Środa
05.11.2008
nr 310 (1193 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Ubrania myśliwskie dl...
 Bardzo pilne.....
 grawer Poznań
 "zaniedbane lufy"
 SP/Mega
 Problem z meoptą
 Sztucer RUGER MK II
 Walizkowy import opty...
 tikka, anschutz czy m...
 P o d w o d a
 tabele balistyczne
 Kahles czy Zeiss
 Lornetka WO czy DOT
 Tyka to czy nie tyka?
 jedna z dwu lunet uży...
 jak wabić??? jak wabi...
 Jeszcze raz przystrze...
 Manlicher Łucznik rok...
 Manllicher czy Blaser...
 Delta Optical Titanium
 Zużycie lufy
 Nowu sztucer, ale jak...
 KLUB 9.3x62
Dyskusje problemowe
 Naruszenie Ustawy o Bro...
 Współpraca ze szkołami.
 "(Będą?) zmiany prawa ł...
 AROGANCJA +OBŁUDA
 nastawne lunety a zbior...
 Brońmy naszych lasów!
 Dlaczego w Polsce jest ...
 Zmiany w Prawie Łowieck...
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:49 KulwapO klasie ROMANA LASZUKA jako łowczego okręgowego i przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ może świadczyc scena z wczorajszej rozprawy w której Roman Laszuk zeznawał jako świadek obrony Antoniego Sacharuka w Sądzie Okregowym w Lublinie: -Pański zawód? - pyta sędzina -prezes zarzadu okregowego PZŁ- odpowiada Roman Laszuk -to jest funkcja a nie zawód- stwierdza sędzina. -łowczy okręgowy- ponawia informację R. Laszuk -to także funkcja- stwierdza sędzina. -prosze napisac: MYŚLIWY ZAWODOWY - stwierdza Laszuk. -czyli pan jest z zawodu myśliwym? - z niewiarą dopytuje sędzina. -TAK zdecydowanie odpowiada Roman Laszuk. Czy trzeba tu jeszcze coś dodac oprócz przysłowia: bierny, mierny byle wierny?Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
14:02 antypodCzłonkowie ZO złożyli rezygnacje............. Dostali kopa za nielojalność wobec Sacharuka, bo lojalność wobec PZŁ, pseudodziałacze mają w d....e. To kolejne ofiary nagonki na Rappe. Jakiś super Bond czy coś, że tylu się boi i kręci. Lokalny baron, cierpiący na przerost ambicji zapędził w "ośli róg" wszystkich Wittów-Kompów, Pasternaków, Blochów i jeszcze więcej pomniejszych pseudodziałaczy. Tak się zaplątali w krętactwach, jakby na wszystkich miał "haki". Popierając bezprawie, Witt-Kompa, Pasternak czy Bloch i wielu pomniejszych pseudodziałaczy z okręgu Biała Podlaska niszczy wizerunek PZŁ. Najbardziej niszczą swój i się ośmieszają. D.B. Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
16:53 lelek_nowyAaaa, teraz rozumiem. My szeregowi członkowie to amatorzy i hobbysci, a Związkiem kierują ZAWODOWCY. Ciekawe jaką pracę może znaleźć "myśliwy zawodowy" po odwołaniu z funkcji łowczego okręgowego. Pewnie żadną, stąd przyspawanie do stołków!!! Azil, u was w Szczecinie też ZO kieruje zawodowy myśliwy?Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
17:25 gach_Romcio Laszuk znów będzie biadolił,że kolejne paszkwile piszą na niego oj jaki on jest nie szczęśliwy tylko mu współczuć.Zapomniał nawet jaki ma zawód.Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
18:23 antypodAd. Kulwap. Łowczy okręgowy z Białej Podlaskiej budził by moją litość albo wesołość, gdyby nie to, że on bez litości wykańcza członka PZŁ T. Rappe, na którego nie mają zarzutów, bo albo lakoniczne, albo przedawnione. Coraz więcej "umoczonych" znanych nazwisk w tej intrydze. Jak ktoś szuka wrogów PZŁ, to ma w artykule i komentarzu nazwiska i funkcje, a jednego, nawet zawód. D.B. Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
18:34 gach_Nieprawdopodobne wreszcie w okręgu bialskim przemówił Prezes ORŁ Aleksander Witt Kompa jednocześnie Przewodniczący Kapituły Odznaczeń Łowieckich, udzielając wyjaśnień redaktorowi Gawlickiemu czyżby jakaś przemiana w nim nastąpiła.Tylko następny bidak po Romanie Laszuku nie wie czy członkowie złożyli rezygnację czy nie.Być może telefony powyłączali albo wyjechali z Białej i trudno się z nimi skontaktować. Dziwne tylko to, że za tydzień kolega Prezes zaplanował posiedzenie rady a nie wie ilu nowych członków będzie potrzeba wybrać?.Napewno wie o tym wszystkim dokładnie barono-beton Antoni S. i on ustalił już listę nowych członów ZO. Proponuję jednak żeby wcale nie wybierać nowych członków i zostawić zarząd jedno-osobowy przecież jak się okazuje to Laszuk i tak sam podejmował uchwały. Tytuł:
Zarząd Główny w sprawie T. Rappe
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Strzelectwo
   PUCHAR GÓRSKIEJ JES...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Redaktorzy piszą
  Zarząd Główny w sprawie T. Rappe autor: Piotr Gawlicki
  W całej serii felietonów opisaliśmy wieloletnie starania prezesa Antoniego Sacharuka o wykluczenie Tomasza Rappe z KŁ "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap tych prób nie przyniósł powodzenia, bo pomimo prawomocnej uchwały walnego zgromadzenia członków w/w koła, potwierdzonej uchwałą ZO PZŁ w Białej Podlaskiej, odmawiającej uwzględnienia odwołania, Tomasz Rappe został do koła przywrócony, po postępowaniu przed sądem powszechnym. Etap drugi, z początku br. to powtórne postawienie wniosku o wykluczenie Tomasza Rappe z koła, na podstawie tych samych zarzutów co poprzednio, w tym takich, które uległy przedawnieniu, w następstwie czego powtórnie wykluczono go z koła. Zainteresowany oczywiście złożył odwołanie do ZO PZŁ w Białej Podlaskiej, o którego sposobie rozpatrywaniu donosiły już wcześniej posty i komentarze zamieszczone w naszym dzienniku.
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   Gratulacje TEGESOWI
   na rogacze z kuszą?
   Uśpiono 40 dzików !
   Nowomodne fałszywe po...
   Witam wszystkich!
   Pytanie o gesi
   BOLESNE UDERZENIE!
   Przerażające znalezis...
   Wybory Ameryka'08
   Czego to ludzie nie z...
   Poszukiwane Sygnały M...
   Powitać.
   10 lat z okładem
   ZAGINĄŁ GOŃCZY SŁOWAC...
   Ankieta odnośnie upod...
   21:30 TVN Dzisiaj
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  04-05-07 18:26
  Basior 1
  01-11-08 12:01
  Andrzejo
  15-04-07 17:45
  sizar
  05-11-08 14:44
  Gimli
  05-11-08 16:31
  stania123
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 05.11.2008
  Numer wydania:
  310 (1193 )
  ISSN 1734-6827
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Nalewki- proporcje
   Tarnina
   Prosze o przepis na...
   Kaczusie
  Psy myśliwskie
   www.jagaren.se???
   sylwetka posokowca
   ZAGINĄŁ GOŃCZY SŁOW...
   Poltora roku pies !...
   konkurso-łowy dla g...
   Karelski
   Dokumenty na wywoz ...
   allegro.... wylęgar...
   PSIA STRONA WWW
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia27.10.2008 - 02.11.2008
  Redaktorzy pisząPiątek 31.10.2008
  Czy wybory w PZŁ są demokratyczne? autor: Piotr Gawlicki
  W jednym z postów na forum użytkownik Mareczek wskazał drogę, na której szeregowi myśliwi mogą doprowadzić, do poprawy działania organów PZŁ, cytuję: ..."na walnym WYBIERZCIE mądrych delegatów z koła. Niech oni WYBIORĄ mądrych ludzi do Okręgowej Rady Łowieckiej. Ta z kolei niech WYBIERZE satysfakcjonującego Was, także pod względem wykształcenia, łowczego okręgowego. Teza brzmi atrakcyjnie, ale w warunkach i strukturach PZŁ jest absolutnie nieprawdziwa. Dlaczego tak jest, wyjaśnię tak Mareczkowi, jak i innym czytelnikom w niniejszym felietonie.

  Mareczku, prześledźmy po kolei, zaczynając od wyborów delegatów na zjazd okręgowy w kole, jak działa Twoja teza. Postulujesz wybory najmądrzejszych ludzi, którzy demokratycznie wybrani wybiorą podobnych z zjeździe. Jednak w większości kół szeregowi członkowie dysponują małą wiedzą jak działają organy PZŁ, statut pamiętają najbardziej ten z czasów, kiedy zdawali egzamin, a czas zaciera pamięć. Tymczasem Zrzeszenie nie prowadzi ŻADNEJ działalności edukacyjnej i informacyjnej, z której szeregowi członkowie mogliby się dowiedzieć cokolwiek o praktycznym działaniu organów. Ponadto, członkowie kół generalnie nie znają działaczy okręgowych, bo ci w kole się przez lata nie pokazują. Kontakt myśliwych z ZO, to najczęściej podstemplowanie legitymacji, a ci którzy mieli jakiś kontakt z organami i wiedzą cokolwiek o ich pracy, są w zdecydowanej mniejszości. Skąd więc mają mieć jakiekolwiek pojęcie, kto jest dobry i mądry, a kto tylko załapał się na jakąś funkcję z układów? Gdyby zaś w jakiś sposób wiedzieli, że działaczy obecnej kadencji trzeba zastąpić mądrymi, to skąd mają wiedzieć, kto też mądry wybrany zostanie w innych kołach okręgu, kogo należałoby popierać? Nie ma przecież w Zrzeszeniu ŻADNYCH struktur poziomych, w których członkowie kół mogliby sobie wyrobić pogląd i przedyskutować, kto będzie wartościowym kandydatem i do jakiego stanowiska. A w ogóle członkowie kół nie mają zielonego pojęcia, kto będzie kandydował na stanowiska przewodniczącego ich Zarządu Okręgowego i Prezesa ich ORŁ, nie mówiąc już o Przewodniczącym Zarządu Głównego i Prezesie NRŁ.

  więcej>>

  OpowiadanieŚroda 29.10.2008
  Dotyk wilczej sierści. autor: Urtica
  Zbyszkowi S. dedykuję

  Wilki fascynowały mnie od zawsze. Ich umiejętność współpracy w grupie mogłaby stanowić przykład dla wielu zarządów mniejszych lub większych przedsiębiorstw. Podziwiałam ich urodę, inteligencję i sposób porozumiewania się. Przeczytałam chyba wszystko od Curwooda począwszy i skończywszy na Kossakowej, po drodze połykając mniej i bardziej naukowe opracowania zagraniczne i krajowe. Każdy wilczy trop, jaki spotkałam podczas swoich wędrówek po leśnych ostępach napawał mnie nadzieją, że kiedyś ten piękny drapieżnik na stałe zagości w polskich borach i właśnie on, a nie „grzmiący kij”, będzie Wielkim Selekcjonerem.

  więcej>>