Wtorek
15.08.2006
nr 227 (0380 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia07.08.2006 - 13.08.2006
Redaktorzy pisząŚroda 09.08.2006
Zrobieni w "Jelenia" autor: Stanisław Pawluk
Wydawało by się, że w kołach łowieckich w których jest większa liczba członków o wyższym statusie społecznym lub nobilitowanych pełnionymi funkcjami w organach Związku - jest mniej afer, konfliktów i skandali. Tymczasem na przykładzie Koła Łowieckiego Nr 3 „Jeleń” w Lublinie okazuje się, że ważni członkowie Zrzeszenia nie chcą bądź nie potrafią utrzymać poprawnych stosunków w swoim najbliższym otoczeniu. Wychodzi także na to, że Zarząd Okręgowy w Lublinie swoją nieudolnością i osobistym zaangażowaniem po stronie znajomych kolegów z organów okręgowych lub zwykłym brakiem troski o przestrzeganie zasad, chcąc czy nie chcąc wspiera narastanie wyjątkowo niezdrowej atmosfery w okręgu. I nie da się tego zatuszować lukrowanymi tekstami na stronach „Łowca Lubelskiego”, ani kontrolami wysyłane z ZO, które rutynowo stwierdzają, że „lustracja w terenie nie potwierdziła zarzutów”.
więcej>>

Listy do redakcjiPoniedziałek 07.08.2006
Był sobie folwark zwierzęcy - GAIK odc. 4. autor: Lufa
c.d.
Gdy się "patron" z zimą zbliżał - bractwo całe zaraz w knieję się zbierało. Niedobitków parę było i do planu brakowało (???). Choć zwierzaków było mało. Bo przez lata zarządzania poprzez : Jaka, Kota i Gąsiorka Pap-Parobek z cwaniakami prali wszystko co pod lufy wpadło dla nich. Kit wciskając na Folwarku - że obwody (dwa bez szkódek) bardzo słabe, bez przychodu. Przyjdzie wszystkim zdychać z głodu. I nie ważne moi drodzy, że w sezonie (czy po za nim), ubijano nadliczbowo (poza planem i bez świadków - jak to im się wydawało !?!)- więcej saren, dzików, byków. Średnio dużo wychodziło.

więcej>>

Redaktorzy piszą
ZO PZŁ w Białej Podlaskiej zdecydował .... autor: Piotr Gawlicki
Materiał dziennikarski Stanisława Pawluka z dnia 7 lipca br., opublikowany w dzienniku "Łowiecki" przyniósł bulwersującą informację o uchwale Walnego Zgromadzenia KŁ Nr 63 "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej, niespotykanej chyba jeszcze nigdy historii PZŁ, o zakazie zeznawania przez członków koła w sądzie powszechnym w sprawach innych członków koła. Podjęta na tym samym WZ druga uchwała zawieszała w prawach członkowskich tych członków koła, którzy w sądzie się stawią i będą w takich sprawach zeznawać. Uchwały przez nas opisane zbulwersowały naszych czytelników, którzy w swych komentarzach nie pozostawili zadnych wątpliwości, że oczekują ich uchylenia.

Materiał powyższy opisywał rozprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie z powództwa jednego z członków KŁ "Dabrowa" Tomasza Rappe, przeciwko kołu i ZO PZŁ, o uchylenie uchwały o wykluczenie go z koła. Na tej rozprawie zeznawało wezwanych przez sąd trzech członków koła, a ich zeznania w korzystnym świetle stawiały osobę Tomasza Rappe. W ciągu tygodnia od posiedzenia sądu odbyło się posiedzenie zarządu KŁ "Dabrowa", podczas którego zarząd koła podjął decyzję o ograniczeniu A. Rudzkiemu, Z. Wrzaszczowi i Z. Olkowskiemu odstrzałów
więcej>>
Psy myśliwskie

Brak wpisów w tym wydaniu
Hyde Park Corner

Brak wpisów w tym wydaniu
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy nieudzielenie absolutorium dla Zarządu jest równoznaczne z odwołaniem go? Czy powinno się przeprowadzić głosowanie o odwołanie Zarządu?
Odpowiedź:
Nie udzielenie absolutorium nie oznacza automatycznego odwołania zarządu. Zgodnie z § 62 ust.6 statutu PZŁ, członek zarządu, który nie uzyskał absolutorium może być odwołany przez Walne Zgromadzenie zwykłą większością głosów na tym samym posiedzeniu, z pominięciem wymogu umieszczenia w porządku dziennym Walnego Zgromadzenia sprawy odwołania. W przypadku odwołania, można na wakujące stanowiska w zarządzie przeprowadzić od razu wybory uzupełniajace.
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria

Brak wpisów w tym wydaniu
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Komentarze czytelników
Brak komentarzy w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 15.08.2006
  Numer wydania:
  227 (0380 )
  ISSN 1734-6827
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu