Czwartek
15.05.2008
nr 136 (1019 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria
 CZ 550 nowa osada
 lornetka
 POMBA 623 MC/BL kal. ...
 Sztucer - potrzebne o...
 Do użytkowników Lady ...
 Luneta biegowa
 Barnaul
 użyczenie broni
 LUNETA
 Meopta Mesotar czy Ze...
 KRZYŻ W KAHLES CBX
 Ocena nieprofesjonaln...
 sztucer
 Lapua 222
 Kniejówka Super Brno ...
 30-06 na sarnę
 8x57 JRS - pytanie o ...
Przepisy kulinarne
 Kociołek
 wędzarka
Komentarze czytelników
... do felietonów
08:05 Kulwaposa47 Czytam dokładnie. Wyrok z uzasadnieniem w Twojej sprawie też. Jakoś mi nie przyszło do głowy podrabiac kwity aby ukryc złodziejstwo. Może dlatego, że nie kradnę - nawet tych idiotycznych 5 złotych (5 czy 150 - co za różnica).Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
09:41 czarny flet Kolego Spring porównania do minionych ustrojów, zwłaszcza tego który mieliśmy w naszym kraju jest o tyle istotne, że władza ludowa mimo miliona członków miała miażdżące poparcie tzw. narodu. NSDAP także. Jak to się mogło stać, że takie systemy mogły istnieć i unicestwiać całe narody, świat się przyglądał i milczał bo wszystko miało pozory demokracji. Antoni S.cechuje się niewątpliwie silną osobowością i pracowitością ale niestety też jego ważną cechą jest brak poszanowania dla prawa i i statutu PZŁ. Przypomnę tylko: Myśliwych z koła wykluczono na podstawie fałszywych zarzutów. Tak można wykluczyć każdego. Od pilnowania porządku prawnego są struktury PZŁ i wymiar sprawiedliwości RP, one zjęły stanowisko. Jak chcesz to opluwaj teraz ZG PZŁ i Sąd Okręgowy w Lublinie, że Ciebie nie słuchają. Ad. Osa.. Jesteś skompromitowanym, byłym prominentem, co się skusił na 150 zł społecznych pieniędzy i zawsze będziesz próbował odwrócić uwagę od siebie. Zawsze też już będziesz na pasku, bo jak nie, to mocodawca przypomni Ci wyrok za fałszowanie dokumentów. Przewodniczącym też będziesz tylko do czasu, kiedy będziesz dyspozycyjny i uległy. Samodzielny już nie będziesz, więc Ty się nie liczysz. Jedyny problem to bezprawne działania władz koła w sprawie wykluczeń. Było nie wykluczać, a Kulwap nie miałby co o Dąbrowie, pisać. Darz Bór!Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
11:25 kuba12Który to osa, czy ten co go sąd łowiecki w Białej skazał za skłusowanie dzika, czy ten drugi co fałszował dokumenty, żeby ukryć zagarnięcie 150 zł. Najpierw było pisane, że to członek KR i dlatego nic sie nie zgadzało. A to przewodniczący KR, co wykluczał Tomka z zemsty, prawa ręka prezesa. Wokoło siebie dobrze mieć skazańców i z wyrokami. Są posłuszni i zeznają jak trzeba prezesowi. Springu. Poczytaj sobie wierszyki Aleja. Skargi do redakcji i do wszystkich poskładałeś jak chłopczyk z piaskownicy. Jak do sądu podaje Rappe to żle, jak Sacharuk to już dobrze. To samo z donoszeniem czy z innym kablowaniem. Taka to cała twoja demokracja i sprwiedliwość Kalego. Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
więcej>>
Hyde Park Corner
 Nieznajomość prawa sz...
 ZABÓJSTWO MYŚLIWEGO
 Lublin- wypadek
 Strażacy uratowali sa...
 Dla relaksu: porady s...
 Nowe idzie?
 Strzelanie do łosia w...
 Wakacje nad morzem
 Uwaga przy zakupach ŁP
 dla kłusowników
 Idę na żebry!
 Nie potrzeba nawet wy...
 Warszawa, Myśliwy zab...
 Do redakcji i do wszy...
 Polujący palacz!
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.05.2008 - 11.05.2008
Redaktorzy pisząPoniedziałek 05.05.2008
Z pól, kniej i gabinetów, cd. autor: Stanisław Pawluk
Okres sprawozdawczych Walnych Zgromadzeń w pełni. Jest więc okazja do kolejnych dokonań, których poza zrzeszeniem PZŁ próżno by gdziekolwiek szukać. Tradycyjnie na plan pierwszy wysuwa się I Bialski Cyrk Łowiecki, a tuż za nim kroczy okręg lubelski. Przedstawiciele tych środowisk, wiodących prym w opisywanych już przeze mnie skandalach w swoich kołach, ponownie dali znać o sobie, demonstrując wiedzę i kulturę łowiecką, koleżeństwo i etykę na właściwym tym środowisku poziomie. Poniżej o tym, co udało się im nowego zdziałać.

***
Koło Łowieckie nr 63 „Dąbrowa” odbyło walne zgromadzenie nie powiadamiając o nim Tomasza Rappe, który choć z koła wykluczony po raz kolejny, po złożeniu odwołania zgodnie ze statutem do zarządu okręgowego, korzysta z pełni praw członkowskich. Inni członkowie powiadomieni zostali z naruszeniem nakazanego w statucie terminu. W zgromadzeniu uczestniczył członek ZO PZŁ w Białej Podlaskiej Jan Czarnecki, który, jak oświadczył prezes Antoni Sacharuk, niebawem zostanie członkiem KŁ nr 63 „Dabrowa”. Jana Czarneckiego czytelnicy znają z zajazdu w asyście pijanego strażnika na legalnie polującego myśliwego, w obcym obwodzie łowieckim. Z pełnienia obowiązków sekretarz koła zrezygnował Wojciech Kobylarz, który z powodu zredagowania bezpodstawnych zarzutów pod adresem Tomasza Rappe, już w dniu 8 maja br. stanie przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

więcej>>

Redaktorzy pisząPiątek 09.05.2008
Myśliwi też latają samolotami autor: Piotr Gawlicki
Myśliwi i sympatycy łowiectwa piszą do redakcji dziennika nie tylko wtedy, kiedy czują się skrzywdzeni przez organa koła lub PZŁ, ale również w innych sprawach, w tym o takich, które nie są związane z łowiectwem. Jedną z takich spraw, były zgłoszenia nam dwóch incydentów dotyczących lądowanie samolotów na lotnisku w Gdańsku. Opis tych zdarzeń był na tyle bulwersujący, a na dodatek wszyscy mieliśmy w pamięci tragiczny wypadek samolotu wojskowego Casa, że uważaliśmy za nasz obowiązek wyjaśnienie tych spraw, które mogły być tylko nieuprawnionymi i subiektywnymi odczuciami niedoświadczonych pasażerów, ale mogły również wskazywać, na zaniedbania swoich obowiązków przez pilotów lub kontrolerów ruchu lotniczego w Gdańsku. Na początek przedstawię opis obu sytuacji, tak jak zreferowali je pasażerowie samolotów Airbus 320 linii Wizzair lecących z Londynu do Gdańska oraz osoby oczekujące na nich na lotnisku.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 15 lutego br. około godz 23:30, w czasie bardzo złych warunków atmosferycznych, po opadach śniegu, podczas mrozu oraz silnego wiatru. Samolot lądujący i będący tuż przed progiem pasa gwałtownie poderwał się w górę, kiedy na pasie był jeszcze samochód sprawdzający stan przyczepności pasa, i skręcając w prawo nad zabudowania lotniska wzbił się, odlatując do Warszawy gdzie wylądował.
więcej>>

Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 15.05.2008
Numer wydania:
136 (1019 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Psy myśliwskie
   psie zwyczaje
   imię dla suki
   klubówka wyżłów i n...
   Szczotka, wycior, S...
   Imię dla psa
   CIEKAWE POLOWANIE.....
   X Jubileuszowa BIES...
   Tatuaże
   "kleszcz miejski"
  Strzelectwo
   Wyniki Wolica Pucha...
   FABERM Axis sporting
   Parcour w Krakowie-...
   winchester select e...
   Zawody Benchrest Op...
   Mistrzowie Polski w...
   18.05.2008 Siemiano...
  Redaktorzy piszą
  Pora na wytrzeźwienie autor: Stanisław Pawluk
  Zarządy kół łowieckich w okręgu Biała Podlaska spotykając przychylny klimat ze strony zarządu okręgowego, zaczynają się prześcigać w wydalaniu swych członków metodą A. Sacharuka „na zbity pysk”. Trwa także nie zarejestrowany jeszcze nigdzie wyścig w tym, który zarząd koła wymyśli najbardziej idiotyczne powody wykluczenia

  Koło Łowieckie nr 18 „Ponowa” noszące szczytną nazwę Bialskie Towarzystwo Łowieckie dało się poznać szerszej nie tylko łowieckiej publiczności za sprawą bezkarnego, jak dotychczas, Stefana Karasińskiego strzelającego lisa w sezonie ochronnym, prezesa Ryszarda Mączyńskiego, który posługując się szantażem wymusił podpisanie rezygnacji z członkostwa w kole przez dwu myśliwych, a także za sprawą organizowanego w tym właśnie kole nielegalnego polowania zbiorowego z podkładaczem psów dla Marszałka Sejmu BroniWładysława Komorowskiego. Aktualnie zarząd „Ponowy” sięgnął po kolejną możliwość dodania chwały łowiectwu: wymyślił nowatorskie zarzuty celem wykluczenia zasłużonego, wieloletniego członka koła Andrzeja Czapluka.
  więcej>>
  Dyskusje problemowe
   Łowne rogacze w planie ...
   Sezon polowań na rogac...
   Terminy w sprawach szkód
   Wpsy do książki ewidenc...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  28-08-07 01:20
  damiankuzdak
  05-06-04 14:42
  rysioh
  06-04-08 17:06
  KamilNK5
  03-01-08 23:45
  KamilNK5