Czwartek
10.11.2011
nr 314 (2293 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Trzeci pokos
 Dziki zachód!
 BROŃ KRADNĄ RAZEM Z S...
 skórowanie
 Na tropie - Program m...
 "Pieniactwo i nie naj...
 ford ranger
 Stargardzcy śledczy z...
 Coś dla wrażliwych w ...
 Dzicza gorączka
 Wypadek na polowaniu.
 Beskid Żywiecki i oko...
 Znowu TVN Uwaga
 JESZCZE TRZY TYGODNIE...
 Zdjęcie z fotoradaru ...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  30-12-10 19:03
  pyrus
  28-09-11 18:59
  pyrus
  08-03-05 20:12
  Felek
  24-04-11 12:40
  cezetka527
  20-05-11 13:45
  Paweł Prokop
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Koło Łowieckie, którego jestem członkiem a zarazem członkiem KR w miesiącu sierpniu br. otrzymało karę w kwocie 42 tyś. zł. naliczoną przez Nadleśnictwo na rzecz Skarbu Państwa jako ekwiwalent za zwierzynę pozyskaną przez myśliwych Koła niezgodnie z rocznym planem łowiecko-hodowlanym. Chodzi tu zwłaszcza o samce zwierzyny płowej pozyskane nie w swej klasie wieku. Jest to pokłosie kontroli NIK w RDLP w Lublinie. Na wieść o takim fakcie KR zażądała od Zarządu Koła wspólnego posiedzenia i omówienia sprawy. W trakcie posiedzenia ustalono, że ZK nie zamierza płacić kary, tylko się odwoła do Nadleśnictwa, a ponadto nie dysponuje taką gotówką. Nadleśnictwo grozi pozwem sądowym w przypadku nie wpłacenia należności. KR wniosła o zwołanie NWZ, lecz ZK nie wyraził zgody, twierdząc, że o powyższym fakcie powiadomi pisemnie każdego członka Koła oddzielnie szczegółowo o sytuacji w Kole w trybie natychmiastowym. Na taki stan rzeczy KR wyraziła zgodę. Jednak zastanawiającym faktem było, że w kasie koła jest brak gotówki. Okazało się, ZK przekroczył preliminarz budżetowy na prowadzoną inwestycje w Kole o 1/3 wobec czego KR zapowiedziała kontrolę finansową prowadzonej inwestycji. Wynik kontrolny dla ZK jest fatalny; inwestycja prowadzona bez zezwolenia, bez kosztorysu, a prace na budowie wiaty są bez umowy z wykonawcą. Ponieważ ZK nie powiadomił Kolegów myśliwych po upływie 2 miesięcy od czasu kiedy ZK podjął taką uchwałę, KR podjęła decyzję, że protokół pokontrolny prześle każdemu członkowi Koła do własnej oceny sytuacji zaistniałej w Kole. Ponieważ Koło jest liczne tj. 104 członków, koszty przesyłki pocztowej były znaczne i wyniosły 284 zł. Na tą kwotę KR posiadała stosowne faktury. Faktury z zakupu znaczków, kopert, ksera i innych przekazano skarbnikowi Koła, który przyjął faktury, wypłacił gotówkę, wydając kwit KW. Po upływie kilku dni ZK doszedł do wniosku, że KR nie miała prawa żądać zwrotu kosztów za przesyłkę, a w zasadzie nie ma prawa przesyłać żadnych wiadomości do członków Koła. Przy tym ZK powołuje się na § 70 i 71 Statutu PZŁ. Według KR jest to totalna bzdura, że KR ma ograniczone ruchy w tym zakresie. Reasumując powyższe moje pytanie brzmi: czy Zarząd Koła miał prawo odmówić KR pokrycia kosztów przesyłki z kasy Koła?
  Odpowiedź:
  W sprawie obciążenia z nadleśnictwa nie obawiałbym się postępowania sądowego. Mam podejrzenie, że nadleśnictwo nie złoży pozwu, ale gdyby złożyło, to musiałoby wykazać bezprawne pozyskanie każdej sztuki zwierzyny płowej, a te pozyskiwali konkretni myśliwi, a nie koło. W takim postępowaniu przed sądem cywilnym nie mogłoby też zapaść wyrok, że to myśliwi mają płacić, bo "bezprawność" myśliwego musiałby stwierdzić sąd karny.
  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   A jednak wywiesiłem...
   kwas pruski
  Psy myśliwskie
   kto poluje z Irland...
   foksterier szorstko...
   Młody wyżeł WNK
   Posokowiec a postrz...
   Sposób na jamnika
   Postrzelony pies co...
   Zakup ułożonego pos...
   POSOKOWIEC BAWARSKI...
   Hej podkładacze!!!!
  Redaktorzy piszą
  Jak promować łowiectwo w Św. Huberta autor: Redakcja "Łowiecki"
  Kiedyś na spotkaniu klubu Św.Huberta Pan Prezydent Bronisław Komorowski miał luźno rzucić propozycję, aby zorganizować Hubertusa inaczej niż dotąd. Jego zamiarem było pokazanie myśliwych nie tylko jako strzelajacych zwierzynę, ale jako ludzi bez reszty oddanych polskiej przyrodzie i kulturze łowieckiej. W wyniku tej sugestii prezes klubu Św.Huberta Tomasz Konarski zaproponował Lasom Państwowym, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Muzeum Łazienki Królewskie, firmie Lotos i firmie M.K.Szuster przygotowanie scenariusza przyszłej imprezy.

  Reżyserię całej imprezy powierzono Krzysztofowi Szusterowi, który zaprosił do współpracy Iwonę Schymallę dyrektora TVP1, Zespół Mazowsze, Reprezentacyjną Orkiestrę Lasów Państwowych, sygnalistki z grupy Akord, zespół Trompes du Pologne działający przy Muzeum Łowiectwa oraz operatorów z firmy N-Art-Studio. Tomasz Konarski zaprosił zaś poczty sztandarowe z 12 kół łowieckich z całej Polski.

  Oprócz zaproszonych gości przybyli liczni spacerowicze - warszawiacy, którzy tego dnia przy cudownej pogodzie odwiedzili Łazienki. Impreza rozpoczęła się o godz. 12,00 przed Muzeum. Komisja konkursowa oceniła sztandary i wybrała ten najlepszy. Co ciekawe pomiędzy pierwszym, a drugim był zaledwie 1 punkt różnicy. Równocześnie przed Teatrem na Wyspie można było zwiedzić wspaniale przygotowaną ekspozycję Lasów Państwowych, a przed okazałym namiotem posłuchać sygnałów łowieckich granych przez urodziwe Diany z zespołu Akord.
  więcej>>
  Strzelectwo
   Przystrzelanie nast...
   Skupienie CZ 550 Ex...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 10.11.2011
  Numer wydania:
  314 (2293 )
  ISSN 1734-6827
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  18:52 Witold MaziarzBrawo, brawo, brawo !!! DBTytuł:
  Jak promować łowiectwo w Św. Huberta
  19:16 jeanTakie imprezy tylko mogą cieszyć, ja oglądałem na TVP3 wywiad z leśnikami i też bardzo mi się podobała w jaki ładny sposób kompetentnie udzielali odpowiedzi i opisowo nakreślili pracę leśników i myśliwych a nawet zaczepki dziennikarza o strzelaniu wytłumaczyli logicznie i jasno tą potrzebę. Doskonale umieli przekazać swoje ale i nasze sprawy odpowiednio naświetlić i dziennikarz nie robił im głupiej kontry. Może ktoś mi powie dlaczego sygnaliści nie grają Hymnu dla Prezydenta RP a przecież jest takowy w naszych zbiorach muzyki myśliwskiej i to bardzo ładny? najodpowiedniejszy utwór na takie uroczystości . Darz Bór Tytuł:
  Jak promować łowiectwo w Św. Huberta
  ... do zdjęć
  01:24 wadera1979
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Myśliwskie akcesoria
   Czy ktoś z kolegów po...
   Oznaczenia literowe w...
   IŻ 18 problem z amun...
   Perhydrol
   UWAGA !!!
   Zmiennoogniskowa lune...
   Loftki
   Pociski 14,3 gr w .30...
   buty Meindl
   Luneta Schmidt&bender...
   Delta Optical Titanium
   Sabatti Forest 20/76 ...
   usuwanie lakieru z os...
   predator jaki?
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Dyskusje problemowe
   Zasłyszane dzięki TUBIE
   Granica bólu czyli łowi...
   Jeszcze raz o strzlaniu...
   BOWHUNTING PYTANIE
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia30.10.2011 - 05.11.2011
  Moje polowaniePiątek 04.11.2011
  Jukońskie i ontaryjskie łosie. autor: Jozef Starski
  Jak co roku z gronem znajomych polujemy w Ontario na łosie w sezonie zarezerwowanym tylko dla tych co polują z łukiem lub kuszą. Występujemy wcześniej – jako grupa - o odstrzał byka. Na ten rok odstrzał taki wylosowała moja żona Grażyna. Zadowolona, odgrażała się, że będzie mieć wcześniej łosia niż ja, który wybieram się na olbrzymie łosie ale do Jukonu.
  Tak się złożyło, że w tym samym czasie, kiedy trwa sezon polowań dla łuczników na łosie w Ontario, przylatywali do nas dwaj myśliwi z Polski, Janusz i Damian. Ja miałem lecieć z nimi na Jukon jako tłumacz i polujący tylko z kamerą filmową. Miałem nadzieję, że „upoluję” świetne ujęcia w czasie polowania na Jukonie, a po powrocie do Ontario, gdzie mieszkam, i odlocie gości do Polski, będę miał jeszcze kilka dni na dołączenie do Grażyny i zapolowanie na ontaryjskiego łosia.
  więcej>>

  Wiedza i edukacja
   Karta oceny byka dani...
   Wracamy z Huberta po ...
   Podjęcie uchwały
   Wysokość składki od n...
   Odmowa rejestracji br...
   Dwa punkty żółte za j...
   Co byście zrobili.
   Uprawnienia Skarbnika