DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Bogusław Bauer16-06-2010
VI Zawody Portalu, Osie 11-13.06.2010 r.

VI Zawody portalu w strzelaniu myśliwskim odbyły się tym razem w systemie strzelań „Compact Storting”, a nie tradycyjnie w sześcioboju myśliwskim. Było to możliwe dzięki uprzejmości prezesa P.S.S.P. (Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego), Jerzego Kamińskiego i kolegi Pawła Pokrzywki, którzy użyczyli na te zawody maszyn oraz zabezpieczyli dozór techniczny. Pięć lat temu w Wojcieszycach, na II Zawodach portalu strzelanie parcurowe było dodatkową atrakcją, a dzisiaj całe zawody odbyły się w tej atrakcyjnej formule. Wymienionym wyżej Kolegom serdecznie dziękujemy.

Pogoda dopisała choć było chłodno. Zawody przebiegły sprawnie i w dobrej koleżeńskiej atmosferze. Jak zwykle gospodarze obiektu stanęli na wysokości zadania i tu Marek Droszcz był niezastąpiony. Wśród nagród wyróżniały się kryształowe puchary, zorganizowane przez organizatora zawodów ze strony portalu Kolegę Marka Jedwabińskiego – Jedmar'a, które otrzymało 26 osób, po 10 w klasie mistrzowskiej i powszechnej oraz po 3 wśród Dian i stażystów. Markowi za te puchary należą się szczególne podziękowanie. Wśród upominków dołączanych do pucharów były zegary z logo "Łowiecki" oraz losowana nagroda główna: akumulator samochodowy.

Galeria przedstawia zdjęcie grupowe uczestników, organizatorów, sędziów, zaplecze medyczne, osoby towarzyszące oraz czworonogi. Zdjęcia z zakończenia są słabej jakości, gdyż odbywało się to w pomieszczeniu zamkniętym przy słabym oświetleniu.

Sobota to ranny spływ Brdą dla zainteresowanych i trening na czterech osiach przez cały dzień. Rad i wskazówek co gdzie się strzela i jak rzutki latają na danych osiach udzielał Jedmar. Na jednej osi odbyły się eliminacje pokera na cel charytatywny o „Puchar Serca Botanga”, który to puchar ufundował Romek Bernacki – Botang. Poker strzelano do pięciu dubletów na 10 pkt. Wieczorem odbył się tradycyjnie integracyjny bankiet z tańcami.

W niedzielę otwarcie zawodów i po kilka zdań wstępu wygłosili Piotr Gawlicki – admin portalu łowiecki, Marek Jedwabiński – organizator zawodów, Marek Droszcz – sędzia główny zawodów, Jerzy Kamiński – prezes P.S.S.P. oraz wójt gminy Osie.

Po otwarciu zawodów przy dźwiękach sygnałówki nastąpiło wciągnięcie flagi portalu „Łowiecki” na maszt, której dokonał Jan Siegień - junior (nadzieja strzelectwa – widziałem i podziwiałem).
Zawody odbywały się terminowo wg harmonogramu bez przestoi.

Doświadczeni zawodnicy pokazali jak się strzela parkur, a mniej doświadczeni lub nowicjusze starali się jak mogli, aby podołać zmaganiom nowych konkurencji. Każda oś była inna i nie było tu powtarzających się rzutków. Diany nasze dzielnie walczyły i miło było popatrzeć jak płeć piękna potrafi strzelać. Po zakończeniu zawodów i podsumowaniu wyników okazało się, że o zwycięstwie w klasie A jak i w klasie B (mistrzowska i powszechna) musi nastąpić baraż o pierwsze miejsca. Do barażu stanęli w klasie A - Pokrzywka Paweł i Pluciński Marcin. W klasie B – Pestka Andrzej i Gmitrzak Maciej. Baraż odbył się na osi nr 3 po innym ustawieniu maszyn. W klasie A wygrał Pluciński Marcin, a w klasie B wygrał Pestka Andrzej. Po barażu i wyłonieniu zwycięzców rozegrano finał „POKERA”. Do finału stanęło 10 zawodników z wynikami 9/10 pkt. Walka była pasjonująca i widowiskowa, a o zwycięstwie znowu zadecydował baraż między 2 zawodnikami którzy uzyskali czyste serie 10/10 pkt. – Wojciech Muszyński i Waldemar Cieplik. Po rozegraniu barażu zwycięzcą został Muszyński Wojciech, który otrzymał „Puchar Serca Botanga”, osobiście wręczony przez Romana Biernackiego – gratulujemy. Kwotę ponad 2000 zł uzbieraną z pokera charytatywnego, organizator Marek Jedwabiński przekaże Zespołowi Szkół nr 33 dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej przy Klinice Ortopedycznej w Bydgoszczy, na zakup sprzętu edukacyjnego w formie laptopa. Sponsorem rzutków na pokera była firma Nasta z Opola.

W przestronnej auli przystąpiono do podsumowania zawodów i ogłoszenia wyników w danych klasach. Nagrody wręczali: Marek Jedwabiński – organizator zawodów i Piotr Gawlicki – admin portalu. Sędzia główny – Marek Droszcz odczytywał kolejnych zwycięzców.

W klasie Diany rozdano 3 puchary, 6 dyplomów i upominki.
1 – Godawa Irmina
2 – Lewicka Bernadetta
3 – Nowak Kim
4 – Nowak Iwona
5 – Drobińska Wioletta
6 – Grynia Barbara

W klasie Seniorów A ( klasa mistrzowska ) rozdano 10 pucharów, 10 dyplomów i upominki.
1- Pluciński Marcin
2 - Pokrzywka Paweł
3 - Cieplik Waldemar
4 - Suryn Jacek
5 - Isaryk Siergij
6 - Gwiazdowski Hubert
7 - Spierewka Edward
8 - Posłuszny Marek
9 - Wilski Krzysztof
10 - Jarecki Jacek

W klasie Seniorów B ( klasa powszechna ) rozdano 10 pucharów, 10 dyplomów i upominki.
1 - Pestka Andrzej
2 - Gmitrzak Maciej
3 - Muszyński Wojciech
4 - Piosik Piotr
5 - Reetz Andrzej
6 - Kazimierski Tomasz
7 - Gębarowski Piotr
8 - Murawa Marek
9 - Urbański Wiesław
10 - Kogut Leszek

W klasie Junior ( stażyści, sympatycy ) rozdano 3 puchary, 3 dyplomy i upominki.
1 - Siegień Jan
2 - Kranc Paweł
3 - Gmitrzak Mateusz

Po ceremonii wręczania nagród podziękowano za przybycie na zawody portalowe. Życzono szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, jednocześnie zapraszając do odwiedzania strzelnicy w Osiu.

Chciałbym w imieniu uczestników i własnym jeszcze raz serdecznie podziękować organizatorowi zawodów Markowi Jedwabińskiemu - Jedmar za zorganizowanie tych zawodów i kryształowe puchary. Piotrowi Gawlickiemu – adminowi za dyplomy, buttony i chęć uczestnictwa w organizacji zawodów. Jerzemu Kamińskiemu – prezesowi P.S.S.P.i Pawłowi Pokrzywce za udostępnienie maszyn bez których nie wiedzielibyśmy na czym polega parkur. Romkowi Bernackiemu – Botang za ufundowanie kryształowego pucharu na cel charytatywny. Markowi Droszcz – gospodarzowi za sędziowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów oraz ekipie sędziów i sztabowi medycznemu. DZIĘKUJEMY !!!
Do zobaczenia na następnych portalowych zawodach.

BOGUŚ

Brak komentarzy do tej publikacji

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.