Niedziela
08.07.2012
nr 190 (2534 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 08.07.2012
Numer wydania:
190 (2534 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Jak to jest, że poprzez...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  13:43 sumadaCzucie i wiara silniej mówi do mnie Niż mędrca szkiełko i oko. Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu, Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce. Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu! Miej serce i patrzaj w serce!Tytuł:
  W odpowiedzi Pawłowi Gduli
  14:17 LoupsgarousPoklep się pan sam po ramieniu, panie Gawlicki. Wszyscy to durnie, z Gdulą włącznie, gdy czyta się pana „najfachowsze” z fachowych wypowiedzi. A jakie „fachowe” wykształcenie ma pan, który to tak wie, jak należy prowadzić chodowlę jeleniowatych, aby zwiększyć ich populację w III klasie wiekowej? Proszę się pochwalić „wykształceniem”. Jak sam pan pisze, „stworzył” pan jakiś kalkulator. Każdy, kto trochę zna się na programowaniu, może taki kalkulator stworzyć. Żaden problem. Wirtualnie nawet będzie działał. Ale tylko wirtualnie. Takie badziewie nie ma nic wspólnego z gospodarowaniem jeleni. Także naśmiewanie się z Kolegi Gduli jest nie na miejscu, bo on jest kimś, a pan tylko właścicielem portalu i biura polowań dewizowych, które to zaopatruje pana w kasę między innymi takim punktem, jak „spudłowany strzał”. Taki punkt w cenniku jest szczytem pazerności. Wątpię, abym dał panu powód do skasowania tego wpisu, ponieważ niedawno napisał mi pan, że np. Redaktor Pawluk może opisywać jak chce i co chce o urzędnikach. „....Żyjemy w państwie wolności słowa i negatywne opinie o urzednikach są uprawnione. „ Dlatego uważam, że jest pan jakimś tam „urzędnikiem” i mogę to napisać, co mi ślina przyniesie na język. Pan ma prawo podać mnie do sądu i żądać „satysfakcji” Tytuł:
  W odpowiedzi Pawłowi Gduli
  14:33 azil IIWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
  W odpowiedzi Pawłowi Gduli
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Redaktorzy piszą
  W odpowiedzi Pawłowi Gduli autor: Piotr Gawlicki
  W opublikowanym na początku czerwca artykule w dzienniku "Łowiecki" Gospodarowanie populacjami jelenia, przedstawiłem swoje stanowisko nt. gospodarowania populacjami jelenia szlachetnego i wskazałem sposoby, jak należy właściwie prowadzić tę gospodarkę. Jak już wtedy przypuszczałem, artykuł ten nie mógł przejść niezauważony przez prominentne osoby naszego Związku, bo w sposób trudny do podważenia negował kilkudziesięcioletnie nieudane próby gospodarowania przez PZŁ populacjami jelenia szlachetnego w Polsce i wykazywał, że głównymi przyczynami tych niepowodzeń jest fałszywe założenie, że populację byków można postarzyć odstrzeliwując osobniki starsze i oszczędzając młodsze oraz utrzymywanie selekcji osobniczej z corocznymi bezsensownymi dla jakości populacji konsekwencjami wobec pozyskujących nieselekcyjne poroża członków PZŁ, z pominięciem myśliwych zagranicznych pozyskujących poroża najlepsze bez żadnej selekcji.

  Nie myliłem się, bo już w następnym numerze Łowca Polskiego, zajął się tym samym tematem redaktor naczelny Paweł Gdula, podnosząc kwestię, że ....Podstawowym źródłem nieporozumień wokół selekcji jest odpowiedź na pytanie, jakim sposobem postarzyć populację..... To, że pisał zainspirowany moim artykułem nie ulega wątpliwości, szczególnie jeżeli doczyta się do wykpiwanego przez autora cytatu z mojego artykułu, przywołanego jako jakiś tam "wzrost średniego wieku populacji". Nota bene szkoda, że redaktor Gdula nie kontynuował tematu postarzania populacji bez wzrostu średniego wiek populacji. Wiem, że na łamach pisma kierowanego przez Pawła Gdulę zakazanym jest wymienienie tytułu "Łowiecki", choć z artykułami z tego tytułu prasowego nie raz już przyszło Łowcowi Polskiemu polemizować, a już pewnie za wymienienie mojego nazwiska można mieć poważne nieprzyjemności. Rozumiem to, bo to jest esencja polityki PZŁ, ale tak na marginesie, czy nie jest to śmieszne? Ja nie muszę się tak ograniczać i mogę bez fałszywego udawania skomentować to, o czym Kolega redaktor w swoim artykule pisze.
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia24.06.2012 - 30.06.2012
  Dziennik na gorącoŚroda 27.06.2012
  Prawo łowieckie przed Trybunał Konstytucyjny autor: Stanisław Pawluk
  Trybunał Konstytucyjny pismem z dnia 18 czerwca 2012 poinformował mec. Wojciecha Wownysza pełnomocnika Wiesława Tajera, o którego perypetiach portal pisał wielokrotnie, że Trybunał Konstytucyjny wszczął postępowanie w jego sprawie przed Trybunałem Konstytucyjnym. Oznacza to nie mniej nie więcej tylko to, że sprawa z "przechowalni" trafia na wokandę.

  Trybunał Konstytucyjny poinformował także, że "z uwagi na tożsamość przedmiotową", zarządzeniem Prezesa Trybunału sprawa została dołączona do wcześniej wszczętej skargi konstytucyjnej Andrzeja Witkowskiego rozpatrywanej pod sygn. akt SK 8/11.
  więcej>>

  Hyde Park Corner
   Resort środowiska spr...
   Właściciele ziemi poz...
   Pro Bono w akcji
   Polowanie na gęsi
   Wakacje w Bieszczadac...
   Wybór koła na staż w ...
   Różnica oksyd
   Jak przybarwić parost...
   Kolejny wypadek!!! ku...
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Jako sekretarz Koła jestem zobowiązany do prowadzenia teczki dokumentów z WZ Koła. Czy w ramach tych dokumentów powinny się znaleźć kopie sprawozdań KR i kopia sprawozdania zarządu z działalności za dany rok? Czy jako członek Koła mam podstawę formalną żeby mieć wgląd do teczki sprawozdań KR?
  Odpowiedź:
  Muszą się znaleźć i nie kopie, tylko podpisane oryginały tak sprawozdania zarządu, jak i sprawozdanie KR. KR jest organem koła podległym WZ i robiąc dla WZ sprawozdanie oddaje je WZ, a sobie zostawia kopie. Kopie tych sprawozdań jako załączniki do protokołu z WZ dostarcza się tez do ZO PZŁ (§ 61 ust.2 statutu). Członek koła ma prawo przeglądać protokoły z WZ (§ 60 ust.3 statutu), a wiec tym samym załączone do nich sprawozdanie zarządu i KR. Do przeglądania dokumentów KR, w tym jej protokołów i kopii sprawozdań nie ma statutowych uprawnień, ale nie ma też zakazu. W normalnym kole żadne dokumenty, z wyjątkiem tych, które naruszałyby prywatność członków, nie powinny być tajemnicą.
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  30-01-07 22:33
  błażej
  23-02-11 01:01
  viola n
  15-04-12 21:54
  czarny zwierz
  08-07-12 10:19
  Urtica
  08-07-12 12:08
  l200
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wiedza i edukacja
   Kozła w II klasie na ...
   "Odnowienie"
   Praktyka czy kalkulat...
   Pozyskiwanie danieli....
   AMBONA ?
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażBROŃTIKKA M695 kal 7x64 i Fair LXŁomża 8500
  SprzedażBROŃ Kniejówka E.KettnerNiemcy 4500
  Myśliwskie akcesoria
   Problem z Peltor Spor...
   CZ 550- problem
   Konserwacja kolby w M...
   Co z 223 R ?
   Sejf na broń długą
   Montaż Sabatti.
   Jaka amunicja do Saue...
   Serwis Patrola
   Wszystko na temat 5,6...
   Chłodziarka do tusz
   odzież harkila
  Psy myśliwskie
   kamizelka dla psa
   WNK - Letni oboz
   Reprodukcja
   Małe łajeczki !
   Duży vs mały wyż...
  Strzelectwo
   skandal w koszalinie
   Jak to możliwe? Czy...
   Puchar Wójta Gminy ...
   Zawody "Puchar port...
   Zawody 07.07.2012 W...
   ROZERWANIE LUFY BRO...
   9,3x62