Niedziela
12.09.2010
nr 255 (1869 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Życiorys Łowczego Krajowego autor: Jan Chwalba
Zgodnie z oczekiwaniami szerokich rzesz członkowskich Polskiego Związku Łowieckiego i wbrew próbom redaktora Pawluka z mediów dezawuującym sukcesy Polskiego Związku Łowieckiego, próbującego zamącić w głowach demokratycznie wybranym reprezentantom całego środowiska myśliwych, Naczelna Rada Łowiecka powierzyła obowiązki Łowczego Krajowego i Przewodniczącego Zarządu Głównego PZŁ doktorowi Lechowi Blochowi. Funkcja ta trafiła w godne ręce, bo nie ma w naszym Zrzeszeniu osoby o lepszych kwalifikacjach i doświadczeniu, cieszącej się tak wielkim poparciem członków Związku, za godne i pełne poświęcenia pełnienie już tych obowiązków przez poprzednie dwie kadencje. Ponieważ nie wszyscy znają życiorys najważniejszej osoby w Polskim Związku Łowieckim, chciałbym krótko przedstawić go naszym czytelnikom.

Lech Janusz Bloch urodził się w dniu 9 października 1952 r. we wsi Władysławowo, jako syn Henryka i Hanny W. Ponieważ Henryk Bloch był oficerem Ludowego Wojska Polskiego, rodzina często zmieniała miejsca zamieszkania, mieszkając m.in. w Ciechanowie, Krakowie i Stężycy, gdzie w 1958 młody Lech Bloch rozpoczał naukę w szkole podstawowej, kontynuując ją w 1960 r. w Ciechanowie i wiążąc się z tym miastem na dłużej. Po szkole podstawowej rozpoczął naukę w Technikum Ekonomicznym, które ukończył i w roku 1971 zawarł związek małżeński z Zofią Ś.
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 Bock Vega-Diana
 Stopka
 Zmiana wózka na CZ 5...
 amunicja winchester
 Nosler vs TIG
 Audi Allroad czy Jeep?
 Czeskie kniejówki
 GECO .308 Win TM11g
 sauer 303 - czyszczen...
 Ustnik. Jaki wybrać?
 Polska terenówka.
 buty demar
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   PANI RRDAKCJA cd.
   NIEBAWEM SIĘ ZACZNIE !
   Czołgi przeciwko dzik...
   Jak tam na zjeździe k...
   Ceny kukurydzy.
   PORTALEM SILNI!
   prostest-song Pawła K...
   O czym Zachód powinie...
   Kaczka luzem - Szymon...
  Strzelectwo
   Zaproszenie na zawo...
   Northwest 308Win 10...
   kalkulator balistyc...
   Przeloty... bażant ...
   Czoki
   Luneta do konkurenc...
   klasa powszechna
   Memoriał Jerzego Ju...
   DO Titanium 2,5-16x...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 12.09.2010
  Numer wydania:
  255 (1869 )
  ISSN 1734-6827
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przepisy kulinarne
   kanie
   Sum
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:35 Łupur21Przyłączam się do gratulacji :) A tak przy okazji to w/w Kolega ma jednak talent, bo tak umiejętnie omotać ponad 100 000 myśliwych, to już wyższa szkoła jazdy :), tym bardziej, że żyjemy już w państwie demokratycznym ( poza zrzeszeniem ), a nie demokracji socjalistycznej. Wydaje się mnie, że w/w Kolega mógłby opublikować akta z IPN TW Kazimierz. Takie postępowanie byłoby "miodem" dla nas szaraczków ze zrzeszenia :). Najbardziej podoba się mnie w tym artykule cyt.: " Wprowadził do niego nowatorskie rozwiązanie, którego nie ma w swoim statucie żadna organizacja społeczna, żadne stowarzyszenie, a nawet żadna partia polityczna Rzeczpospolitej Polskiej." Jeszcze raz gratuluję !Tytuł:
  Życiorys Łowczego Krajowego
  12:43 HuskyWazelina, aż cieknie z monitora! Biografię Klausa Barbie - "Kata Lyonu" doskonałego tancerza, przykładnego męża i ojca, Jan Chwalba opisłaby równie pięknie! Nie zmienia to faktu, że dr.LB był zwykłym kapusiem, a to że nie jedynym w swoim ZO wcale go nie gloryfikuje! Po tym : "...Demokratyczne rozwiązania w PZŁ uwieńczył w 2005 r. popieranymi zmianami do ustawy 'Prawo łowieckie' i nowym statutem PZŁ uchwalonym 5 lat temu. Wprowadził do niego nowatorskie rozwiązanie, którego nie ma w swoim statucie żadna organizacja społeczna, żadne stowarzyszenie, a nawet żadna partia polityczna Rzeczpospolitej Polskiej...." oplułem monitor, bo wiem jak to się odbyło - "... Wycofaj, k...a, tę poprawkę!..." http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/politycy-na-lowach--czyli-polska-partia-mysliwych-,54945,2 Każdy, kto ma choćby odrobinę rozumu i przyzwoitości wie że ten system jest już zmutowany i ZŁY - on promuje kolesiostwo, układziki, przymykanie oka na "swoich" i bezwzględne eiliminowanie ludzi o odmiennych poglądach... Ku Chwale Ojczyzny, Towarzysze! Tytuł:
  Życiorys Łowczego Krajowego
  12:46 HuskyŁupurze, to był też mój ulubiony kawałek:) Pozdrawiam. DB.Tytuł:
  Życiorys Łowczego Krajowego
  14:09 rarog 72Cyt. i wbrew próbom redaktora Pawluka z mediów dezawuującym sukcesy Polskiego Związku Łowieckiego. koniec cytatu. żeby ten REDAKTOR PAWLUK jak i jego chlebodawca (dawca legitymacji dziennikarskiej) mieli uznanie wśród społeczności myśliwych to może te próby dezawuujące odniosły by jakiś skutek a tak to każdy woli pozostać przy starym łowczym niż na jego miejscu zobaczyć kolegów Gawlickiego i jego prawą rękę Pawluka którzy wsławili się swoimi poczynaniami na portalu. Tytuł:
  Życiorys Łowczego Krajowego
  14:42 Stanisław PawlukCzy można dezawuować sługusa SB-ków pośród SB-ków? Sądzę, że to nie możliwe!Tytuł:
  Życiorys Łowczego Krajowego
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia29.08.2010 - 04.09.2010
  Redaktorzy pisząCzwartek 02.09.2010
  Postawili się w Koninie autor: Janusz Kibic
  4 lipca w Koninie odbył się Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego. Konin, jak większość okręgów, odmówił obecności na zjeździe dziennikarzy dziennika "Łowiecki". Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu przez nas informacji, co działo się na zjeździe. Okręg nie jest duży i w zjeździe uczestniczyło 65 delegatów. Z ramienia krajowych organów Zrzeszenia występował członek Naczelnej Rady Łowieckiej Jan Klejszmit, Kanclerz WAT. Dokonano wyboru 15 osobowej Okręgowej Rady Łowieckiej, znacznie ją odmładzając w stosunku do ORŁ poprzedniej kadencji. Z dotychczasowej Rady wybrano ponownie do ORŁ pięciu kolegów, a pozostałych dziesięciu to jej nowi członkowie. Nowa Rada na pierwszym posiedzeniu wybrała swoim prezesem Bronisława Roweckiego.
  więcej>>

  Dyskusje problemowe
   nadzór MŚ nad PZŁ
   POLOWANIE NA PTACTWO
  Wiedza i edukacja
   Użytkowanie ambony my...
   Wypisywanie druku upo...
   Lornetka noktowizyjna...
   SZKODY
   SPOSÓB MARIANA FLISA!
   Pomysł komendanta KWP...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  09-09-10 18:33
  Łowczy37
  08-06-09 11:49
  bartoszD
  24-11-08 11:23
  bartoszD
  07-08-10 10:56
  Dominika
  12-09-10 08:41
  sliwa93
  12-09-10 10:47
  Jeger
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Walne zebranie pod koniec kwietnia uchwaliło zmianę dotychczasowej księgowej na biuro rachunkowe. Uchwały podejmuje się na dany sezon, więc zarząd został zobowiązany do znalezienia najlepszej oferty. W uchwale jednak nie określono ścisłej daty czyli np.1 czerwiec. W jakim okresie zarząd musi wykonać taką uchwałę?
  Odpowiedź:
  Nie jest tak, że uchwały WZ podejmuje się na dany sezon. To z uchwały powinno wynikać, czy jest to uchwała tylko na dany sezon, czy też uchwała jest ważna do uchylenia. Uchwała o zmianie księgowej na pewno nie jest uchwałą na jeden sezon, bo wtedy co roku WZ musiałoby uchwalać pozostanie przy dany biurze rachunkowym, a przecież koło będzie miało umowę z takim biurem na czas nieokreślony, a nie na rok.

  Jeżeli WZ chciało zmienić sposób prowadzenie księgowości koła, a nie określiło do kiedy zarząd ma wykonać uchwałę, to wykonanie tej uchwały nawet po 1 stycznia 2010 będzie właściwe, bo zapis o znalezieniu przez zarząd najlepszej oferty jest tak szeroki, że daje zarządowi możliwość szukania tej oferty nawet do przyszłego roku. Jak członkowie chcieli zmienić księgową od zaraz, to trzeba było to zapisać w uchwale, albo wręcz wskazać biuro rachunkowe, z którym zarząd ma zawrzeć umowę.
  Psy myśliwskie
   Wachtelhund
   ŚWIĘTO BRETONÓW 8,9...
   Bezpłatne badanie O...
   Gończy Polski i Oga...
   Kupie posokowca baw...
   Hej podkładacze!!!!