Poniedziałek
28.01.2008
nr 028 (0911 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki autor: Stanisław Pawluk
Nikt w Polsce nie bierze sobie za nic opinii własnego środowiska, tak ja kierowana przez Aleksandra Witt Kompę Okręgowa Rada Łowiecka oraz kierowany przez Romana Laszuka Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej. Organy te do chwili obecnej nie znalazły recepty na falę coraz bardziej narastających afer w okręgu.

Na światło dzienne wychodzi z ukrycia system wzajemnych uzależnień i powiązań, mający wpływ na to, że jedni mogą korzystać z większych praw, a inni mogą jedynie potulnie przytakiwać. Do najpilniej strzeżonych, choć nieudacznie, tajemnic łowczego okręgowego jest min. to, ile zarobił prywatny tartak członka ZO w Białej Podlaskiej Jana Czarneckiego na dostawach materiału do budowy strzelnicy, czy jaki był udział w tym przedsięwzięciu członka Rady Okręgowej Antoniego Sacharuka. Jakiegokolwiek zagadnienia nie dotknąć, wszędzie jest coś do ukrycia, na wołowej skórze by nie spisał. Prawdopodobnie z faktu, iż Biała Podlaska do niedawna była jednym z większych garnizonów lotnictwa wojskowego, wynika rozpowszechniająca się w rezultacie tych licznych skandali w środowisku myśliwych, ironiczna nazwa tego „zasłużonego” dla wizerunku łowiectwa okręgu: Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki.
więcej>>
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Myśliwskie akcesoria
 schmidt bender 2,5 x1...
 Swarovski Z6i 2-12X50...
 kolimator
 Czoki
 Jaki montaż??
 Delta Optical Classic...
 luneta Tasco#702TR
 338Win.Mag.
 Geco 7X65R
 Luneta na kniejówkę
 HOWA
 LORNETKA 7x50 REVUE
 Benelli Argo
 Broń na fotografii.
 Czeskie dubeltówki
 Wabik na lisa.
 Amunicja MATCH 300 W...
 jw 105
 Jaki kaliber na zbior...
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:00 gekon Córz "powtórka z rozrywki". Te same nazwiska : Sacharuk, Czarnecki, Funkcjonariusz Kobylarz.. i inni. Pan Czarnecki ma być gościem NWZ w "Dąbrowie" w sprawie wykluczania Tomasza Rappe w związku z tym werdykt już znam ale przedstawienie cyrkowe musi się odbyć żeby gawiedź miała wrażenie że było sprawiedliwie. Tytuł cyrkowy jak najbardziej trafny Kulwapie. W "Dąbrowie" panuje wściekły wirus sk......stwa którego nosicielem jest prezessimus Sacharuk. Nie da się go wyleczyć przemywając spirytusem bo najwyraźniej od nadmiaru tegoż trunku się rozwinął. W sprawie Stolarczyka Sąd będzie miał jeszcze prościej niż w sprawie Tomasza Rappe i mam nadzieje przywróci członkostwo, czego serdeczne życzę i pozdrawiam DARZ BÓRTytuł:
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki
14:18 Piotr WaślickiForma postępowania Zarządu Koła kwalifikuje się do postawienia zarzutu naruszenia par.11 pkt.2 i 3 statutu i w dalszej konsekwencji jako przewinienia łowieckie zdefiniowane w par.137 ust 1. - podlegać będzie postępowaniu dyscyplinarnemu przed sądami łowieckimi. Dodatkowo ZO PZŁ osoby te może zawiesić w pełnieniu funkcji do czasu prawomocnego zakończenia postępowania dyscyplinarnego na podst. par.143 statutu PZŁ. Opisane zaniechania w przestrzeganiu postanowień statutu stanowią - moim zdaniem - nic innego jak działanie na szkodę dobrego imienia łowiectwa i PZŁ, nie mówiąc już o zasadzie koleżeńskości i etyce / też statut /. Zakładam, że opis przedstawiony przez redaktora odpowiada stanowi faktycznemu. Tyle teoria....Tytuł:
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki
14:33 lelek_nowyKolego Piotrze, chyba jest Kolega w innym Zrzeszeniu niż działacze okręgowi w Białej. Tam takie dywagacje zbywają pustym śmiechem.Tytuł:
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki
19:53 qfoksJeśli prawdą jest to co piszesz Kulwap, to biada Nam i jezeli nikt na Gorze nie potrafi tej farsy dać koniec to po trzykroć nam biada. Ad Gekon Dlaczego piszesz, że masz tylko nadzieję, że Sąd bądż co bądz niezawisły wyda właściwy werdykt Pozdrawiam qfoksTytuł:
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki
20:15 cieniasKonsolidacja poprzez destrukcję. Tytuł:
Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Smutna historia bażan...
   Witam
   kolega bukiet
   MARSZAŁEK JUŻ NIE KŁA...
   Co Wy na TO?
   Pogoda dobra
   Ciekawa stronka
   Allegro. Ceny trofeów.
   ALLE OKAZJA
   60-lat KŁ 'Dzik w Kut...
   60 lat K.Ł ŁOŚ BYTOM
   Może się narażę...
   Zapraszam na www
   Ostoja.
   Piotrze Gawlicki
   filmiki
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Dyskusje problemowe
   opłaty za zwierz. na uż...
   "Miejscowi"
   Broń myśliwego
   łowiska komercyjne - za...
   Wpis do książki
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  05-12-07 09:22
  lowca
  28-01-08 13:46
  BartoszK
  13-08-07 10:39
  Krzysiek
  28-01-08 16:43
  Krzysiek
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 28.01.2008
  Numer wydania:
  028 (0911 )
  ISSN 1734-6827
  Strzelectwo
   do znawców
   jaka broń na strzel...
   KRAKÓW-terminarz za...
   Suchodół
  Psy myśliwskie
   Norowanie
   Norowanie w ,,dueci...
   Mój GP MA STÓJKĘ:)
   mam problem z moim ...
   Postrzałek
   Słowacja - champion...
   Wystawa Krajowa Byd...
   Głogów - Wystawa Kr...
   Ścieżka czyli jak t...
   Welsha oddam.
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia21.01.2008 - 27.01.2008
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 21.01.2008
  Koło specjalnej troski autor: Stanisław Pawluk
  W całej Polsce znana jest już nazwa Koła Łowieckiego nr 63 „Dąbrowa”, kierowanego twardą lecz niesprawiedliwą i zawziętą ręką Antoniego Sacharuka. Nie zważając na opinię publiczną, szargając i tak nadszarpnięty wizerunek Zrzeszenia Polski Związek Łowiecki, bezwzględnie realizuje własną politykę, u podstaw której leży zasada, że jedynie on ma rację.

  O zwołaniu kolejnego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w celu wykluczenia Tomasza Rappe, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pisaliśmy w dzienniku. W chwilach, gdy prawie cały świat, wierzący bądź nie, czerpie radość z Bożonarodzeniowego przekazu, Antoni Sacharuk przy pomocy swych dyżurnych świadków o niezbyt pozytywnych życiorysach, nie tylko łowieckich, w zaślepieniu chciał w takt rozbrzmiewających kolęd, po raz kolejny rozprawić się z Tomaszem Rappe, którego zasadnicza wadą jest brak czołobitności wobec prezesa koła. Nie wiedzieć czy, przymuszony głosami opinii publicznej, czy skruszony nastrojem Świąt, Antoni Sacharuk owo zebranie, mające odbyć się 20 grudnia, swoim własnym głosem odwołał podczas tradycyjnej już prelekcji przed polowaniem, o których nie zapomina bez względu na to, czy jest, czy też nie prowadzącym polowanie.
  więcej>>

  Redaktorzy pisząPiątek 25.01.2008
  Czy w ZG PZŁ są ludzie kompetentni? autor: Piotr Gawlicki
  Zarząd Główny Polskiego Związku łowieckiego stanowią trzy osoby: dr Lech Bloch - przewodniczący, Łowczy krajowy, prof. Zygmunt Jasiński - członek Zarządu i bez tytułu naukowego Zbigniew Boniuszko. Tym osobom powierzyliśmy, poprzez decyzje naszych przedstawicieli do Naczelnej Rady Łowieckiej, m.in. nadzór nad zarządami okręgowymi, dzieki czemu mogą oni kontrolować uchwały zarządów okręgowych i WZ kół, na zgodność z prawem i Statutem PZŁ. Tak odpowiedzialne zadanie nie mogłoby być realizowane, gdyby ZG nie miał wsparcia prawnego, które realizują dla niego prawnicy Marek Duszyński, Marcin Pasternak i Bogumił Wójcik. A jak realizują? Poniżej można się o tym przekonać. Wrócimy do sprawy Romana K., który przez niekompetencję organów koła, Zarządu Okręgowego w Opolu i teraz właśnie Zarządu Głównego PZŁ, pozbawiony już jest przez okres 3,5 roku praw członkowskich w swoim kole.

  więcej>>

  Moje polowanieŚroda 23.01.2008
  Wilcze łyko autor: ANDY
  Koniec stycznia. Zima dotrzymuje, duży śnieg i spore spadki temperatury, choć od czwartku wyczuwa się, że zelżało. Śnieg staje się bardziej zbity i ciężki, z dachu zaczyna kapać a rankiem zwisają potężne sople. Tropimy w całym łowisku chcąc wyłuskać jakiegoś pojedynka a ponieważ jest nas tylko trzech idzie to dość wolno, bowiem poruszanie się w ogromnym rozmiękłym śniegu to wyczerpująca praca...
  więcej>>