Środa
13.02.2008
nr 044 (0927 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 pokrzywy a pies?!
 Zagadka
 Światowa Wystawa w ...
 Urodziły się , urod...
 Ryszard Weron
 niby prosta rzecz...
 Jagi - kolejno odli...
 Lisiarze!!!
 Otok-tradycja czy p...
 Wystawa Krajowa Byd...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
03-02-08 00:42
.Marek Bublej.
06-04-07 22:35
Calamondin
04-05-07 13:54
Basior 1
12-05-07 10:12
Basior 1
13-02-08 19:42
Magdalena
13-02-08 22:21
Bukiet
Dyskusje problemowe
 Urlopowanie a opłaty w ...
 Dyskutujmy!!!
 Zrzuty czyja własność
 Kłusownicy!!!!!!!
 Zdjęcia w Łowcu
 Notariusz
 S Y S T E M - ale, j...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia04.02.2008 - 10.02.2008
Redaktorzy pisząPoniedziałek 04.02.2008
Rzecznicy i sądy na cenzurowanym autor: Piotr Gawlicki
W dzienniku „Łowiecki” pisaliśmy wielokrotnie o sytuacjach, w których rzecznicy dyscyplinarni i sądy łowieckie zachowywały się inaczej, niż nakazywałaby rzetelność prowadzenia spraw. Artykuły poniższe przedstawiały takie sytuacje:
Polowania w KŁ nr 9 ciąg dalszy... ;
"OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku;
Członkowie KŁ Nr 9 LTM jednak ukarani;
Kłusować, a dlaczego by nie?;
Potrzebny sąd diabelski???;

I następne:
HISTORIA PEWNEGO POLOWANIA;
Czy tylko sprawa jednego lisa?;
Czy tylko sprawa jednego lisa? cd. ;
Łowiecka (nie)Sprawiedliwość? ;
Lis zgnił - sprawa została;
Dwa lisy - dwie wagi;

Jednak najwięcej wątpliwości co do rzetelności i formalnej poprawności postępowań organów dyscyplinarnych przyniósł cykl artykułów „Baron” suwalski, cz.I, cz.II, cz.III i cz.IV.
więcej>>

Redaktorzy pisząCzwartek 07.02.2008
Okapa zawinił - Sekułę powiesili! autor: Stanisław Pawluk
Okręg lubelski został w ostatnim okresie przegoniony w ilości kontrowersyjnych poczynań kół i organów okręgowych przez okręg bialski. Nie na długo. Pokazał się szerszej publiczności nowy „pretorianin” Zenon Okapa, prezesa Koła Łowieckiego nr. 40 „Nemrod” w Krzczonowie. Zenon Okapa rozpoczął właśnie krucjatę, która w roku jubileuszu 60-lecia jego koła, bez wątpienia zarówno kołu jak i okręgowi dostarczy wiele złej sławy.”


Błyskawiczny łowiecki awans

Zenon Okapa jako wysokiej rangi policjant, kiedyć milicjant, jest „kimś” w środowisku. W fakcie, że pełnił funkcje z-cę komendanta KM w Lublinie myśliwi upatrują łatwość uzyskania członkostwa w kołach łowieckich. Został członkiem KŁ nr 17 „Jeleń” w Żółkiewce i nr 67 „Krogulec” w Lublinie. Szybko jednak atmosfera wokół niego w KŁ „Jeleń” zaczęła się zagęszcza, od momentu kiedy zarząd koła nie był w stanie opanować ilości ubywającej z łowisk zwierzyny. Przyczyną tego członkowie koła upatrywali w działaniach Zenona Okapy. Sprawa niewłaściwego rozliczania się ze znaczników, brak przychodów z punktu skupu, w którym Zenon Okapa odstawiał zwierzynę stała się powodem wielu niesnasek w kole z udziałem ZO w Zamościu, ORD, policji, prokuratury i sądu powszechnego. Jak to zwykle bywa z przestępstwami łowieckimi, dowody okazały się zbyt słabe, aby uzyskać wyrok skazujący, co w stosunku do tak wpływowej osoby jaką był Zenon Okapa byłoby raczej czymś niezwykłym, nawet przy złapaniu za rękę. Podejrzewany o liczne odstrzały dokonane bez rozliczania się z kołem Zenon Okapa wyszedł z niezliczonych ilości postępowań bez wyroków skazujących. Członkowie koła wiedzieli jednak „swoje” i nie czekając na zakończenie procesów sądowych, wydali własną ocenę sytuacji i zaczęli się domagać usunięcia Zenona Okapy z koła. Wyczuwając atmosferę Zenon Okapa sam poprosił o skreślenie z listy członków. Tzw. "lewe odstrzały" w tamtym czasie były tajemnicą poliszynela, a u prowadzącego punkt skupu dziczyzny "Elite Expeditions" bez ograniczenia można było zaopatrzyć się w wyroby garmażeryjne z dziczyzny, części półtusz czy łby kozłów na podmianę, gdy strzeliło się nieodpowiedniego "selekta".
więcej>>

Komentarze czytelników
... do felietonów
12:14 jurek123Wydaje mi się że osoba tak wysoko postawiona w hierarchii PZŁ nie zrozumiała swych błędów.Wszyscy wokół są winni tylko nie ja.Żałosne. Przed wojną w Warszawie było takie powiedzenie, "mądry cwaniak jak go przyłapią na czymś trefnym powiada przepraszam i nie komentuje dalej.Głupi cwaniak natomiast będzie obwiniał wkoło wszystkich tylko nie siebie". Pasuje jak ulał w tym przypadku.Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
12:41 BearJurek Ty lepiej przestan bo jak sie sponsor duzy znajdzie tez bedziesz mial sprawe;) podzielam to co napisales, dziecinne wyjasnienia. bylem super ale sie wystraszyli i mnie zwolnili.... Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
12:58 KulwapPanie- bo nie Kolego Konecko! Istnieje instytucja zwana "sądem ubogich" dająca możliwość wszczęcia i prowadzenia postępowania przed sądem mimo braku środków finansowych. Proponuję wystąpić z pozwem i poprosić o zwolnienie z kosztów motywując opisaną biedą. Ja mimo, że chyba mnie na to stać nie zasponsoruję Pana ponieważ już postanowiłem zasponsorować każdego prawnika lub lekarza, który Panu logiczność myślenia przywróci! Moja decyzja wynika min. z faktu, że sponsorowanie Pańskiego nauczyciela, wychowawcy czy rodziny aby Pana właściwie społecznie ukształtowała jest spóźnione gdyż osiągnął Pan poziom w którym wpojenie pozytywnych cech i odruchów jak widać nie jest już możliwe. Informuję także, że do tego "szkalowania" rękę swą przyłożyłem zbierając informacje do tego materiału. Proszę więc mnie traktować jako współwinnego, gdyż o niczym innym nie mażę jak o „dobrze przegranym procesie sądowym” który jak twierdzą znawcy najbardziej pomaga w karierze dziennikarskiej. Ps. Gdyby Pan do zdobytego tytułu "były przewodniczący" postarał się o jeszcze bardziej nobilitujący: "były członek PZŁ"- zapewne wielu złożyło by z tej okazji wielkie gratulacje: Panu i związkowi!Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
13:01 wielotykowiec1Fakt, że o innych funkcjach i interesach łowczego nie wiedzieliśmy........ Mają się do rzeczy, jak pięść do nosa..................... Na uwagę zasługuje reakcja działaczy okręgowych PZŁ w Suwałkach................................ Działaczy z Suwałk, z dobrej strony, poznaliśmy nie po tym jak zaczynali, a jak skończyli, w obecności Kol. z NRŁ. Niech im bór darzy, a inni biorą przykład. DB Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
13:09 Rafał WitkowskiSzkoda naszego czasu na zagłębianie się w wywody Pana Koniecko. Swoją drogą zobaczcie jaki ten Gawlicki mocny. Jeszcze troche to nam naszego Łowczego Krajowego zwolni. P.S. - Kirownik to może być pociągu. W Straży Leśnej jest Komendant.Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
14:02 steveNo niestety. Pan Konecko/bo nie Kolega/ jest w swoich wywodach żałosny. Zero honoru.Zgnoić innych a samemu być czystym-to jego dewiza. Dla takich ludzi nie powinno być miejsca w PZŁ.No i jeszcze czepianie się Kol. Gawlickiego. Członkostwo Pana Konecko w PZŁ to wstyd dla myśliwych, hańba dla przyrody.Człowiek honoru sam składa rezygnację z PZŁ Tytuł:
"Baron" suwalski
post scriptum
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Strzelectwo
   browning cynergy
   terminarz zawodów w...
   Ranking 2007
   Czy już wiadomo?
   Jakim śrutem????
   Co z BAŁWANKAMI ?:)
   Parcour w Krakowie!...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 13.02.2008
  Numer wydania:
  044 (0927 )
  ISSN 1734-6827
  Myśliwskie akcesoria
   Sauer 202 czy Merkel ...
   SSG 69 baka
   Które dane są prawdzi...
   Amunicja 300 WSM
   Lornetka
   osada do sauera 202
   Podświetlenie krzyża
   Polska dubeltowka
   Jaką biegówkę na CZ 5...
   Automat śrutow ZAFER
   Leupold Zero Point ja...
   243 win czy 6,5 x 55
   l ornetka delta optic...
   Kahles C 8x56 czy Zei...
   RWS EVO 11,9
   stare naboje
   Sako Varmint 243win
   BAR LONG TRAC NEW ELI...
   Ceny broni??
   Baikał IZH 94 Taiga ?...
   Ile lat może mieć amu...
   stojak "z innej stron...
  Hyde Park Corner
   PODZIęKOWANIA DLA WSZ...
   Witam Serdecznie
   Przekaz 1% , pomoz pr...
   OBY TAK DALEJ!
   Historia jak z... amb...
   Kolejny wypadek z łos...
   Kaabin snajperski
   NIESZCZĘŚCIE............
   Zrzuty już są
   wypadek na fermie
   Regresja lisa???
  Redaktorzy piszą
  "Baron" suwalski
  post scriptum
  autor: Redakcja "Łowiecki"
  Redakcja otrzymała pismo od Wiesława Konecko, bohatera cyklu "Baron" suwalski cz.I, cz.II, cz.III i cz.IV. W zakończeniu pisma, jego autor prosi o zamieszczenie treści pisma w dzienniku "Łowiecki" ...'w całości, bez komentarzy w środku".... Redakcja pisma nie komentuje, ani w środku, ani na końcu. Samo pismo jest wystarczającym komentarzem, tak do zamieszczonych w nim stwierdzeń, jak i do całego cyklu artykułów "Baron" suwalski.

  W piśmie jest potwierdzenie informacji dotychczas nieoficjalnej, że Okręgowa Rada Łowiecka w Suwałakach odwołała Wiesława Konecko z funkcji Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

  Poniżej skany wszystkich trzech stron pisma:
  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Boczek,słoninka.