Wtorek
22.02.2011
nr 053 (2032 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:50 Witold MaziarzBardzo ciekawy temat. Już daję przykład z mojej sprawy. Jak wielu Internautów wie, wystąpiłem do Sądu Powszechnego o zapłatę kwoty 50 000 zł za szykanowanie mnie w Związku, wieloletnie, przez organa Zarządy Okręgowego w Szczecinie, Okręgowy Sąd Łowiecki w Koszalinie i Zarząd Główny z jego organem, Sądem Głównym PZŁ na czele. W skutek tych szykan, z rażącym naruszeniem prawa łowieckiego zostałem na wiele lat pozbawiony możliwości polowania i w końcu wykluczony z PZŁ. Naraziło to mnie na duże straty finansowe chociażby z racji opłacania sprawy o przywrócenie członkostwa. Sprawa o odszkodowanie toczy się w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście. Po stronie ZG PZŁ występuje Radca Prawny ZG Marcin Pasternak wspierany w Sądzie przez Marka Duszyńskiego. Czy ja mogę, jako członek PZŁ od 1961 r. żądać wsparcia prawnego innego prawnika z ZG PZŁ? Jeśli nie, to, dla czego? Część skorumpowanych struktur PZŁ bezprawnie występuje przeciwko mnie już od 1994r(z-ca przew. ZO PZŁ w Szczecinie, Janusz Marciniak i ZO w całości). Chyba winienem mieć wsparcie z ZG ? W końcu niedługo będzie 50 lat jak płacę na jego struktury. Czy Radca Marcin Pasternak, występujący przeciwko mnie może bezkarnie kłamać w Sądzie na rozprawach i pisać niezwykle, kłamliwe, szkalujące mnie pisma ? Czy robi to za wiedzą, może na żądanie Władzy Łowieckiej? Oskarżony przeze mnie w Izbie Radców Prawnych w Warszawie o rażące naruszenie Zasad Etyki Radcy Prawnego, Marcin Pasternak staje przed Sądem Dyscyplinarnym IRP w Warszawie. Witold Maziarz. Tytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
13:20 Witold MaziarzJeszcze jedno pytanie. Jak ZG przegra sprawę o odszkodowanie, na co mam nadzieję, to kto powinien ponieść zasądzone koszty. Wg mnie, wspólnie, osoby odpowiedzialne z ZO PZŁ w Szczecinie, sędziowie łowiedzcy w Koszalinie i prezes Sądu Głównego PZŁ, Zygmunt Jabłoński, który mnie skazał na wykluczenie. Darz Bór Tytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
14:34 CornuNie rozumiem dywagacji w temacie, jak wykluczony z PZŁ i koła , członek może liczyć na pomoc prawną świadczoną przez PZŁ. Wykluczony członek to były członek. Pozdrawiam CornuTytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
14:41 Piotr GawlickiKolego Cornu, artykuł dotyczy spraw w sądach o przywrócenie członkostwa w kole - już w pierwszym zdaniu jest o tym mowa. Jeżeli kogoś wykluczono lub skreślono z PZŁ, to koło nie jest stroną postępowania sądowego i nie tego rodzaju spraw artykuł dotyczy. Tytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
14:51 CornuZgoda , trochę się zagalopowałem. Ale tylko trochę , znam przypadek , sprawa w toku, wykluczony z PZŁ, pozwany PZŁ i przypozwane przez sąd koło łowieckie. Pozdrawiam CornuTytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
16:27 Witold MaziarzCornu. Dalej nie rozumiesz. Zostałem jako nie stowarzyszony wykluczony z PZŁ drogą naruszenia prawa. Dlatego musieli przyjąć mnie z powrotem do Związku. Oczywiście nikt nie powiedział słowa przepraszam. JESTEM OD 17 LIPCA 1961 r. NIEPRZERWANIE CZŁONKIEM PZŁ, mimo twierdzenia przez Wiesława Dobrzenieckiego, przew. ZO PZŁ w Szczecinie, że w tym czasie nie byłem w PZŁ przez kilka miesięcy, między wykluczeniem z Koła w 1995 r. a przyjęciem na nie stowarzyszonego. Ale na to nie ma żadnego dowodu! Darz Bór Witold Maziarz Tytuł:
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ
więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Redaktorzy piszą
Komu pomoże, a komu zaszkodzi prawnik ZG PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Od członków PZŁ wpływają do redakcji od czasu do czasu informacje o postępowaniach sądowych dotyczących przywrócenia członkostwa w kole, w których stroną pozwaną przez członka koła jest obok samego koła również Polski Związek Łowiecki, jako podmiot, którego organy kończą postępowanie wewnątrzorganizacyjne, warunkujące możliwość skorzystania z drogi sądowej. W tych postępowaniach PZŁ reprezentują pracownicy Działu Obsługi Prawnej Zarządu Głównego, co nie może dziwić, bo przecież są oni zatrudnieni i opłacani przez ZG PZŁ. Często jednak, te same osoby są równocześnie pełnomocnikami koła łowieckiego, a procesujący się z kołem myśliwi sugerowali, że koła wydaje na nich znaczące kwoty.

Takie sugestie upoważniły mnie do zasięgnięcia informacji u źródła, czyli w ZG PZŁ, czy pełnomocnicy procesowi kół rzeczywiście otrzymują wynagrodzenie od kół w sprawach, w których reprezentują PZŁ. Gdyby tak było, to pomijając finansowanie z majątku koła postępowania przeciw byłemu członkowi, który na równi z innymi łożył do tego majątku przed wykluczeniem lub skreśleniem, to wybitnie dwuznacznym byłoby podwójne wynagradzanie pełnomocnika procesowego z racji etatu w ZG PZŁ i płatnego zlecenia koła łowieckiego za jedną i tę samą pracę. W związku z powyższym, mając na względzie jednoznaczne wyjaśnienie powyższych wątpliwości, zwróciłem się do rzecznika prasowego PZŁ Marka Matyska z następującymi pytaniami:
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
05-03-05 22:13
Felek
30-03-08 09:57
rogacz84
22-02-11 13:49
Bartek85
04-11-10 16:30
Janusz.$
22-02-11 15:26
Grzegorz77777
19-04-10 10:39
Adaśko78
Hyde Park Corner
 Co misio robi z dziki...
 PSY zagryzły dziecko
 Skup dziczyzny...
 znowu pieski
 ŁOWY-gra planszowa dl...
 Skutki zastawiania wn...
 Prawda o ALP
 Samouczek!
 PANIE GAWLICKI !!!
 CZĘŚĆ LASÓW JUŻ PRYWA...
 ZŁOTO!!!
 Donosy,donosy,donosy....
 KOŁO ŁOWIECKIE- jest ...
 Śmiertelna pułapka.
 ŻAL - NIE ŻYJE ŚWIATŁ...
 Zastrzelił psy
Myśliwskie akcesoria
 luneta bushnell elitt...
 PREDATOR-STROIK- gdzi...
 DOT
 Gdzie można kupić
 lornetka nikon
 Przyczepa
 Montaż lunety???
 wymiana lufy
 dryling
 Szablon do nacinania ...
 Najgorsza terenówka, ...
 Fallkniven F1
 Czysta lufa - wpływ n...
 pilarka, ale jaka ?
 czy terenówka ma sens?
Psy myśliwskie
 Foxterier
 stogi
 Suchy nos
 Szkolenie asystentó...
 JAK DZIAŁA ZWIĄZEK ...
 Zagroda dzicza w ma...
 karmienie szczeniaka
 stogowanie
 Zasady zgłaszania o...
 Dzicza Farba
 Wystawa - co i jak?...
 III Ogólnopolski Zl...
 spaniel bretoński
 upowszechnienie psa...
Wiedza i edukacja
 Pogadanka o wabieniu
 Dopłaty
 Strażnik Łowiecki w K...
 Szkody na poważnie
 Czy aktualne?
 Postępowanie wyjaśnia...
 Oręż - wycena
 pelny plaszcz a zbior...
 Zrzuty
 Co dalej z drapieżnym...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 22.02.2011
Numer wydania:
053 (2032 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 STANOWISKO ZARZĄDU GŁÓW...
 Zające i kuropatwy
 Szkody wyrządzane przez...
 Goniąc Głupotę
Przepisy kulinarne
 Surowe mięsko!
 Czy odyńca da się z...
 Schab w/g Czesława ...
Strzelectwo
 Regulacja krzyża w ...
 Bock na strzelnicę....
 Terminarza zawodów ...
 Mosin opinie
 beretta-sako
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia13.02.2011 - 19.02.2011
OpowiadanieŚroda 16.02.2011
Biernat. autor: mikesz
Peter grabił podwórko z liści. Późna jesień zmuszała gospodarza do systematycznego sprzątania obejścia. Robił to powoli lecz energicznie. Siwe włosy i ogorzała twarz dziwnie z sobą kontrastowały. Jednak szare roziskrzone oczy mówiły nam, że mężczyzna choć dobiegający już sześćdziesiątki to zdrowy i energiczny jeszcze człowiek. Zaciśnięta w zębach fajka i stary kapelusz myśliwski zdradzały zainteresowania jakimi malował swój świat.
więcej>>

OpowiadanieWtorek 15.02.2011
Iwona autor: Ross 31
Było lipcowe popołudnie. Utrzymujące się od dłuższego czasu upały sprawiały, że człowiek nie miał na nic ochoty. Ot, tylko położyć się w cieniu i popijać coś zimnego. Wyjazd tego dnia na działkę, który zasugerowała żona przepadł z kretesem. Wytłumaczyłem jej, że szkoda tylko zdrowia by w taki upał robić cokolwiek na działce. Równie dobrze możemy pojechać jak będzie chłodniej. O dziwo tym razem przyznała mi rację. - Ty, coś kombinujesz - prawda? Ja?? - udałem zdziwienie. Uśmiechnęła się tylko. - Jedziesz pewnie na kozła? - zapytała. - Pojadę wieczorem jak będzie trochę chłodniej. Pokiwała tylko głową. Upały miały tą dobrą stronę, że tego lata było mało komarów. Miejsca gdzie się mnożyły były już od dłuższego czasu wyschnięte.
więcej>>

Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.