Środa
07.07.2010
nr 188 (1802 )
ISSN 1734-6827
Moje polowanie
Podchód... autor: Adrianooo
Wczoraj rozpoczął się nowy sezon łowiecki, a ja, z jednodniowym opóźnieniem postanowiłem wybrać się na polowanie. Na miejsce zasiadki wybrałem pole po kukurydzy o szerokości ok. 100 m i długości ponad 1 km. Do jednego z krótszych boków przylegał las z gęstym młodnikiem położonym nad śródleśnym jeziorem. Wzdłuż dłuższego boku rozciągał się strumyczek powstały z wód spływających z pobliskich pól. Owy strumyk porośnięty był olchami dającymi schronienie i poczucie bezpieczeństwa bytującej tam zwierzynie. Jak nie trudno się domyśleć, dzików w tym rejonie było sporo.

Na opisywane miejsce dotarłem na godzinę przed zachodem słońca. Zasiadłem na półce ulokowanej na skraju lasu, z doskonałym widokiem na pole. Tylko liczne górki i dołki dawały dzikom szanse na spokojne żerowanie. Siedząc na półce wsłuchiwałem się w cichy szept kniei budzącej się z zimowego snu. Czułem na sobie wiosenny oddech lasu, lasu wypełnionego licznymi śpiewami ptaków. Liczne gatunki ptaków ukrytych w koronach drzew, pierwsze cieplejsze promienie słoneczne oraz otaczający mnie jasnozielony kolor zwiastowały nadejście wiosny.
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
06-12-09 12:26
Alina&Nero
25-03-07 23:49
dziadek 985
13-04-07 21:36
dziadek 985
04-07-10 17:17
Hugo
26-06-10 10:43
sliwa93
06-06-04 08:33
rysioh
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Dwukrotnie członkowie naszego Koła skorzystali z obsługi gastronomicznej (catering dań gorących) z okazji zakończenia sezonu polowań zborowych i jubileuszu Koła. Firma wystawiła faktury z 7 % podatkiem. Proszę o informację jak mam te faktury rozliczyć w kasie Koła.
Odpowiedź:
Tak jak każdą inną fakturę. Taka faktura niczym się nie różni od innych. 7 % jest prawidłową stawką VAT dla takiej usługi.

Zakończenia sezonu polowań zborowych i jubileuszu Koła są imprezami, które można zaliczyć do działalności statutowej, a to oznacza, ze faktury dotyczą kosztów uzyskania przychodów i nie płaci się od nich 19 % podatku CIT.
Strzelectwo
 Zawody Lądek Zdrój
 ile pkt na mistrza?
 Zawody o PucharŁowc...
 dojazd do Unisławia
 Zaproszenie do Ciec...
 II MISTRZOSTWA POLS...
 Strzelnica w okolic...
 amunicja do trening...
Komentarze czytelników
... do felietonów
02:39 rarog 72Wedlug relacji czujnego reportera lorka to podczas tej rozprawy lamano przepisy prawne.Na portalu lowieckim podniesione glosy czytelnikow krytykuja postepowanie skladu sedziowskiego za to ze ten nie stosuje i lamie pewne przepisy postepowania w danej sytuacji. Czym oskarzeni zasluzyli sobie w ich srodowisku na takie zarzuty?Relacja odniosla skutek podniosla sie wrzawa. Obrony oskarzonych podjal sie sam Piotr Gawlicki , wlasciciel portalu i dziennika , redaktor ,prezes spolek etc etc w jednej osobie . Moze kiedys nadejda takie czasy ze Piotr Gawlicki za pomoca swojego portalu , dziennika i oddanych jemu redaktorow zniszczy stara gwardie trzymajaca wladze w PZL. Przegoni osoby ktore nie sa godne do pelnienia funkcji w zarzadach . Nastana nowe czasy , nowi ludzie ... i wszystko wroci do normy. Wyrzucani beda nastepni za krytyke nowych wladz , przepisy ulepi sie z plasteliny a krytyce zamknie sie usta czerwona kartka. Tak jak na portalu , tyle ze w wiekszej skali.Pozdrawiam . Darz Bor. P.S.Jezeli ten post nie zostanie skasowany to bedzie to krok redakcji w kierunku poprawy swojego wizerunku .Tytuł:
O rzetelności sądu łowieckiego,
post scriptum
08:47 azil IIKol. rarog 72 Azilowi nie ma sensu tłumaczyć oczywistego i on to rozumie. Ty natomiast jako jasnowidz tego portalu ( masz od Kol. Gawlickiego jakąś działkę?) już dzisiaj wiesz co będzie w przyszłości, a nie potrafisz przyjąć do wiadomości przeszłości i teraźniejszości. Czy w takiej sytuacji jest sens z tobą prowadzić polemikę? NIE MA SENSU ! Piszę to ponieważ osoby które nie znają zasad panujących w PZŁ mogą nieopatrznie zrozumieć iż jest on demokratyczny. Dobrze wiesz, że z tym po kierownictwem które pochodzi z organizacji których wielu członków dokonywało przestępstw pospolitych w tym również zabójstw, nie może być mowa o demokracji. Kol rarog 72 jeżeli powstanie zbrojne ramie obecnego kierownictwa PZŁ, to wstąpisz go niego? Azil II Tytuł:
O rzetelności sądu łowieckiego,
post scriptum
11:54 azilRarog 72, Cytat z poprzednika, który w nicku „walnął sobie” imię mojego psa z II :-)):” Piszę to ponieważ osoby które nie znają zasad... mogą nieopatrznie zrozumieć...” :-) No i wszystko jasne!!! Pewien znany filozof napisał, że nie da się manipulować mądrymi i głupcami , można tylko „półgwówkami”. Nie wolno Tobie mieć własnego zdania, bo nie jesteś „trendy” :-) W najgorszym przypadku zostaniesz zwymyślany, w najlepszym nazwany „głupcem” co może potwierdzać myśl cytowanego filozofa. :-) Pozdrawiam DB Tytuł:
O rzetelności sądu łowieckiego,
post scriptum
12:44 Artur123Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
Śmietnik postów wyrzuconych
więcej>>
Dyskusje problemowe
 OZD ZO W-wa
 Blokowanie przyjęć do K...
 TW Zygmunt Jabłoński gr...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przepisy kulinarne
   Nalewka z zielonych...
  Psy myśliwskie
   Spotkanie właścicie...
   Fuchsik ... pod roz...
   MSBL Jagdterrier 26...
   Hej podkładacze!!!!
   Labradory-kociokwik
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 07.07.2010
  Numer wydania:
  188 (1802 )
  ISSN 1734-6827
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Głupie pytanie do uży...
   kolejny raz o lornetk...
   skok gwintu w Drylu
   Magazynek Mannlicher
   Nr seryjne na starej ...
   amunicja DWM zpociski...
   Jakie są Wasze doświa...
   Oksyda Sauer 202
   Wybór Lornetki.
   Wszelakie sprężyny
   Sztucer dla młodego m...
   Z wabikiem na lisa w ...
   odnawianie broni
   Browning ULTRA XS SPO...
   Niemiecka broń nie na...
   lekka lornetka z ZOOM...
   róg
  Wiedza i edukacja
   ZJAZD DELEGATÓW
   Pytanko o pozwolenie ...
   O rzetelności ... NRŁ
   Bezpieczeństwo strzał...
   PSŁ
   Norwegia. Kolejny cie...
   Czy tylko ewentualne ...
   Sarna prowadzi trzy k...
   Podanie na Policje
   szydlarz?
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.06.2010 - 04.07.2010
  Redaktorzy pisząSobota 03.07.2010
  Kontrola CBA w UW w Lublinie autor: Stanisław Pawluk
  O aferze zajęczej w województwie lubelskim pisałem w czterech odcinkach. Nie tylko zajęcy, ale również innej strzelonej zwierzyny, koła lubelskie dokładnie nie liczyły, nie przejmując się przekraczaniem rocznych planów łowieckich, ewidencjonując przekroczenia w sprawozdaniach rocznych. A dlaczego miały pilnować wykonywania odstrzałów tylko w granicach planu, jeżeli ani nadleśnictwa, ani organa samorządowe, ani organa Polskiego Związku Łowieckiego nie reagowały, chociaż informacja o przekroczeniach planów spływała do nich regularnie. Nie umiał sobie z tym problemem poradzić również Urząd Wojewódzki, mający wyspecjalizowaną komórkę w postaci Państwowej Straży Łowieckiej.
  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 29.06.2010
  Na rogacza autor: ULMUS
  Ośmielam się wrzucić swoje pierwsze opowiadanie o polowaniu na kozła. Pierwszego w życiu. Ewentualne "byki" i potknięcia proszę mi wybaczyć bo podczas pisaniny, emocje wracają.:)

  Raniutko, bladym świtem, wybieram się na rogacza... pierwszego. Szósty czerwiec 2010. Niebo już szarzeje. Nieśmiało, bo to dopiero trzecia, zaczynają ćwierkać ptaki. Ten i ów ćwierknie sobie pod liściem, tamten furknie z gałęzi na gałąź, jeszcze inny piórka gładzi. Zaczynają się przygotowania do powitania słońca.

  więcej>>

  Hyde Park Corner
   Polowanie na Świętego...
   Preparacja oręża - po...
   Strony ZO
   Nowy wita!
   RUJA???
   Niemcy pod bronią!
   Wiek emerytalny służb...
   lisi przypadek
   Jurek! Chyba coś dla ...
   Pytanie do redakcji p...
   Reporterzy na zjazdac...
   Kwatery nad morzem
   Nieszczere wyrazy wsp...
   SŁABY WYNIK KOLEGI(?)...
   Popyt na skóry futerk...
   Czy Bronisław moze ju...