Środa
01.11.2017
nr 305 (4476 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do zdjęć
00:23 Ziggy Dajcie chłopczyskowi spokój,Felek ma prawo mu się nie podobać.Martes Felek
nie z tych On ma żonę.Felek byk piękny,gratuluję.D.B..
00:47 I G O R
00:49 I G O R jestes prawdziwym mysliwym. Wyczyn wart fotki na publicznym forum !!
01:12 I G O R Twój nos synu ? :)
10:12 Felek Gratuluję fotki miesiąca:-)
Darzbór!
12:08 rales Skryty i ostrożny zwierz, rzadko wychodzi na otwarte - jest czego gratulować - DARZBÓR!! A gdzie strzelony, gdzieś w Azji, czy Brytania?? Mundżak indyjski, czy chiński, bo koźląt nie rozróżniam??
Jeszcze raz DARZBÓR!!
12:35 Maciej B. Dziękuję😊 Fotka może nie jest najlepsza bo robiona telefonem ale wiek byka i masa poroża sprawiła że wiele osób ogladalo to zdjęcie. Czytalem ostatnio komentarze przy zdjeciach kolegów którzy również pozyskali byki w III kl. i przykro patrzeć na niektóre komentarze. Mój byk również nie ma grzywy i masa poroża jest w górze więc gdybym nie wstawił fotki żuchwy to pewnie wielu kolegów pisałoby podobne komentarze. Pozdrawiam wszystkich "prawdziwych" myśliwych. DB
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Pasowanie?
 Komisja oceny rządzi
 Kto może dokonać wpisów...
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażRÓŻNE MYŚLIWSKIEZwyżka myśliwskaChełm 599
SprzedażBROŃMannlicher Schonauer M72Świdnik 3800
Moje polowanie
Łania autor: Chooraj
Polowanie zbiorowe w zaprzyjaźnionym kole Darz Bór. Piękna zima, mocny mróz, krajobrazy niczym z obrazów Kossaka czy też Fałata. Atmosfera dopisuje. To już czwarte, przedostanie pędzenie. Koledzy po obu stronach mojego stanowiska strzelają, a ja jak na razie tylko stoję i patrzę. W trzecim pędzeniu wypadła prawie na mnie chmara jeleni, dwie łańki i cztery byki, w tym trzy szpicery i jeden szóstak. Jednak nie zdecydowałem się na strzał, bo biegły zbitą chmarą. Nie sztuka jest strzelić, a ocenić ryzyko i odpuścić. Nie liczyłem w tym pędzeniu na sukcesy łowieckie. Wiatr z pola w las idący zanosił odwiatr myśliwych głęboko w miot. A śnieg pędzony silnymi podmuchami wiatru boleśnie zacinał w twarz, kiedy patrzyło się w stronę pola.

Moje stanowisko było można powiedzieć dość niefortunne, bo ostatnie. Nie liczyłem, aby cokolwiek zdołało do mnie dojść. Tak więc, stojąc pod dużym starym świerkiem zwrócony w miot, założyłem głęboko na głowę kaptur i w ramionach schroniłem swoją wysłużoną choć niezawodną kniejówkę ZH308, nieodłączną towarzyszkę moich polowań. Wiele można o niej powiedzieć dobrego i zawsze czule o niej opowiadam.

więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
01-11-17 08:42
SERGIO
01-11-17 20:09
SERGIO
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia25.10.2017 - 31.10.2017
Otwarta trybunaSobota 28.10.2017
50 Lat Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej autor: BartOn
5 października 2017 r. odbył się uroczysty Jubileusz 50-lecia działalności Muzeum  Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uroczystości rozpoczęły się w dworze „Sienkiewicz” w Okrzei. Jubileuszową Galę otworzył Dyrektor Muzeum Maciej Cybulski, który przywitał przybyłych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film zrobiony przez TVP3 Lublin z okazji 50-lecia powstania placówki.

Po projekcji filmu Dyrektor Muzeum razem z Wojewodą Lubelskim, Starostą Łukowskim, Wójtem Gminy Krzywda oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Łukowskiego wręczyli podziękowania dla osób i instytucji zasłużonych dla Muzeum. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć Longina Kowalczyka, który zakładał muzeum w Woli Okrzejskiej, który zatrudnił na stanowisko dyrektora Antoniego Cybulskiego, wieloletniego dyrektora muzeum. Za nieoceniony wkład w propagowanie polskiego Dziedzictwa Narodowego, życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz za wieloletnią pracę na rzecz funkcjonowania i rozwoju Muzeum została wyróżniona również żona Pana Antoniego, Anna Cybulska oraz osoby które przez wiele lat były związane z muzeum tj. Roman Dajek, Zofia Czapska, prof. Maria Bokszczenin oraz pozostali przyjaciele i pracownicy Muzeum. Okolicznościowe podziękowania za Mecenat i współpracę w pozyskaniu skarbów literatury polskiej, kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów Muzeum otrzymali przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w akcję. Podczas uroczystości podziękowanie otrzymały również media, które od wielu lat promują wydarzenia i inicjatywy kulturalne związane z Muzeum i twórczością Henryka Sienkiewicza.

więcej>>

Otwarta trybunaCzwartek 26.10.2017
65 lat Koła Nr 33 LIS z Lubartowa! autor: BartOn
Koło Łowieckie 33"LIS" w Lubartowie ma nie lada powód do dumy. W sobotę 30 września 2017 r. myśliwi "Lisa" świętowali 65 rocznicę powstania ich koła. To ważne i doniosłe wydarzenie rozpoczęła msza św. odprawiona w klasztorze O.O. Kapucynów w Lubartowie pod przewodnictwem księdza Mieczysława Marszałka, kolegi myśliwego.

Kolega Mieczysław wygłosił przepiękne Słowo Boże, dotyczące myślistwa, kultury i etyki łowieckiej, poruszyło ono serca zarówno członków koła jak i  zaproszonych gości, o czym świadczyły liczne gratulacje i podziękowania składane kaznodziei po mszy świętej.

Następnie wszyscy uczestnicy jubileuszu w uroczystym pochodzie  przemaszerowali przy dźwiękach sygnalistów połączonych zespołów  „Lisie Echo” i „Nigdy nie Zagaśnie” do lokalu gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Prezes koła Lech Benet powitał licznie przybyłych gości, wśród których byli:

więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 30.10.2017
Prezes koła przed sądem autor: Stanisław Pawluk
Przed Sądem Rejonowym w Braniewie rozpoczął się proces karny byłego starosty powiatowego, aktualnie sekretarza jednej z gmin i byłego już prezesa miejscowego koła łowieckiego Krzysztofa K. O sprawie więcej informowaliśmy w materiale video zatytułowanym Myśliwski życiorys, epizod 2, w którym Mariusz Podgórski opowiada jak został pobity przez Krzysztofa K. twardym narzędziem podczas powrotu z balu myśliwskiego.

Po odczytaniu aktu oskarżenia wyjaśnienia składał oskarżony i poszkodowany, a następnie przesłuchano świadków. Świadkami obrony była m.in. żona byłego prezesa oraz chłopak (partner) córki spędzający krytycznego dnia noc w domu prezesostwa K., którzy starali się udowodnić, że to poszkodowany sam się poranił. Sąd zapoznał się dowodem z oględzin odzieży Mariusza Podgórskiego, na której nie ujawniono śladów asfaltu lub błota pośniegowego z jezdni, na którą miał, według relacji świadków obrony, upaść raniąc się na twarzy, po wyskoczeniu z samochodu w trakcie jazdy. Żona prezesa, jadąca na przednim siedzeniu pasażera zeznawała szczegółowo i z detalami, mającymi rzekomo zaświadczać o winie samego poszkodowanego. Także chłopak córki prezesa mimo, iż nie był bezpośrednim świadkiem wydarzeń, opowiadał w szczególikach o przebiegu zdarzenia, starając się uwiarygodnić wersję oskarżonego. Młody człowiek, po rzekomych śladach ucieczki określił poszkodowanego jako nietrzeźwego, czemu zaprzecza wynik badania krwi. Prowadzący rozprawę sędzia Sądu Rejonowego II Wydziału Karnego Sebastian Cejrowski zdaje się być bardzo czujnym w słuchaniu świadków, o czym wielokrotnie przekonałem się, zwłaszcza w trakcie zeznań partnera córki byłego prezesa Krzysztofa K.
więcej>>

Myśliwskie akcesoria
 Luneta na strzelnicę
 Seeland Hawker
 Biegówka na polowaniu.
 odpowiednik optykimyś...
 338 Win Mag czy 9,3x62
Psy myśliwskie
 Literatura kynologi...
 Obroża elektryczna ...
 Łajki a TELE-TAKT
 Foks nie szarpie sk...
Hyde Park Corner
 Reklama łowiectwa
 Na dziki do Serbii
 proszę o pomoc
 Złodziejska reprywaty...
 Co z tą stroną?
 Wygraliśmy,
 Jaki to tytuł filmu ?
 Polowanie w nowym OHZ...
 Jarosław Kaczyński o ...
 ŁOSIE NIE BYŁY DLA WS...
 Konkurs sygnalistów i...
 Świzdu gwizdu, polowa...
Wiedza i edukacja
 Obława na wilki?
Przepisy kulinarne
 jaka zgrzewarka do ...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 01.11.2017
Numer wydania:
305 (4476 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
  • Strzelectwo
     II PUCHAR ZŁOTEGO K...