Wtorek
17.06.2008
nr 169 (1052 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria
 Luneta obserwacyjna.
 biegowa BAUER
 Przystrzelanie broni ...
 Ranking broni typ Jż.
 Luneta
 Kupno cyfrówki
 Lornetka po raz enty
 luneta...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
17-06-08 10:04
Szort
15-04-08 09:10
Leon
16-05-06 14:00
pansay
17-06-08 15:18
Boska ( BT )
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia09.06.2008 - 15.06.2008
Redaktorzy pisząPoniedziałek 09.06.2008
Dobro przeciw złu, cz.VI autor: Janusz Kibic
Jesień 2004 roku nie była łatwa dla Witolda Maziarza, ale przecież sam się o to prosił oskarżając i pomawiając członków koła i Zarządu Okręgowego w Szczecinie. Czekało go w związku z tym postępowanie przed OSŁ w Koszalinie oraz postępowaniu przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, w którym jego byłe koło "Trop" i prezes tego koła zarzucili mu naruszenie dobrego imienia i czci, poprzez podawanie nieprawdziwych informacji o rzekomych nieprawidłowościach w kole oraz naruszaniu przez Janusza Marciniaka, prezesa koła i członka ZO PZŁ w Szczecinie, przepisów ustawy 'Prawo łowieckie'.

więcej>>

Redaktorzy pisząWtorek 10.06.2008
Dobro przeciw złu, cz.VII autor: Janusz Kibic
Po zamknięciu przewodu sądowego w Okręgowym Sądzie Łowieckim w Koszalinie, podczas którego pod nieobecność obwinionego Witolda Maziarza, który po złożeniu do sądu pisma z prośbą o przesuniecie rozprawy ze względu na konieczność przygotowania obrony, uważał brak odpowiedzi sądu za akceptację jego wniosku, skład orzekający pod przewodnictwem Aleksandra Nowińskiego udał się na naradę. Narada nie była długa i można było ogłosić orzeczenie.

więcej>>

Redaktorzy pisząŚroda 11.06.2008
Dobro przeciw złu, cz.VIII autor: Janusz Kibic
Koło Łowieckie "Trop" w Szczecinie sukcesami mogłoby się chwalić. Najbardziej znamienite osoby odwiedzały go na polowaniach, humanitaryzm jego członków poznało całe województwo, a najmniejsze oznaki zła dziejącego się wśród członków PZŁ, spotykały się z należytym odporem Seniorów i zarządu koła. Wszystko to uzasadniało, żeby w 2000 r. udekorować koło Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, a w 5 lat później odznaczeniem "Złom". Sukcesy te Zarząd koła, w którym prezes-ojciec Janusz Marciniak i sekretarz-córka Magdalena Pilipczuk-Marcianiak, wraz z umoczonymi w sprawie odstrzału dzików na rozlewisku Krzysztofem Turbaczewskim i Krzystofem Kotowiczem, mogli przyjąć każdą uchwałę i korzystali z tego dla osiągnięcia czystości etycznej wśród członków koła, pozbywając się tych, którym nie ufali. Mieli przy tym pełne zaufanie ZO PZŁ w Szczecinie, w którym prezes był członkiem tego zarządu, a sekretarz instruktorem ZO pełniącym funkcję sekretarki w biurze łowczego okręgowego Wiesława Dobrzenieckiego.
więcej>>

Redaktorzy pisząCzwartek 12.06.2008
Dobro przeciw złu, cz.IX autor: Janusz Kibic
Zastawiając się nad rzeczywistą przyczyną całego ciągu zdarzeń po wykluczeniu z koła Witolda Maziarza dochodzę do wniosku, że musiała nią być chyba urażona ambicja prezesa KŁ "Trop" Janusza Marciniaka, jakim to prawem szeregowy członek Zrzeszenia, może pisać doniesienia na niego, podważać jego umiejętności łowieckie i kompetencje organizacyjne, jeżeli on z takim oddaniem i zaangażowaniem pełni tak ważne i zaszczytne obowiązki członka Zarządu Okręgowego PZŁ i tak poświęca się dla koła. Jeżeli tak, to urażone ambicje wydają się specjalnością okręgu szczecińskiego, bo również w innym kole prezes urażony postawą szeregowego członka wobec niego, na głowie stawał, żeby z koła go wykluczyć. Rzecz o tyle ciekawa, że prezesem tym jest wspomniany już w mojej publikacji starszy instruktor ZO PZŁ Zbigniew Kałużny, czyli w praktyce podwładny Janusza Marciniaka, prezes WKŁ Nr 206 "Sokół" w Szczecinie.
więcej>>

Redaktorzy pisząPiątek 13.06.2008
Dobro przeciw złu, cz.X autor: Janusz Kibic
Dziennik "Łowiecki", to nie pierwsze medium ogólnopolskie, które zainteresowało się tym, co dzieje się w okręgu szczecińskim PZŁ. Jeszcze zanim przewodniczący ZO PZŁ Wiesław Dobrzeniecki składał swoje podpisy pod uchwałami akceptującymi wykluczanie z kół Witolda Maziarza i W.K., a organa dyscyplinarne z Głównym Sądem Łowieckim i jego prezesem Zygmuntem Jabłońskim włącznie, doprowadziły do wykluczenia Witolda Maziarza ze Zrzeszenia, Telewizja Polska nagrała program o wykluczeniu z koła i z PZŁ Tadeusza Bronowskiego i jego córki Krystyny Bronowskiej, członków KŁ "Tumak" z okręgu szczecińskiego. Najważniejsze fragmenty tego programu telewizyjnego można obejrzeć poniżej.

więcej>>

Strzelectwo
 Wyniki Rzeszów
 21.06-Ciechanowiec
 Powszechniak czy mi...
 Wyniki ligi II edyc...
 Strzelnica w Olszty...
 Dąbrowka Leśna-zawo...
Przepisy kulinarne
 Pieczony warchlak -...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 17.06.2008
  Numer wydania:
  169 (1052 )
  ISSN 1734-6827
  Redaktorzy piszą
  Czy tylko kulawy dzik? autor: Stanisław Pawluk
  Andrzej Witkowski należy do wieloletnich członków PZŁ. Mówią o nim, że jest człowiekiem, którego zasad i honoru nie złamały ani czasy słusznie minione ani krwiożerczy kapitalizm. Zawsze prezentuje swoją własna linię opartą na etyce, honorze, prawidłowym pojmowaniu zasad łowiectwa i dobra środowiska naturalnego. Myślał by kto, że taki człowiek zrobi karierę jako myśliwy, będzie nagradzany i hołubiony szczególnie w kole łowieckim szczycącym się takimi nazwiskami jak: Sumiński, Dzięciołowski czy Pasławski, które zdawały się by gwarantem łowieckiej uczciwości. Przypatrzmy się więc wydarzeniom jakie w Kole Łowieckim „Struga” które jak samo podkreśla jest kołem przy Instytucie Badawczym Leśnictwa w Warszawie.

  Wczuwając się w klimat „stawiania spraw na głowie”, jaki ma miejsce także w opisywanym kole, zaczniemy naszą relację od wydarzeń kończących wieloletni konflikt, aby po tym zastanowić się co i kto doprowadził do kolejnej kompromitacji łowiectwa oraz co i kto był przyczyną, że konflikt staje się aktualnie głośny na całą Polskę i nie tylko....

  więcej>>
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  11:26 192326wW walce o byt "na Szczecińskim świeczniku łowieckim" ujawnił się "azil"- następny piewca interpretowania prawa łowieckiego na swoje łowieckie-prywatne? potrzeby. Tak więc mamy kopletny obraz ZO PZŁ w Szczecinie. 1. Przewodniczący ZO Wiesław Dobrzeniecki, któremu zakłócają obchody 70-lecia PZŁ. 2. Starszy instruktor ZO PZŁ Michał Wawryk (milicjant?) , który na mocy prawomocnego wyroku sądu karnego w Szczecinie, uznanym został winnym, że ..."oddał strzał z broni myśliwskiej - sztucera Steyr Daimler (...) w kierunku O. i jego małoletnich dzieci..." 3. Starszy instruktor ZO PZŁ Zbigniew Kałużny(chorąży WP?), który uzależnia wydanie zaświadczenia o nie zaleganiu z opłatami na rzecz koła, od zbycia kontenera-domku na rzecz członka koła tylko i wyłącznie za zgodą Zarządu”.... 4. Instruktor w ZO PZŁ w Szczecinie Magdalena Pilipczuk-Marciniak, córka Janusza Marciniaka,(członka ZO PZŁ w Szczecinie),która zna się na prowdzeniu protokółowania przebiegów rozpraw, oraz na pisaniu oświadczeń na potrzeby OSŁ. Dołączyć należy do tego składu "azila" zbulwersowanego ujawnieniem faktów przez "Kibica", które świadczyły o tym iż "azil" prawdy nie pisze.Tytuł:
  Dobro przeciw złu, cz.X
  12:58 Paweł54Wpisywanie w odstrzale warchlaka zamiast "dzik do 50 kg" jest nieco ... kontrowersyjne, natomiast strzelenie dzika 60 kg po wypatroszeniu i wpisanie go do takiego odstrzału jest ewidentnym błędem myśliwego. Dalsze postępowanie kol. W.było niekonsekwentne. Jeżeli wpisał dzika do odstrzału to nie było już podstaw do sporządzenia protokołu weterynaryjnego. Albo polowanie albo "uśmiercanie ze względów humanitarnych". Jak się do tego kolega W. "nie lubił" z Zarządem, to go ud..ili. Tyle na razie, poczekamy jak się sytuacja rozwinie. Ostatnio redakcja zaczęłą drukować powieści w odcinkach i przed epilogiem nie warto wnikać w motywy postępowania "bohaterów".Tytuł:
  Czy tylko kulawy dzik?
  15:00 azilOsobniku 192326w – zwanym przeze mnie konfidentem. Miałeś ustalić numery obuwia, bo to twój poziom, a nie małpować redaktorów. Nie ubliżaj ludziom, których nie znasz!!! Informacje, które z uporem konfidenta uzupełniasz, nie maja nic wspólnego ze sprawą, a świadczą tylko o twojej konfidenckiej osobowosci. Twój nick to chyba numer legitymacji ORMO (Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej. W komentarzach z 05-03-2008 piszesz (Zgłaszaliście takim milicjantom i policjantom przestępstwa? Ja znam równie dobrych emerytów. Koledzy. na wschodzie naszej krainy tak się nie "chwalcie". Na zachodzie są napewno "nie gorsi fachowcy".) .......Jeżeli twój nick to numer broni, lub FN BAR II ,to posokowce bawarskie z pewnością cię wytropią. Jak na Walnym Zgromadzeniu w twoim kole poczytają twoje plugastwa, to z pewnością na tym portalu będziesz „bohaterem” tutejszych komiksów... Jeszcze jedno – „protokołować” piszemy przez „o”, a na pewno – rozdzielnie. Nie obniżaj redaktorom poziomu. Nie ubliżaj ludziom, których nie znasz!!! Tytuł:
  Dobro przeciw złu, cz.X
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   "Smak ciszy"
   Dzisiejsze "prawo w p...
   Przestroga
   Polska-Chorwacja...
   Analiza zawartości Ło...
   MYŚLISTWO/WĘDKARSTWO
   instrukcja wabienia m...
   Najwspanialsze trofeu...
   Sudecka Kraina Łowiec...
  Dyskusje problemowe
   Przystrzelanie broni
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Czy ZK może swoją uchwałą przekazać środki:
  1-o wsparcie finansowe sygnalistów działajacych przy uczelni rolniczej;
  2-o wsparcie finansowe chorego dziecka?
  Odpowiedź:
  Z formalnego punktu widzenia zarząd nie ma uprawnień takich środków przekazywać, jeżeli nie było odpowiedniej ku temu pozycji w budżecie koła. W praktyce jednak, jeżeli zarząd podjął już taką uchwałę mając pewność, że członkowie koła nie mieliby nic przeciwko, żeby takie darowizy zrobić, to prawdopodobnie przekazanie takie nie spowoduje dla zar
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Szkolenie na Instru...
   koledzy jagowcy
   Marsowy DUBLET !!!
   próby polowe NIEDAN...
   Warsztaty posokowcó...
   foksterier krótkowł...
   a łajki??:)
   sprzedam psy rasy W...