Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
18:38 huxxxx01Proponuję członkom NRŁ głęboki wdech i wydech by dotarło do wszystkich jakie konsekwencje poniesie zrzeszenie przyjmując statut który petryfikuje organizacyjną patologię.W czyim interesie działają szykanując i usuwając członków zrzeszenia .Pozbawiając społecznej kontroli oraz transparentności i jawności w kluczowych obszarach funkcjonowania ,zarządzania i gospodarowania PZŁ.Tylko "dobre rozwiązania" kreowane na fundamencie konsultacji i konsensus mogą być skuteczne i trwałe.Każde inne w tym te nakierowane na zaspokojenie partykularnych interesów osób Funkcyjnych oraz doraźnych interesów polityczny prowadzą do klęski. Tytuł:
Taki statut chce dla myśliwych NRŁ
17:06 bor195Zgadzam się, tylko jedna uwaga- zamiast Zrzeszenie powinno być Zrzeszenie Rzeżników Polskich - nie obrażając rzeźników ponieważ zapisy tego statutu w połączeniu z nakazami jakie wydajrząd nie mają nic wspólnego z łowiectwem. Popieram artykuł red. KibicaTytuł:
Taki statut chce dla myśliwych NRŁ
00:55 marcino"Dzierżawienie, czy nie obwodu nie ma wpływu na utratę przez koło członkostwa w PZŁ i koło może istnieć bez obwodu, np. czekając na zwolnienie się jakiegoś obwodu do wydzierżawienia" I to jest dobry zapis z punktu widzenia koła, którego majątek jest zagrożony w przypadku jego likwidacji. Przeciwnicy powiedzą, że będą "koła ideowe" - nie wiem czy dobrze aby takie były czy nie ale jeśli założenie koła będzie wiązało się z koniecznością zagwarantowania możliwości dzierżawy obwodu - czyli nie będą powstawały koła na zasadzie klubów dyskusyjnych ( przeciw którym nie mam nic) to kół bez obwodów ( po ich utracie) nie będzie zbyt wiele. I szantażowanie zabraniem obwodu zostanie zminimalizowane. Pomysł popieram.Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ
00:49 marcinoDo praw członków PZŁ dopisano prawo do spotkań i dyskusji z kandydatami do objęcia funkcji w organach Zrzeszenia; Fajny punkt - tylko czy dziś nie mam tego prawa? czy jest to konieczne do zapisywania w statucie? Rozumiem intencję ale zapis sam w sobie nic nie zmieni - ot życzenie - aa statut to nie koncert życzeń.Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ
00:03 marcinoMoze zle zrozumialem albo winien temu skrót w jakim przedstawiono ten punkt ale w ustawie jest mowa o 50%. To jest diametralna różnica. Ustawa jest tylko w połowie bublem:)Tytuł:
Taki statutu należy się członkom PZŁ

... do zdjęć
08:15 mariandzik Przepiękny - gratuluję.