Piątek
07.07.2006
nr 188 (0341 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Lubliniec - 16.07 P...
 Czarny Diament-Proś...
 skóra czy "szmatka"...
 Czarny Diament Ziem...
 Rojewo
 ZAWODY OKRĘG RZESZÓW
Myśliwskie akcesoria
 IŻ 18MH
 jaki kaliber do kniej...
 sztucer samopowtarzal...
 i co ja mam poradzić??
 z eżektorami czy bez?...
 Akcesoria z USA
 Sako, Sauer, czy Blas...
 Jaki wybrać krzyż?
 Jaki pocisk do 9,3x74...
 Kolimator z dwukrotny...
 bettinsoli lux 12/70
 Brno lub Bettinsoli
 325 wsm
 B 525 SPORTER czy BE...
 7x64 amunicja
 Browning 525 sporter ...
 Amunicja bez granic
Hyde Park Corner
 uzasadnienie
 Klub - Reaktywacja
 Samochód na rosyjskim...
 Augustów i okolice
 100!!!
 Witojcie.
 Czersk i okolica - mo...
 OSIE-ZDJĘCIA
 Moje pierwsze fotki
 Jeszcze tylko pozegna...
 Darz Bór!
 sex czy zabijanie?
 MUIRA PUAMA!!!
 Coć na (nie) poważnie
 Takie to cudo
 DEER HUNTER 2005
Redaktorzy piszą
Nowy scenariusz prezesa Sacharuka autor: Stanisław Pawluk
Kolejna rozprawą z powództwa Tomasza Rappe przed sądem okręgowym w Lublinie o przywrócenie członkostwa w KŁ "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej miała wyznaczony termin na dzień 26 czerwca br. Termin wyznaczono na opisanej przeze mnie rozprawie w dniu 24 maja br. Pomiedzy tymi datami wystarczyło czasu, żeby zarząd KŁ "Dąbrowa" zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków koła, które odbyło się na dwa dni przed mającą się odbyć rozprawą, tj. w sobotę 24 czerwca br. Głównym powodem zgromadzenia, jak należy sądzić po jego owocach, było udzielenie wsparcia prezesowi Antoniemu Sacharukowi w wytoczonej "wojnie" przeciwko kilku członkom koła. Do listy stosowanych powszechnie metod poskramiania "niepokornych", dopisano kolejne i zdaniem wielu osób rewelacyjnie nowatorskie rozwiązanie: demokratycznie uchwalony uchwałą NWZ zakaz zeznawania w sądzie! Tak! Tak! Zakaz zeznawania w sądzie. Dotyczy on członków KŁ "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej w sprawach przeciwko innym członkom koła, czym "racjonalizatorzy" konstytucji RP z Białej Podlaskiej mogą dać przykład innym kołom i organom PZŁ jak twórczo można wpływać na stosunki prawne w Polsce.

więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 07.07.2006
Numer wydania:
188 (0341 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dyskusje problemowe
 Ukarany stażysta jeszcz...
 Zabranie faktury przy r...
 kontrlola!
Psy myśliwskie
 Międzynarodówka w W...
 Mój pierwszy dzik :...
 Ogloszenie o sprzed...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  07-07-06 00:09
  marcin76
  07-07-06 06:28
  SHOTSHELL
  03-05-05 16:55
  Leon_Ols
  07-07-06 12:05
  przyrodnik.pl
  Przepisy kulinarne
   To co najlepsze!!!!
   Nalewka z czerwonej...
   Pieczony dzik
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.06.2006 - 02.07.2006
  Redaktorzy pisząPiątek 30.06.2006
  "OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku autor: Stanisław Pawluk
  Zdobywające coraz większą publiczność filmy współczesnej kinematografii rosyjskiej, w sposób karykaturalny wyśmiewają przywary narodowe naszego sąsiada, w tym polowania, podczas to których, dominującą rolę odgrywa gorzałka. Przewaga lubelskiego łowiectwa nad filmowym rosyjskim polega na tym, że zachowując pełną trzeźwość lubliniacy, jeszcze lepsze numery potrafią "wyciąć"! Zamiast pokazywania sytuacji w krzywym zwierciadle opisuję więc nagą prawdę, a i tak reżyser cyklu "osebennosti..." Aleksander Bułdakow miałby niezły materiał na chodliwy film. Tylko czy łowiectwo lubelskie powinno kojarzyć się z komedią?

  Florian Sekuła
  w swoim długim życiu starał się być pozytywnie aktywnym. W Kole Łowieckim Nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie, w czasie swojej wieloletniej przynależności pełnił funkcję sekretarza, skarbnika i łowczego. To ostatnie stanowisko objął w połowie ubiegłej kadencji i pełnił ją do maja 2005. Dalszego kandydowania do władz zarządu zdecydowanie nie przewidywał, rozczarowany, iż nie udało mu się zintegrować kolegów mocno w ostatnim okresie skłóconych. Nie przepuszczał, że intencja jaka mu przyświecała miast życzliwych podziękowań kolegów zaprowadzi go na ławę obwinionych sądu łowieckiego i to w rocznicę jego 50-lecia członkostwa w PZŁ!
  więcej>>

  Listy do redakcjiWtorek 27.06.2006
  Nadlufka? autor: jani
  Rozróżnienie kilkudziesięciu nazw broni myśliwskiej niejednemu znawcy spędza sen z oczu. Bo jak nie zbłądzić w gęstwinie ponad sześćdziesięciu określeń pospolitej niegdyś strzelby?

  Wszystko wywiodło się z angielskiej, jakby to powiedział popularny z telewizyjnego show: Europa da się lubić, strażak Kevin, elitarnej dubeltówki o poziomym układzie luf. Kolbę też musiała mieć angielską, czyli z prostą szyjką. Na kontynencie, gdy sfrustrowanym strzelcom znudziło się pukać do ptaszków a wymyślili strzelectwo sportowe i rzutki, szybko zorientowano się w przewadze innego układu luf, niż poziomy. I choć byłem świadkiem triumfu tradycji nad wynalazkami na myśliwskiej strzelnicy, a było to ćwierć wieku temu w dogrywce między toruńską dubeltówką
  a leszczyńskim bokiem na Mistrzostwach Polski w Poznaniu, jednak dziś trudno byłoby natrafić na strzelca – sportowca z ekskluzywną, angielską strzelbą. Wygrał pionowy układ luf. Jak się zwał, tak się zwał, byle się dobrze miał – mówi ludowe przysłowie. Właśnie – jak się zwał?
  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  13:10 Step2S Z O K !!!!!!!!!Tytuł:
  Nowy scenariusz prezesa Sacharuka
  14:18 porzekto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa - sam popełnia przestępstwo Art. 255. § 1. (81) Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. jesli zaś konkretna osoba tłumacząc zatajenie prawdy powoła się na statut - wtedy autor statutu staje się sprawcą polecającym do przestępstwa Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tytuł:
  Nowy scenariusz prezesa Sacharuka
  14:34 discoJak tak dalej będzie się "rozkręcać" ta sprawa, to może narodzić się nam nowy DYKTATOR.Tytuł:
  Nowy scenariusz prezesa Sacharuka
  14:44 wsteczniakKulwp - sam starałeś się o papiery Redaktora. Jeżeli to co opisujesz jest fantazją, wiesz co cię czeka. Jeżeli to prawda - czemu z tymi, kiórzy dali Ci legitymacje redaktora - nie pytasz: gdzie są władze PZŁ z ZO w pierwszej ławce. ?! Związku takiego samego, jak PZN, PZ Biatlonu, PZPN. Z dalszymi refleksjami - poczekam do wyroku niezawisłego sądu.Tytuł:
  Nowy scenariusz prezesa Sacharuka
  14:52 Piotr GawlickiArtykuł w dniu ukazania, czyli dzisiaj, został przekazany do ZO PZŁ w Białej Podlaskiej z prośbą o zajęcie stanowiska i poinformowanie o nim redakcji. Stanowisko ZO opublikujemy po jego otrzymaniu.Tytuł:
  Nowy scenariusz prezesa Sacharuka
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Mam możliwość uzyskania zezwolenia na odstrzał szkodników rybackich jak wydra, czapla i kormoran. Zezwolenia takie wydaje miejscowe Gospodarstwo Rybackie. Czy na takie zezwolenie mogę dokonywać odstrzału tych zwierząt?
  Odpowiedź:
  Myśliwi polują, a nie zwalczają szkodniki, które nie występują na liście zwierząt łownych. Pozwolenie na broń wydano myśliwym do celów łowieckich, a nie do celów zwalczania szkodników. Powyższe uniemożliwia wykonywanie odstrzału szkodników na stawach hodowlanych przez myśliwych, nawet w oparciu o upoważnienie Gospodarstwo Rybackie, chyba, że upoważnienie takie dotyczyłoby zwierząt łownych poza okresem ochronnym.

  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa