Poniedziałek
22.08.2011
nr 234 (2213 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Strzelectwo
 A W WARSZAWIE ZAWOD...
 Wiatrówka Norconia
 WŁOCŁAWEK - PUCHAR ...
 PUCHAR WARSZAWY
Dyskusje problemowe
 Obrona łowiectwa
 Projek zmian w sprawie ...
 Uzdrowienie skostniałyc...
 Rykoszet a odszkodowani...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.08.2011 - 20.08.2011
Redaktorzy pisząWtorek 16.08.2011
Zarządzenie Nr 5/98 ZG PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Dyskusje czytelników na temat ważności czy nie Zarządzenia Nr 5/98 z dnia 3.03.1998 r., które wprowadziło 13 lat temu instrukcję prowadzenia dokumentacji w kołach łowieckich wskazywały, że informacja rzecznika prawnego PZŁ nie bardzo została zrozumiana przez myśliwych, więc postanowiłem uszczegółowić odpowiedź, zadając Markowi Matyskowi proste pytanie, czy w/w zarządzenie obowiązuje organy i koła łowieckie. Informując o urlopie rzecznika, odpowiedź przysłał redakcji Paweł Gierzyński radca prawny ZG PZŁ, z której cytuję niżej część dotyczącą w/w Zarządzenia.

W związku z pismem z dnia 11.07.2011 r. skierowanym do Rzecznika prasowego PZŁ kol. Marka Matyska dot. obowiązywania zarządzenia nr 5 ZG PZŁ z dnia 3.03.1998 r. informuję, że:
1. ZG PZŁ podtrzymuje swoje stanowiska zawarte w piśmie z dnia 31.03.2011 r. uważając ,że wyczerpuje ono poruszoną problematykę.

Jak widać z powyższego, radca prawny zatrudniony za pieniądze członków, nie był skory, do dania im jednoznacznej odpowiedzi, tylko odwołał się do wcześniej przysłanej informacji, którą przywołałem na wstępie jako dla naszych czytelników niejednoznacznej. Nieusatysfakcjonowany takim postawienia sprawy, zmieniłem sformułowanie pytania, żeby jeszcze bardziej ułatwić udzielenie odpowiedzi, pytając bezpośrednio:

..."czy organa PZŁ wymagają od kół łowieckich stosowania instrukcji wprowadzonej w/w zarządzeniem ZG PZŁ.”...
więcej>>

OpowiadaniePiątek 19.08.2011
Przepis na kaczuchy autor: wyżeł niemiecki
Sierpień – dla mnie to był jeden z najpiękniejszych miesięcy w łowisku. Zawsze niecierpliwie czekałam na ten miesiąc i na nasze wyprawy na kaczki. To były najlepsze ze wszystkich polowań. Nie było kłótni które zdarzały się na zbiorówkach czy braku organizacji. My zawsze mieliśmy swój plan, no i nie trzeba było czekać na Kolegów myśliwych, którzy lubili się spóźniać, bo Im nie zawsze chciało się ganiać za piórem… (bażantami). To były polowania najlepsze ze wszystkich – to były „nasze polowania”...
więcej>>

OpowiadaniePoniedziałek 15.08.2011
Wesołych Świąt;) autor: postrzałek
24 grudnia. Jak każdy wie, Wigilia, czas świąt, gotowania, pichcenia, czas spędzany z rodziną. Wigilia kojarzy się z choinką, suto zastawionym stołem, rodziną, prezentami... Ale jest grupa ludzi, którzy zamiast rano pomagać przy gotowaniu i przygotowaniach do wieczornej wieczerzy od samego rana niczym dziki zwierz przebywają w lesie. Tak było i tym razem...

Na polowaniu Wigilijnym stawiło się 14 myśliwych, 13 członków koła i jeden gość, pan Stanisław, gość, który na polowaniach zbiorowych bywa częściej niż niejeden członek koła.

więcej>>

Przepisy kulinarne
 plesń - a nalewka
 Peklowanie
 Rozcieńczanie nalew...
 sezon nalewek w peł...
 Pieczony dziczek
 bażant w czerwonej ...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Psy myśliwskie
 Posokowiec w szczec...
 Szkolenie wyżła
 Wyżeł niemiecki kró...
 Jamnik szkolenie
 Dzikarze Przechlewko
 tniemy ogonki ???
 Szkolenie dzikarza
 PRÓBY PRACY WYŻŁÓW ...
 Czy ktos z Państwa ...
Wiedza i edukacja
 Polowanie zbiorowe a ...
 Decyzja kwp
 Koniec z problemami s...
 Powtórne gotowanie cz...
 Choroby kaczek
 Pełnomocnictwo
 NOWE OBOWIĄZKI MYŚLIW...
 WPA Kraków rejestracj...
Hyde Park Corner
 Diany na kaczkach w N...
 późny urlop - okolice...
 Metody Pani Redakcji
 Złodziej upolował sam...
 Zemst Jelenia
 Śmiać się czy płakać
 przelicznik siana
 Mapy obwodów
 XX i XXI-wieczne roln...
 KANADA POLOWANIE
 A jednak przeszło.
 A byki tuż, tuż…
 Jestem Tatą!!
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:36 nemrodjackBrawo, Panie Piotrze, dobrze Pan zebrał wszelkie bzdury w tym artykule i odpowiednio je skomentował. Najlepszym i najprostszym zabiegiem, o który powinniśmy walczyć to w zasadzie zmiana art. 42 Prawa Łowieckiego! Jest: 1. Polowanie może być wykonywane przez członków Polskiego Związku Łowieckiego , za zgodą dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego. Powinno być: Polowanie może być wykonywane przez osoby , które w drodze egzaminu państwowego nabyły prawo do wykonywania polowania , za zgodą dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego. Dopuszczalne jest istnienie wielu organizacji łowieckich. Członkostwo myśliwych i kół łowieckich w organizacjach łowieckich nie jest obowiązkowe. I TO WSZYSTKO !!! Resztę zmian w paragrafach to zabiegi kosmetyczne. Pozostałe zweryfikuje rzeczywistość. Po co walczyć o zniesienie sądów łowieckich? Jeżeli nie będę członkiem związku łowieckiego jego juryzdykcja mnie nie dotyczy. Koła łowieckie przestaną płacić haracze za hektary obwodów do związku łowieckiego. Szkolenie myśliwych będzie mogła prowadzić każda instytucja szkoleniowa, lub będzie się można do egzaminu (państwowego) przygotować samodzielnie!. Myślę, że powinniśmy rozpocząć proces lobbowania na rzecz tej jednej zmiany w Prawie Łowieckim! Myślę, że rola WASZEGO PORTALU i BRACI ŁOWIECKIEJ może być tu kluczowe! DB NJTytuł:
Mity Andrzeja Brachmańskiego
13:09 azil IIPodsumowując powyższy artykuł i świadome podawanie przez Brachmańskiego niezgodnego z jego wiedzą stanu rzeczy. Kto się ....... urodził, ten patriotą nie umrze. Azil IITytuł:
Mity Andrzeja Brachmańskiego
14:01 marcinoCO MNIE NAJBARDZIEJ UCIESZYŁO W TYM ARTYKULE CYT: "Wśród kilkunastu tysięcy zarejestrowanych użytkowników, tylko nieliczna garstka, może kilku, a może kilkunastu postulowała likwidację polskiego modelu łowiectwa i zastąpienie go modelem opartym na sprywatyzowanym prawie do polowania oddanym w ręce właścicieli gruntów lub państwa." PODKREŚLAM NIELICZNA GARSTKA NA FORUM TO CO DOPIERO W KOŁACH CO DO RESZTY TEZ, TAKŻE CZUJĘ SIĘ USPOKOJONY TAKĄ POSTAWĄ KOL. PIOTRA GAWLICKIEGO - EWOLUCJA A NIE REWOLUCJATytuł:
Mity Andrzeja Brachmańskiego
15:17 Łupur21W końcu wyłożono tzw. kawę na ławę. Ja także przeczytałem ten artykuł, ale w połowie prawie zrezygnowałem,bo miałem dość tej propagandy. Tak trzymać i punktować ich - ile wlezie. Myśliwi nie są idiotami !!! Tytuł:
Mity Andrzeja Brachmańskiego
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Regulacja spustu
   mundur organizacyjny
   Stojak na broń
   Mannlicher luxus
   luneta lider 8-32
   terenówka opony
   Zużyta lufa w Brownin...
   Jaki sztucer kupić? P...
   ANSCHUTZ 1416 kal.22lr
   Serwis lornetki Swaro...
   czerwone swiatlo w la...
   czerwone swiatlo w la...
   Broń krótka w użyciu ...
   Meopta Meostar R1r 3-...
   kal.9,3x82R
   haenel jaeger
   KLUB 9.3x62
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  22-08-11 03:07
  strix35
  04-10-07 08:44
  Felek
  25-04-10 20:12
  rbanas1100
  13-07-04 14:35
  Małgorzata
  22-08-11 11:51
  Jednotykowiec
  Redaktorzy piszą
  Mity Andrzeja Brachmańskiego autor: Piotr Gawlicki
  Artykuł Andrzeja Brachmańskiego w ostatnim Łowcu Polskim pt. „Sprzedawcy mitów”. (ŁP Nr 8/2011 str.16) spotkał się z żywym odzewem myśliwych, ale pewnie dla wielu było zaskoczeniem, że odzew ten był tak negatywny. Krytyka tez artykułu i polemika z autorem w ustach niektórych była aż tak ostra, że przeniosła się na personalne wypominanie mu niektórych faktów z życiorysu. Zastanowiło mnie skąd w tych wypowiedziach taki ładunek emocji, szczególnie, że tak autor jak i gros jego czytelników są zgodni w pryncypiach obecnego modelu łowiectwa w Polsce i nie chcą jego prywatyzacji. A odpowiedź wydaje się nad wyraz prosta - autor stawia tezy nieuczciwe, a w przekazie jest nierzetelny. I najsmutniejsze, że robi to świadomie.

  Nieuczciwą tezą jest przede wszystkim przedstawienie tych swoich kolegów ze Związku, którzy wskazują na negatywne, a czasami nawet naganne zachowanie członków organów Związku i proponują zmiany likwidujące te negatywy, jako zwolenników prywatyzacji, a nawet apologetów systemów łowieckich w Niemczech, Austrii, czy Czechach. Teza tyle znana, co nieprawdziwa. Znana przede wszystkim jako dyżurny argument przeciw jakimkolwiek zmianom w Polskim Związku Łowieckim, powtarzana przez działaczy na każdym szczeblu organizacyjnym i przy każdej okazji tylko po to, żeby utrwalić wśród myśliwych wrażenie, że jak nie my, czyli PZŁ w obecnym kształcie i z obecnym kierownictwem, to potop, czyli właśnie prywatyzacja. Artyleria rzeczywiście grubego kalibru, ale dająca od razu pogląd, jak boją się obecni działacze najmniejszych nawet zmian wewnątrz PZŁ, że broniąc się przed nimi wytaczają tak potężne działa. A jak ta teza jest nieprawdziwa najlepiej świadczą wypowiedzi czytelników i forumowiczów portalu i dziennika „Łowiecki”w ciągu ostatnich 10 lat. Wśród kilkunastu tysięcy zarejestrowanych użytkowników, tylko nieliczna garstka, może kilku, a może kilkunastu postulowała likwidację polskiego modelu łowiectwa i zastąpienie go modelem opartym na sprywatyzowanym prawie do polowania oddanym w ręce właścicieli gruntów lub państwa.

  więcej>>
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 22.08.2011
  Numer wydania:
  234 (2213 )
  ISSN 1734-6827