Czwartek
20.01.2011
nr 020 (1999 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia09.01.2011 - 15.01.2011
Redaktorzy pisząPiątek 14.01.2011
Poznaj ciekawą osobę autor: Piotr Gawlicki
Czytelnicy Forum portalu www.lowiecki.pl mieli nie raz okazję poznać wiedzę i doświadczenie użytkownika o nick'u Miłosz, z wielu jego postów (zamieścił ich tam prawie 900). Nie wszyscy jednak wiedzą, że forumowy Miłosz to Miłosz Kościelniak-Marszał, adwokat specjalizujący się w prawie łowieckim, autor wielu publikacji z tego zakresu, m.in. publikowanych w "Braci Łowieckiej". Przybliżając czytelnikom "Dziennika Łowiecki" osobę Miłosza oraz jego spojrzenie na prawo łowieckie, które osobiście podzielam, przeprowadziłem z nim rozmowę, którą publikuję niżej. Ponieważ w dobie powszechnej technizacji nie wypada pisać o kimś, nie prezentując go co najmniej na zdjęciu, dlatego przedstawiam niżej fotkę Miłosza.
więcej>>

Moje polowanieŚroda 12.01.2011
Pierwszy Daniel byk. autor: cezetka527
Opisane przez mnie wydarzenia działy się 4 stycznia 2011 r. Tego dnia postanowiłem udać się na polowanie na sarny gdyż do wykonania planu brakowało jeszcze kilka sztuk.

Był to piękny poranek, śnieg mokry, temperatura powyżej zera stopni i czyste przejrzyste powietrze. Słońce wychodząc ponad horyzont ogrzewało drzewa, z których parowała wilgoć. To, co chcę wam opowiedzieć wydarzyło się naprawdę i było jak piękny sen - do tej pory w to nie mogę uwierzyć. Gdy udałem się w zaplanowane przez siebie miejsce widok wschodzącego słońca oczarował mnie jak nigdy dotąd i choć widziałem w swym życiu wiele pięknych wschodów i zachodów słońca ten był jakiś inny, coś w nim było innego.
więcej>>

Otwarta trybunaCzwartek 13.01.2011
Komendant Kowalewski w płot??? autor: Stanisław Pawluk
Po raz kolejny okazuje się, że powołanie na stanowisko komendanta wojewódzkiego PSŁ w Lublinie z naruszeniem warunków ustawy łowieckiej było trafieniem jak "kulą w płot". Po znanych wyczynach wskazujących na pomyłkę w doborze komendanta wskazują coraz nowe przypadki z jego udziałem.

W ubiegłym tygodniu miało miejsce ciekawe zdarzenie drogowe z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie Stefana Kowalewskiego. Prowadząc służbowy pojazd terenowy marki KIA nr rej. LU3592A nie dostosował prędkości do warunków drogowych, przez co przodem pojazdu uderzył w płot. Kolizja miała miejsce w m. Niedźwiada Mała o godz. 15.55 w dniu 4 stycznia 2011. Zniszczeniu uległy dwa przęsła ogrodzenia i elementy przodu pojazdu. Kierowany przez komendanta PSL pojazd należący do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie nie posiadał wymaganych badań technicznych.
więcej>>

Przepisy kulinarne
 Dieta cud!!!Jest ta...
 kilka fajnych przep...
Dyskusje problemowe
 Ekspres reporterów
 OPINIA PUBLICZNA
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 20.01.2011
Numer wydania:
020 (1999 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Znaleziony jagdteri...
 Zaginiony jamnik
 Pies z rodowodem -d...
 Tropowiec i pies na...
 Dwa pytania o norę ...
 Gonczy czy łajka?
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Jako Koło wypłaciliśmy odszkodowanie za utracony plon - ziarno. Pieniądze (przekaz pocztowy) nie zostały przyjęte przez rolnika, który w piśmie skierowanym do koła żąda dodatkowo odszkodowania za utraconą słomę. Czy rolnik może żądać odszkodowania za plon - ziarno oraz za słomę, której nie może zebrać w wyniku zniszczenia przez dziki?
Odpowiedź:
Koło zobowiązane jest wypłacić odszkodowanie za szkody w uprawach i płodach rolnych. Słoma jest raczej płodem rolnym i jak rozumiem, rolnik nie żąda naprawy szkody w uprawie, którą już zakończył, bo plony zebrał. Pozostała na polu słoma, jako płód rolny o jakiejś tam wartości. Jeżeli słomę tę traktujemy jako płód rolny, to należy rozważyć, czy płód ten jest na tyle zniszczony, że nie nadaje się do zbioru. Jeżeli tak, to wartość tej słomy, pomniejszona o koszty zbioru, jest szkodą rolnika.

więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
20-01-11 00:40
Kobuz 2
14-06-10 21:25
robcio2
25-09-10 16:04
hunter kris
20-01-11 14:40
kamil23
09-03-10 12:09
BRNO-584
13-12-10 15:43
wężyk
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Wiedza i edukacja
   Wartość lasu
   poszukiwanie postrzał...
   ILE CZASU?
   Kompetencje ZK
   Otulina
  Redaktorzy piszą
  Okrutni myśliwi zabijają autor: Piotr Gawlicki
  Szanowni Państwo
  Nie dość, że lubujecie się w zabijaniu, to jeszcze kręcicie filmy o tym i chwalicie się tym na YouTubie? Dobrze że nie daliście ścieżki dźwiękowej w stylu: "Patrzcie kurwa, ale mu przypierdoliłem, aż flaki mu poszły." Czy naprawdę jest tak przyjemnie zabijać? Tfu, rzygać mi się chce jak patrzę na Was i na to co robicie.

  Kłaniam się
  K.K.


  Taki email trafił do mnie w sobotę, 15-01-2011, godz. 12:59 i za chwilę o 13:02 drugi o następującej treści:

  Z tego wzburzenia zapomniałem wkleić przykładowy film z YouTube z Waszymi zwyrodniałymi zabawami.
  http://www.youtube.com/watch?v=mWXopccEb5Y

  Przepraszam za słownictwo, ale autentyczna forma tej korespondencji jest znacząca, dla wyrażenia emocji, z którymi przychodzi się nam zmierząć w rzeczywistości. Email'e były podpisane imieniem i nazwiskiem, nie wiem czy prawdziwym, ale nie mam upoważnienia do jego ujawnienia. Mając jednak konkretną osobę o tak radykalnie negatywnym stosunku do myśliwych skorzystałem z nadarzającej się okazji do przeciwstawienia się jej poglądom i tego samego dnia 15-01-2011 o godz. 21:29 odpisałem:
  więcej>>
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:11 robsonB1969Panie Piotrze- dobra robota, może uda się Pana K.K. zaprosić gdzieś na biesiadę, na rozmowę przy dobrej "dziczyźnie", kto wie, może jeszcze z nami zapoluje?!Tytuł:
  Okrutni myśliwi zabijają
  12:24 ANDYJa sądzę ,że nie bardzo jest o czym dyskutować i po co. Każde 'obecne' społeczeństwo' ma głęboko zakorzeniony i rozbudowany obraz - zabijania dla 'przyjemności' . Tego nie zmienimy i sami dostarczamy pożywkę - vide galeria . Wystarczy jeden 'orędownik' czy 'nawrócony' i żadne argumenty nie będą przyjęte. Myślę ,że lepiej byłoby zweryfikować swój własny wizerunek i zwyczajnie nie afiszować się w sposób nachalny, zrezygnować z odstrzału psów( wg mnie taki gest więcej by znaczył niż inne 'argumenty') i zaprzestać jeżdżenia po polach uprawnych..... . A stereotyp w rodzaju : dokarmiamy , etc. zostawił bym w spokoju. Promil w społeczeństwie nie musi być akceptowalny i nie musi nikogo nawracać .Wystarczy jak nas będą tolerować , nawet kręcąc kółko na czole....Tytuł:
  Okrutni myśliwi zabijają
  12:40 HupertANDY, nie każde społeczeństwo. Inaczej jak u nas jest w Anglii, Niemczech, Francji i całej Skandynawii. Np. w Szwecji 2,5% społeczeństwa poluje i z akceptacją społeczną większość z nich znika z pracy na pierwszy tydzień września, bo rozpoczął się sezon na łosie. Połowa Szwecji czeka wtedy na świeże mięso, a w Polsce odsetek polujących wynosi 0,25%, czyli 10-krotnie mniej i dziczyzny nigdzie nie uświadczysz. Dlaczego tam można, a u nas nie? Kręcenie kółka na czole jest jednak groźne, bo skończyć się może pozbawieniem nas prawa do polowania w różny wymyślny sposób, jak tylko politycy przekalkulują, że ci kółkiem na czole dadzą wiecej głosów, niż polujący i ich sympatycy, a wtedy obudzisz się z ręką w nocniku. Tytuł:
  Okrutni myśliwi zabijają
  12:45 KobczykPrzecież to proste, zamiast wydawać konkretne pieniądze na "wirtualną" jak do tej pory "komputeryzację" PZŁ, przeznaczyć te pieniądze na konkretny PR. A różnego rodzaju "dane" które są "potrzebne" ZO czy ZG - wystarczy przesłać zwykłym np. e-mailem, bo w czym problem w dzisiejszym dostępie do internetu. I co w nich jest tak "tajnego" iż wymagają one odrębnego systemu komputerowego. Przecież kontakt codzienny z "podwładnym" lub "przełożonym" - można sobie zapewnić, bez żadnych dodatkowych "systemów", poprzez internet ogólnie dostępny, nie mówiąc już o telefonie. Bez szkody dla finansów związku, tworzenia jakiś tam specjalnych "systemów", nowych etatów do ich obsługi, zakładania specjalnych łączy, itp. Wykonywanie prace nad "komputeryzacją" związku, przypominają mi do tej pory działania "królika i jego znajomych" - a po ich zakończeniu, zamiast ułatwić "życie" na poziomie koła - pociągną przede wszystkim dodatkowe koszty do ich obsługi (które i tak poniesie szczebel najniższy). A tak naprawdę nie dając nic konkretnego w zamian, jak uczy "historia" PZŁ.Tytuł:
  Okrutni myśliwi zabijają
  więcej>>
  Myśliwskie akcesoria
   Meostar R1r 3-12x56 R...
   Bok Marocchi
   SCOTCH PREDATOR CALL-...
   nosler partition
   guma się klei pomoc
   swarowski Z6i
   HOWA 1500 - regulacja...
   Anschutz mod 1780
   regulacja spustu cz555
   Co wiecie o sztucerac...
   Który sztucer wybrać ...
   zeiss czy swarovski
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Strzelectwo
   Strzelba FAIR kolej...
   30-06 a 308 WIn.
  Hyde Park Corner
   Pudło!
   budowa i jej kierownik
   CO NA ROZKŁADZIE?
   Autorytety
   ohz
   PODLASIE SPOTKANIE .
   KAPLICA MYŚLIWSKA
   Kto dał im prawo do o...
   Lisy - cieczka
   Karpacz
   Złapany na gorącym uc...
   Reklama
   Ciekawe zdjecie
   Kto zastrzelił Azję