcze na temat kal....
 1,5 - 6x42
 "ścięcie wylotowe"
 Jeep Grand Cherokee (...
 Iż 18m w szacie Blase...
 Pęknięta iglica
 grzałka
 Wabik na dziki Cass-C...
 Nóż - pytanie
 CZ550 wersja limitowa...
 kolimator
Przepisy kulinarne
 co z dzikiem
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  09:01 steveDrodzy Koledzy! ~Mamy nowego Ministra Środowiska. o ile wiem nie ma powiązań jak poprzednicy z betonem z ZG. Zamiast tutaj wylewać żółć piszmy hurmem na ul. Wawelską 52/54 wnioski o faktyczne wykonywanie kontroli nad działalnością PZŁ. Sam Kol. Gawlicki i Brać Łowiecka i do tego forumowicze niewiele zdziałamy.Coś do diabła trzeba zrobić również z nadużyciami w gospodarce finansowej ZG. Darz Bór na wigilijnych polowaniach.Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. II
  12:24 BOTANGDawno, dawno temu czekało się z niecierpliwością do każdego poranka, żeby jak najwcześniej wyjść z pieskiem na spacer i w najbliższym kiosku, po odstaniu w kolejce, zakupić codzienną gazetę, w której można było przeczytać kolejny odcinek przygód Oberleutenanta Klossa. Teraz trzeba czekać aż do 12.01, żeby przeczytać kolejną część kryminalno-horrorowo-komediowej powieści. Piotrze Gawlicki - litości! A tak poważniej - gratuluję tematu i wykorzystania jego dramaturgii. Pozdrawiam.Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. III
  14:21 discoPrzeczytałem dwie wcześniejsze części i myślałem, że w części trzeciej będzie konkluzja tematu, a to chyba dopiero początek relacji z przebiegu "choroby" na jaką choruje zawiązek. Ta choroba to połączenie schizofrenii z amnezją. Działacze zapomnieli kto ich posadził na stołkach, za to bardzo dobrze im idzie polwanie na swoich kolegów.Łowczy chciał sprawę wyjaśnić po koleżeńsku (tak wynika z reportażu i ja w to wierzę), ale chora ambicja działacza dała znać o sobie.Wydaje mi się,że tylko komercjalizacja łowiectwa zmiecie z powierzchni tych pseudo działaczy. Dzięki pełnionym w związku funkcjom załatwiają swoje prywatne sprawki, dodając sobie "prestiżu" ,a nam niechlubnej opinii.Za dużo jest komuny, a za mało rynku i demokracji ,tej oddolnej.Chyba czas na rewolucję,bo na wychowanie i edukację stanowczo mamy za mało czasu. Pozdrawiam Darz Bór Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. III
  15:41 saampekGratuluję Piotrowi dobrego pióra trzymającego w napięciu bo ciężko jest zainteresować słuchaczy skomplikowanymi sprawami obcych osób. Jak ciążko doswiadczyłem sam broniąc się na szczęście skutecznie przed wyrzuceniem z koła w kilkukrotnym głosowaniu przeprowadzanym przez kolejne trzy walne zebrania wnioskowanym przez prezesa mojego koła nomen omen Jerzego Chmielewskiego przytoczonego jako członka OKR w Suwałkach.Jak widać praktyka z przed kilkunastu lat nie poszła koledze Jerzemu na marne. Przy okazji nasuwa mi się pewna refleksja:Wszyscy wiemy jak wyglądają wybory delegatow w kołach.Delegatów z których powstaje później zrąb naszych baronów.najczęściej jest to jednym z ostatnich punktów walnych zgromadzeń ,przygotowana lista jest najczęście w pośpiechu klepnięta bez zastanowienia a jest to przecież pierwszy stopień gdzie można mieć jakiś wpływ na przyszłą władzę.Oczywiście na szczeblu okręgowym powstaną listy jedynie słusznych ale nie ułatwiajmy im zadania.Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. III
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Znaleziono wyżła
   Wybór pieska jeszcz...
   Święta Idą :))
   JAMNIKI
   Hera
   W jakim wieku pies ...
   LISY....
  Redaktorzy piszą
  "Baron" suwalski, cz. III autor: Piotr Gawlicki
  Jak wiemy z publikacji przedwczorajszej i wczorajszej ”Baron” suwalski, cz.II w dzienniku „Łowiecki”, umorzona została przez OSŁ w Suwałkach sprawa łowczego KŁ nr 1 w Ełku za istnienie 3 książek na dwóch obwodach łowieckich, a organa ścigania odmówiły wszczęcia postępowania o pomówienie przez niego prominentnych członków koła Wiesława Konecko, Przewodniczącego OKR w Suwałakch i służbowo jego przełożonego Jerzego Gąsiewskiwego. W tej sytuacji należało spodziewać się nowej inicjatywy przeciwko Ryszardowi Mielziukowi.

  Nie tylko Przewodniczącemu, ale również całej Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Suwałkach musiał nie podobać się łowczy Ryszard Mielziuk, bo 13 kwietnia 2007 r. podjęła ona kuriozalną uchwałę, z której cytuję: ...”udzielamy pełnomocnictwa naszego organu Przewodniczącemu OKR Kol. Wiesławowi KONECKO do wystąpienia w postępowaniu dyscyplinarnym przeciwko łowczemu KŁ NR 1 w Ełku Ryszardowi MIELZIUKOWI, który poprzez fałszywe pomówienia, m.in. Kol. Przewodniczącego, naruszył zasady etyki i koleżeństwa obowiązującego w PZŁ”.... No to teraz to już łowczy miał zupełnie przechlapane, bo stanęła przeciwko niemu cała OKR, a na swojego reprezentanta do zwalczania łowczego wyznaczyła Wiesława Konecko, bo przecież tylko on mógł obiektywnie występować w swojej sprawie. Warto przedstawić autorów w/w uchwały, którą obok samego zainteresowanego Przewodniczącego OKR Wiesława Konecko, podpisali: Henryk Ołdakowski z Suwałk, Andrzej Ołownia z Orzysza, Jerzy Chmielewski z Giżycka i Andrzej Czuper z Augustowa.
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa