Wtorek
13.05.2008
nr 134 (1017 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Interpretacje prawa w "Łowcu Polskim" autor: Piotr Gawlicki
Wiem, że w praktyce kół łowieckich zdarzają się między członkami dyskusje na temat interpretacji prawnych dla takich czy innych sytuacji, które zarząd koła lub WZ musi rozważyć. Bardzo często strony takiej dyskusji podpierają się tym, co przeczytali w "Łowcu Polskim", uważając, że jest to decydujący argument. Także do mnie osobiście, ale również w dyskusjach na Forum portalu, stawiane są pytania, na ile interpretacje Statutu PZŁ i innych przepisów prawa łowieckiego prezentowane przez prawników ZG PZŁ w Łowcu Polskim, są wiążące i czy np. można się na nie powoływać w konkretnych sprawach kół czy członków PZŁ. W związku z powyższym złożyłem rzecznikowi prasowemu ZG PZŁ Markowi Matyskowi następujące pytanie:

Czy w sytuacji, w której koło łowieckie lub organy PZŁ mają do rozstrzygnięcia dylemat IDENTYCZNY z treścią pytania opublikowanego w Łowcu Polskim, dział "Myśliwi pytają, prawnicy odpowiadają", to czy stosując się to udzielonej odpowiedzi w ŁP właściwie stosują prawo łowieckie?
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Terminy w sprawach szkód
 interpretacja uchwaly WZ
Psy myśliwskie
 CIEKAWE POLOWANIE.....
 CZEKAN będzie ojcem...
 X Jubileuszowa BIES...
 No i...?
 Tatuaże
Strzelectwo
 Zawody Benchrest Op...
 CZOKI "FABARM" POMO...
 Mistrzowie Polski w...
 Puchar Bettinsoli -...
 Dojazd na strzelnic...
 Ani słowa o pucharz...
 18.05.2008 Siemiano...
 Proszę o POMOC w W...
 Otwarte Mistrzostwa...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.05.2008 - 11.05.2008
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 05.05.2008
  Z pól, kniej i gabinetów, cd. autor: Stanisław Pawluk
  Okres sprawozdawczych Walnych Zgromadzeń w pełni. Jest więc okazja do kolejnych dokonań, których poza zrzeszeniem PZŁ próżno by gdziekolwiek szukać. Tradycyjnie na plan pierwszy wysuwa się I Bialski Cyrk Łowiecki, a tuż za nim kroczy okręg lubelski. Przedstawiciele tych środowisk, wiodących prym w opisywanych już przeze mnie skandalach w swoich kołach, ponownie dali znać o sobie, demonstrując wiedzę i kulturę łowiecką, koleżeństwo i etykę na właściwym tym środowisku poziomie. Poniżej o tym, co udało się im nowego zdziałać.

  ***
  Koło Łowieckie nr 63 „Dąbrowa” odbyło walne zgromadzenie nie powiadamiając o nim Tomasza Rappe, który choć z koła wykluczony po raz kolejny, po złożeniu odwołania zgodnie ze statutem do zarządu okręgowego, korzysta z pełni praw członkowskich. Inni członkowie powiadomieni zostali z naruszeniem nakazanego w statucie terminu. W zgromadzeniu uczestniczył członek ZO PZŁ w Białej Podlaskiej Jan Czarnecki, który, jak oświadczył prezes Antoni Sacharuk, niebawem zostanie członkiem KŁ nr 63 „Dabrowa”. Jana Czarneckiego czytelnicy znają z zajazdu w asyście pijanego strażnika na legalnie polującego myśliwego, w obcym obwodzie łowieckim. Z pełnienia obowiązków sekretarz koła zrezygnował Wojciech Kobylarz, który z powodu zredagowania bezpodstawnych zarzutów pod adresem Tomasza Rappe, już w dniu 8 maja br. stanie przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

  więcej>>

  Redaktorzy pisząPiątek 09.05.2008
  Myśliwi też latają samolotami autor: Piotr Gawlicki
  Myśliwi i sympatycy łowiectwa piszą do redakcji dziennika nie tylko wtedy, kiedy czują się skrzywdzeni przez organa koła lub PZŁ, ale również w innych sprawach, w tym o takich, które nie są związane z łowiectwem. Jedną z takich spraw, były zgłoszenia nam dwóch incydentów dotyczących lądowanie samolotów na lotnisku w Gdańsku. Opis tych zdarzeń był na tyle bulwersujący, a na dodatek wszyscy mieliśmy w pamięci tragiczny wypadek samolotu wojskowego Casa, że uważaliśmy za nasz obowiązek wyjaśnienie tych spraw, które mogły być tylko nieuprawnionymi i subiektywnymi odczuciami niedoświadczonych pasażerów, ale mogły również wskazywać, na zaniedbania swoich obowiązków przez pilotów lub kontrolerów ruchu lotniczego w Gdańsku. Na początek przedstawię opis obu sytuacji, tak jak zreferowali je pasażerowie samolotów Airbus 320 linii Wizzair lecących z Londynu do Gdańska oraz osoby oczekujące na nich na lotnisku.

  Pierwsze zdarzenie miało miejsce 15 lutego br. około godz 23:30, w czasie bardzo złych warunków atmosferycznych, po opadach śniegu, podczas mrozu oraz silnego wiatru. Samolot lądujący i będący tuż przed progiem pasa gwałtownie poderwał się w górę, kiedy na pasie był jeszcze samochód sprawdzający stan przyczepności pasa, i skręcając w prawo nad zabudowania lotniska wzbił się, odlatując do Warszawy gdzie wylądował.
  więcej>>

  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 13.05.2008
  Numer wydania:
  134 (1017 )
  ISSN 1734-6827
  Myśliwskie akcesoria
   LUNETA
   Meopta Mesotar czy Ze...
   CZOKI "FABARM" POMOCY
   KRZYŻ W KAHLES CBX
   Ocena nieprofesjonaln...
   przyrząd zastępujący ...
   sztucer
   Lapua 222
   Kniejówka Super Brno ...
   Brenneke TOG
   Nikon Monarch
   lornetka jaka?
   KUPNO BRONI PRZEZ INT...
   Ile kliknąć w Burrisie
   Dobre Ammo do 7x64
   Warte swojej ceny?
   30-06 na sarnę
   Chiński sztucer JW-10...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  01:03 SpringWykreslilem te dobra osobiste chronione pieczolowicie przez redakcje i powtarzam skreslony komentarz. "Jasne!!! To Antoni S. sam sie wybiera na prezesa, sam sobie kolejny raz udziela absolutorium, sam w tajnych glosowaniach uzyskuje 2/3 ilosci glosow itd. i itp. Oczywiscie ja natomiast nierozsadny taki powinienem wierzyc, autorowi, cieniasowi, ktory trwa w solidarnosci" z Antonim S. albo Kazimierzowi S. ktory nie jest mysliwym i ma jakas tam zadawniona osobista "solidarnosc". To jest oczywiste, ze uwzgledniajac swoje doswiadczenie i liczby, wierze kilkudziesieciu mysliwym ktorzy maja prawo do swojego zdania oraz spokoju i nie musza sie liczyc na szczescie z "zatroskanymi" o ich "dobro". Dla mnie jasne jest tez, ze po prezesie ktorym byl Kol.cienias potrzebny byl ktos, kto ma ludzkie nawyki i ludzkie wady zwyklego czlowieka." Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  06:52 SpringCzasy minely, ale nauka z tamtych czasow nie poszla w las.Tytuł:
  Myśliwi też latają samolotami
  07:11 ajwaŁowiecki schodzi na psy,jeszcze trochę i zostaną tu sami redaktorzy, redahtory i kilku klakierów.Najlepszym przykładem krótka lista na zawody w Ciechanowcu,pomimo nagród i zachęt nie wydłużyła się.Tytuł:
  Myśliwi też latają samolotami
  09:36 Kazimierz SzumskiRudi "szczał" w dychę!!! Pani Anna była bibliotekarką i niejako moją nauczycielką, wygrywałem dużo konkursów czytelniczych w podstawówce organizowanych przez P. Annę i byłem o Nią cholernie zazdrosny :))))Tytuł:
  Z pól, kniej i gabinetów, cd.
  10:07 R.D.Uzyskałem status skoczka? Miło:-)Nie wiem jeszcze jakie obowiązki i jakie przywileje są z tym związane ale postaram się nadrobic braki ekspresowo. Natomiast drogiej Redakcji chciałbym przysiąc, ze nie bedę nigdy usiłował robić Jej wody z mózgu. Jednakowoż jeśli własciciel tytułu prasowego daje czytelnikom możliwość odnoszenia się do materiałów publikowanych, mało tego, zachęca do współtworzenia pisma to uważam za swoje czytelnicze prawo komentowanie w najbardziej nawet zjadliwej formie wszelkich rewelacji, zwłaszcza tych 'ni-pri-cziom'. Jesli gadać (właściwie pisać) na dowolne tematy wedle własnego uznania wolno tylko Naczelnemu i Kulwapowi, to uprzejmie proszę w imieniu własnym i innych Kolegów, aby Redakcja dała temu jasny wyraz i ustaliła linię programową tak, jak to dawno zrobił kol. Bloch w ŁP. Tytuł:
  Myśliwi też latają samolotami
  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Kociołek
   Ach te goloneczki...
  Hyde Park Corner
   Szczecińskie dni kult...
   Idę na żebry!
   Nie potrzeba nawet wy...
   Warszawa, Myśliwy zab...
   W Lubelskim biorą dro...
   Do redakcji i do wszy...
   Turystyka myśliwska
   Film -kuropatwa
   "Silence! I KILL YOU!
   Co myśliwym daje przy...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  06-04-08 17:06
  KamilNK5
  22-07-07 12:10
  Marcel84
  19-06-07 11:01
  Kiepur
  19-04-08 15:49
  Kłysz
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu