Sobota
26.10.2013
nr 299 (3009 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 JELEŃ ???
 Do kolekcjonerów Zach...
 Boniek nie zaskoczył
 fotelik dla dziecka
 Wziątkowi pod rozwagę
 Hubertowskie polowani...
 Dobra wiadomość dla m...
 Sylwester w Bieszczad...
 Prof. Środa o myśliwy...
Psy myśliwskie
 Kasa ponad wszystko...
 gonczy serbski lub ...
 Polowanie w stogach
 Żona kupiła psa
Myśliwskie akcesoria
 Krzyż P-dot
 ELABORACJA AMUNICJI
 Opony dla Jimny'ego
 Kniejówka Carl Lewere...
 kickstop do blasera b...
 Mosin OWG 7,62x53R
 Kolimator czy luneta ...
 marmurek na baskili
 Osada syntetyczna z k...
 Lornetka Delta Titani...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 26.10.2013
Numer wydania:
299 (3009 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃDryling MerkelPoznań 5500
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Psy myśliwskie
 Kasa ponad wszystko...
 gonczy serbski lub ...
 Polowanie w stogach
 Żona kupiła psa
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Przepisy kulinarne
 Kotlety mielone z s...
 pigwa
Hyde Park Corner
 JELEŃ ???
 Do kolekcjonerów Zach...
 Boniek nie zaskoczył
 fotelik dla dziecka
 Wziątkowi pod rozwagę
 Hubertowskie polowani...
 Dobra wiadomość dla m...
 Sylwester w Bieszczad...
 Prof. Środa o myśliwy...
Przepisy kulinarne
 Kotlety mielone z s...
 pigwa
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:35 HalukCzym jeśli nie naruszeniem prawa przez ORŁ (nieprawnie nazywana "Mazurska") jest nakazywanie kołom łowieckim dysponowanie jego własnością w sposób narzucony przez inny podmiot? Równie dobrze mogli podjąć uchwałę, że koła mają przekazywać nieodpłatnie takie poroża prezesowi rady albo Zalewskiemu. Uchwała Olsztyńska narusza podstawowa zasadę prawną swobody dysponowania swoim mieniem. G.... komu do tego, jeśli swoją kasę podaruje kryminaliście z wielkim wyrokiem. Żaden sąd mi tego nie zabroni. Radeckiemu nie pierwszy raz dekiel zerwało. Niech się lepiej wróci do prawa rybackiego bo w łowieckim daje plame za plamą. Wstyd "panie" profesorze!Tytuł:
Czy prof. Radecki ma rację?
22:06 OIOMWysoki Sądzie ; Mowa oskarżycielska ''Prokuratora vel coś tam wiele nicków ..... ''- występując jako oskarżyciel ''nowo modelowy '' jest tradycyjnie nie na temat . Prokurator ..... kolejny razy zwyczajowo nie chce rozumieć pojęcia '' opinia prawna '' . Stawiam wniosek by usunięto go z ''palestry '' gdyż jest to szkodnik z rodziny '' żuczka tępogłowego '' skrzyżowanego z ''muchą plujką''. Wniosek uzasadniam brakiem znajomości art. 15. P.Ł. w brzmieniu zwierzyna pozyskana w obwodzie łowieckim zgodnie z przepisami prawa stanowi własność dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego, a na terenach niewchodzących w skład obwodów łowieckich — własność Skarbu Państwa. Co wyczerpuje zapis ; prawa materialnego które to -określa prawa i obowiązki obywateli oraz innych podmiotów, wynikające z faktu funkcjonowania w państwie i określonej zbiorowości, zobowiązując jednocześnie organy adm. Publicznej do określonych zachowań prawnych np. Prawo uzyskania pozwolenia na posiadanie trofeum legalnie pozyskanego przez myśliwego . W myśl prawa procesowego - czyli post. adm.- określa sposób dochodzenia praw i roszczeń publicznoprawnych wynikających z prawa materialnego, normy tego prawa określają w jaki sposób i w jakich terminach ma być załatwiana konkretna sprawa obywatela lub jednostki org. Np. jeżeli myśliwy spełnia wymogi formalne do uzyskania pozwolenia na posiadanie trofeum - to przepisy prawa procesowego regulują wszczęcie postępowania w takiej sprawie, terminy załatwiania, terminy i tryb odwołania .Uchwała Olsztyńska w rażący sposób narusza prawo ustrojowe które kształtuje system organizacji i funkcjonowania adm. publicznej, a więc będzie wskazywało organ właściwy do załatwienia danej sprawy, a właściwości tego organu jest następstwem jego miejsca w systemie organów adm. publicznej , które w kazusie do rozstrzygnięcia jako podmiot władny wskazuje koło łowieckie . Zarząd Olsztyński dokonał nadużycia wcielając się w ustawodawcę nakazując swoją interpretację postępowania adm. które jest zapewnienie realizacji prawa materialnego, ozn. To że prawu materialnemu musi odpowiadać stosowna procedura realizacji norm tego prawa, a wykonanie norm musi być zorganizowane i następować wg ustalonych reguł postępowania, co i bez uchwały ZO Olsztyn reguluje Art . 15 Dz.U. z 2013 poz. 1226  Brzmienie od 18 października 2013 .Dokumenty powiązane Rozporządzenie w sprawie zwierzyny bezprawnie pozyskanej Dz.U. z 2005 nr 116 poz. 981 obowiązującyTytuł:
Czy prof. Radecki ma rację?
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
02-04-13 15:54
kemor21
29-06-13 13:18
mlokos9
26-10-13 15:39
Dumisiowa
16-04-09 18:05
sumada
26-10-13 20:27
pyrus
Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Strzelectwo
   pssp
   Zawody strzeleckie
  Redaktorzy piszą
  Czy prof. Radecki ma rację? autor: Redakcja "Łowiecki"
  Na przełomie sierpnia i września ożywioną dyskusję na forum spowodowała uchwała ORŁ w Olsztynie z roku 2003, która zabraniała kołom łowieckim przekazania myśliwemu trofeum zwierzyny pozyskanej przez niego w drodze odstrzału ocenionego jako naganny (dwa punkty czerwone „XX”). ZO PZŁ w Olsztynie przypomniał kołom i myśliwym z okręgu o jej obowiązywaniu w Biuletynie Informacyjny nr 4/2013 z tego roku. Do tego dołączył ekspertyzę prawną prof. Wojciecha Radeckiego z Instytutu Nauk Prawnych PAN we Wrocławiu, która wskazywała, że uchwała ORŁ jest zgodna z prawem.

  W dyskusji wskazywano m.in., że opinia prawna, uzasadniając legalną poprawność uchwały ORŁ w Olsztynie z 2003 r., powołuje się na zapisy Statutu PZŁ z roku 2006 i to na takie, które nie istniały w statucie obowiązującym w roku 2003. Tu prof. Radecki, mówiąc kolokwialnie, nie popisał się, ale to nie był jedyny zarzut formalny, jaki można było jego opinii postawić. Redakcję zainteresował zarzut braku odniesienia się do zapisu Art. 64 ust. 3 Konstytucji RP, gwarantującego nienaruszalność prawa własności, a prawo to wobec koła łowieckiego uchwała ORŁ w Olsztynie ograniczała. Zgodnie z Konstytucją RP, ....Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.....
  więcej>>
  Strzelectwo
   pssp
   Zawody strzeleckie
  Wiedza i edukacja
   w jaki sposób upoważn...
   OHZ Zator gęsi - szuk...
   DZICZE NĘCISKO