Poniedziałek
28.01.2013
nr 028 (2738 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:38 MAUZESDziałalność Zarządu Koła, Zarządu Okręgowego w sprawie myśliwego Stanisława Pawluka poniżej krytyki, draństwo!!! Panowie z łowczym okręgowym Flisem powinni ponieść konsekwencje dyscyplinarne! Dziwi mnie jeszcze, że dr. Bloch trzyma go na etacie. Panie Stanisławie Pawluk robisz Pan dobrą robotę i wbrew szczekaniu (zwykle tych, ,,którym Pan d..ę zbił" na forum masz Pan cały orszak za sobą myśliwych!!! Należałem do tych, którzy przed wyrokiem TK siedzieli cicho za niezakłóconą przepustkę do lasu- nie ma czym się chwalić! Dziś jest odwrotnie- nie są mi/ Nam obojętne losy myśliwych szykanowanych przez struktury PZŁ. Pozdrawiam no i ,,nie gratuluję":)))Tytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
13:23 azil IIPieczątka pod tym pismem to może i prawdziwa, ale w prawdziwy podpis, to nie wierzę. Jeżeli to Bloch podpisał, to czym go zmusiliście? Jak to się ma do decyzji które on podpisał i które akceptują draństwo większego kalibru aniżeli to tutaj przedstawione.Tytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
13:41 MAUZES Kol. Azil II uważam, że ZG PZŁ powoli dostrzegł, że błądzi akceptując draństwo w ZO i ZK. Co do kalibru to bagatelizujesz sprawę! Kol. Stanisław Pawluk to nie jest mały kaliber to tysiące myśliwych!!! Uzasadnienie ma wymiar symboliczny-,, kończy draństwo-wykluczanie tych co mają swoje zdanie i nie trzymają działaczom PZŁ palca gdzie słońce nie dochodzi". Czyżby ZG PZŁ dążył do narmalności? Tytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
14:22 azil IIMożliwe iż robi im się gorąco i chcą mieć jakąś podkładkę pod nowelizację ustawy. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. W tym przypadku jest to działanie i możliwe iż skuteczne. Następnym krokiem powinno być pozbawienie Flisa stanowiska ...... Koleją rzeczy Flis powinien popełnić łowieckie seppuku i nigdy więcej nie wracać pomiędzy uczciwie postępujących Kolegów Myśliwych. Tytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
14:27 marzecPisałem w któryms z tematów powtórzę i tutaj. ZG jako że sam nieusuwalny (w/g histori wpisów na tym portalu) zrobił teraz nieusuwalnymi mysliwych szeregowych. Do czego to prowadzi ano do tego że jakiś KOLEGA zwróci sie do mnie czy do Was słowami : Jesteś zwykłą szmatą, śmieciem ludzkim i embrionem zrobionym na próbę którego twój ojciec zapomniał zabić abyś świata nie zanieczyszczał! Zasłużyłeś na więcej ale masz na razie tylko tyle. PS Kurtuazję to ja stosuję do ludzi a ty na nią nie zasługujesz szmato!" I co mu wówczas można zrobić?Chcecie mieć w kole takich kolegów?Przecież On bedzie nieusuwalny :-))) Na przyszły rok wybory,widać kampania ruszyła. DBTytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
14:36 MAUZES La.kę(s) jak będzie miał ochotę! Zajmij się polowaniem, a nie wykluczaniem i robieniem z myśliwych chamów itp. A gdzie marzec Twoja radość? Już nie lubisz ZG PZŁ?Tytuł:
Jak Pawluka z koła wywalano
więcej>>
Dyskusje problemowe
 POSŁOWIE PRZECIW DEMOKR...
 Czy jest szansa na popr...
Hyde Park Corner
 Rusznikarz Kraków
 Szczał na szczelnicy
 HO HO
 Czyszczenie broni :)
 prezentacja dla dziec...
 pytanie do poznaniaków
 Walki kogutów
 polsat2, 9.30, tvr 17...
 Tak dla rozluznienia
 cz 550 exclusive-ebon...
 Wczasy dla myśliwego ...
 Sąd VII Karny w Szcze...
 ,,ŁADNY KWIATEK" :-(
 Zarząd Główny w moim ...
 Powitać szanowną brać
 Zimowy kamuflaż
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia20.01.2013 - 26.01.2013
Moje polowanieWtorek 22.01.2013
Ten urodzinowy autor: czarny zwierz
29.06-03.07.2012
Po skontrolowaniu okazało się, że dwie najważniejsze łąki na rejonie 3A są skoszone. Wieczorem jak zwykle zasiadłem na "Płaczkowej". Obok rolnik kosił łąkę. W zbożu siedziała koza z dwoma koźlakami i rogacz. Co chwila gdzieś pokazywały się zające. O 20:15 rolnik zjechał do domu. Przed 22 na łąkę wyszły 3 jelenie. Kilka minut później na łące pojawiły się dwa rudzielce. Odległość i godzina nie pozwoliły na jakikolwiek strzał. W brzózkach słychać kolejny szelest. Parę minut wcześniej przechodziły tamtędy jelenie i byłem pewien, że to kolejne sztuki. Okazało się jednak że to 5 dzików, które wbiegły w sosny obok ambony. Po chwili pokazały się w życie i pociągnęły w górę. Po którymś lornetkowaniu za nimi zauważyłem je na górze jak gęsiego pędzą w zboża. Szybka decyzja i zaczynam podchód. Najpierw wzdłuż torów, a następnie polną drogą aż do skrzyżowania. Następnie wlazłem na nieużytki gdzie już je słyszałem. Obok ktoś składował żwir. Wdrapałem się na jedną z kup by zlokalizować dokładnie czarnuchy. Dalsza taktyka podchodu nie wchodziła w grę bo bym podchodził z wiatrem. Szybkim krokiem udałem się pod wieś i polem kartofli obszedłem wszystko. Musiałem spłoszyć dziki, bo były na drugim polu. Wolały ucztować w mieszance zbożowej i przymierzały się do powrotu na miejsce, skąd wcześniej je zgoniłem. Oddzielało je od nich tylko skoszona łąka. W świetle księżyca dojrzałem gołym okiem jak 5 dzików jeden za drugim wyjeżdża na łąkę. Złapałem w krzyż czwartego przelatka i strzeliłem. Niestety podczas strzału broń podskoczyła i zgórowałem. Wszystkie dziki wolno wskoczyły w pole i poszły w swoim kierunku. Poszedłem po auto i za 10 min byłem z powrotem. Podczas poszukiwania wydawało mi się, że coś spłoszyłem z pola. Postanowiłem zadzwonić po Artura. Niestety nie odbierał telefonu. Powiadomiłem o wszystkim łowczego, a sam pojechałem po Artura. W domu okazało się, że go nie ma. Godzinne poszukiwania go w łowisku nie dały rezultatu. Powróciłem na pole. Po chwili zadzwonił Artur, a za 20 min był już na polu. Po godzinnym poszukiwaniu nic się nie udało. Pudło. Na ambonie byłem z powrotem o 02:20. Ranna mgła nie pozwoliła na jakiekolwiek obserwacje. Było tylko słychać duże ilości dzika, które ciągnęły przez nieużytki wzdłuż lasu.
więcej>>

Dziennik na gorącoCzwartek 24.01.2013
Ministerstwo Środowiska ściemnia autor: Redakcja "Łowiecki"
Na oświadczenie senatorów Stanisława Gorczycy, Leszka Czarnobaja, Stanisława Hodorowicza i Leszka Piechotę odpowiedział Podsekretarz Stanu MŚ Janusz Zaleski. Ponieważ odpowiedź ta zawierała w opinii redakcji niejasności i niedomówienia, zlożyliśmy w Ministerstwie Środowiska pięć pytań z prośbą, żeby odpowiedziały na nie właściwe departamenty Ministerstwa. Poniżej pytania (na niebiesko) i odpowiedzi (na czerwono) oraz komentarze redakcji.


1. W przywołanej wyżej odpowiedzi wspomniano, że zgodność kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem jest oceniana m.in. przez NIK i kontrole skarbowe. W związku z powyższym:
- kiedy i w których okręgach PZŁ odbyły się kontrole NIK zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem, które miał na myśli Minister Janusz Zaleski?
- kiedy i w których okręgach PZŁ odbyły się kontrole skarbowe zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem, które miał na myśli Minister Janusz Zaleski?


NIK prowadził kontrolę w Polskim Związku Łowieckim w zakresie prawidłowości prowadzenia gospodarki łowieckiej za okres 1999 – 2002 r. i ocena tej gospodarki była pozytywna. Kontrolą były objęte Zarząd Główny PZŁ oraz Zarządy Okręgowe w: Katowicach, Bydgoszczy, Zamościu, Olsztynie, Pile, Krośnie, Szczecinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Zielonej Górze. Odnosząc się do kwestii kontroli skarbowych w zarządach okręgowych, takie kontrole były i są prowadzone. Nie mamy natomiast informacji, czy konkretnie tego rodzaju zagadnienie (zgodność kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem) są zawsze przedmiotem szczególnego zainteresowania kontroli skarbowych, czy tylko częścią procesu kontroli podczas analizy wydatków i wpływów poszczególnych zarządów okręgowych PZŁ, o ile zachodzi taka potrzeba.


Nawet przyjmując za dobra monetę naciągany argument o wynikach kontroli sprzed ponad 10 lat, do których miał odwoływać się Minister J. Zaleski, to odpowiedź jasno mówi, że zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem nikt nigdy nie przeprowadzał, ale Minister istnienie takich kontroli potwierdził, czym po prostu mijał się z prawdą.

więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 21.01.2013
Regulamin dyscyplinarny PZŁ działa dalej autor: Janusz Kibic
Po wydaniu i ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Naczelna Rada Łowiecka PZŁ swoją uchwałą z dnia 8 grudnia 2012 r. zawiesiła moc obowiązującą 'Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ'. Równocześnie jednak nie zawieszono uchwał powołujących sądziów okręgowych i głównego sądu łowieckiego, tak samo jak i rzeczników dyscyplinarnych. Innymi słowy sądownictwa dyscyplinarnego w PZŁ, jako niekonstytucyjnego, nie ma, ale osoby funkcyjne w strukturach tego sądownictwa jak najbardziej istnieją i coś robią. Jeżeli ktoś się zastanawia czym mogą się teraz zajmować niekonstytucyjne, mocą wyroku TK, organa PZŁ, którymi kierowali np. Zygmunt Janbłoński, czy Tadeusz Andrzejczak, to mam dla nich odpowiedź. Znalazłem ją np. w okręgu bydgoskim PZŁ.

Przewodniczący ZO PZŁ w Bydgoszczy Sylwester Domek dalej stosuje zawieszony 'Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ'. Proszę zapoznać się niżej z jego pismem wystosownym do jednego z członków PZŁ w dniu 8 stycznia 2013 r., czyli przygotowanym równo miesiąc po zawieszeniu 'Regulaminu' przez Naczelną Radę Łowiecką.
więcej>>

Przepisy kulinarne
 Herbata z rumem ;-)
Redaktorzy piszą
Jak Pawluka z koła wywalano autor: Janusz Kibic
Użytkowników forum dziennika i portalu da się podzielić na tych, którzy piszącego w dzienniku "Łowiecki" Stanisława Pawluka cenią, tych dla których jest obojętny i tych którzy go nie znoszą. Stanisław Pawluk nie jest członkiem redakcji, ale jego, teksty dotykające rzeczywistych problemów PZŁ i jego szeregowych członków. redakcja zamieszcza. Ponieważ teksty te często krytycznie wypowiadają się o konkretnych osobach, nie może dziwić, że u niektórych użytkowników wywołują chęć odwetu, który przybiera również formę wielkiej radości, jak uda się ujawnić osobiste perygrynacje autora w zderzeniu z jego przeciwnikami.

Tak było m.in. po wykluczeniu Stanisława Pawluka z listy członków KŁ Nr 39 "Miś" w Kocku. Jego przeciwnicy, którzy dokumenty musieli otrzymać od członka koła, z którego go wykluczono, zaraz opublikowali na forum wniosek zarządu koła do walnego zgromadzenia formujący zarzuty mające być podstawą wykluczenia. Można zobaczyć na forum każdą z trzech stron tego wniosku i tych, którzy ich nie widzieli, zapraszam do obejrzenia strony 1, strony 2 oraz strony 3. Pod wnioskiem podpisani są członkowie zarządu KŁ Nr 39 "Miś" w Kocku w osobach: Marian Rapacewicz - prezes, Andrzej Słomka - łowczy, Roman Działa - skarbnik i Kazimierz Rogala - sekretarz, nadając temu dokumentowi wagę szczególną, bowiem zgodnie ze statutem podpis prezesa albo prezesa i jednego członka zarządu ma moc wystarczającą.
więcej>>
Wiedza i edukacja
 Gdzie myśliwemu wolno...
 Jakie konsekwencje dl...
 Wzór rocznego planu ł...
 Strój organizacyjny &...
 odrzucenie stażysty :(
 Urynkowienie lowiectw...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Iż 18 223Rem
   Długość lufy, a celno...
   Weatherby Vanguard mo...
   222 rem na lisa
   opinia o lunecie
   Włoska kniejówka
   opinia opel frontera ...
   Ale numer...
   ocena lunety Swarovs...
   DOT 2,5-16x50 vs DOT ...
   Browning BAR II-opinie
   Zeiss Victory Varipoi...
   forester - tylne zawi...
   ZEISS DIAVARI 3-12X56...
   DOCTER 3-12x56/R 4LP ...
   łuska 9.3x62
   remi 700 vtr
   Wabik na lisy Nordik ...
   szafka na broń
   Suzuki Jimny drga kie...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 28.01.2013
  Numer wydania:
  028 (2738 )
  ISSN 1734-6827
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażBROŃSpecial Grawehr LAUF STAHL S.GNowy Targ(Czarna Góra) 1200
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  31-08-04 08:24
  rysioh
  28-01-13 13:20
  Paweł.S
  02-09-09 21:45
  sumada
  30-11-09 10:50
  darzbórnik74
  04-04-12 17:52
  Rajmund Raczyński
  Psy myśliwskie
   Złodzieje psów.
   Suczka Gończego Pol...
   Jubileuszowy V Ogól...
   ogar polski