Czwartek
22.12.2005
nr 144 (0144 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
15:42 Deer35Jestem członkiem PZŁ 38 lat i powiem krótko TO SĄ JAJA KOBYLE!!!!!!!!!Tytuł:
Sprawdź czy jesteś członkiem swojego koła!!!
14:01 arciszTa... No to przez ostatnie 4 lata nakłusowałem zwierza że ho ho - niezły pasztet na Święta młodym mysliwym ZG wypichcił... Za takie brednie to powinni jakoś karać - w amoku ktoś coś skorbnął a teraz nie umie się przyznać do błędu. Swoją drogą to ciekawa teroria - najpierw wpłać wpisowe a potem zobaczymy, czy Cię przyjmiemy Brachu... a może i nie przyjmiemy... Już malutki kroczek dzieli nas od przedpłat za tusze być może pozyskanej w przyszłości zwierzyny i być może branej jeszcze na użytek własny. W razie kontroli w łowisku i ujawnienia wywożonego zwierza a nie daj Panie braku faktury proformy w kieszeni mamy pełną jasność - gość skłusował zwierza.... A moze to pomroczność jasna zaatakowała owego "kucharza" co takie pasztety pichci? W każdym razie nie ma co - idą wesołe Święta, czego Wam i oczywiście sobie serdecznie życzę! DB PS Chyba czas zejść do podziemia bo mmnie jeszcze wywalą za brak wpisowego w terminie "zerowym".Tytuł:
Sprawdź czy jesteś członkiem swojego koła!!!
13:34 krisCo prawda nie jestem prawnikiem "z papierami" ale prawo, jego interpretacja i stosowanie to to z czego żyję. Stąd i pewne doświadczenie związane z patrzeniem na jego mniej czy bardziej udane interpretacje. Ta interpretacja, co gorsza popierana przez ZG PZŁ, nawet nie jest kuriozum - jest po prostu bardzo wyraźnie interpretacją pisaną na zamówienie, pod konkretny przypadek ( nieomylności ZO ?? ). W żadnym wypadku nie mozna przyjmować takiego restrykcyjnego dla decyzji Zarządów KŁ pojmowania kolejności działań przy przyjmowaniu na członka koła - m.in. na podstawie zaprezentowanych przepisów można wywieść i wniosek zupełnie przeciwny do tego który "uświęcił' ZG. Zarząd KŁ przyjmuje na członka KŁ bo to należy do jego kompetencji, a przyjmowany staje sie nim ( tzn. członkiem koła ) po dokonaniu wpłaty wpisowego bo to akurat jego obowiązek nie wiążący się z kompetencjami Zarządu KŁ. Wpisowe nie jest kaucją, ani też zadatkiem czy zaliczką na poczet przyszłej decyzji ZK ( jeżeli negatywnej to czym jest dla koła ta wpłata - wadium ?? ), jest dopełnieniem przez zainteresowanego przyjęciem do KŁ jego obowiązku aby stać się członkiem koła - wpłata wpisowego zamyka procedurę przyjmowania do koła ( określając dokładnie dzień, w którym myśliwy staje się członkiem danego koła ) a nie jest jednym z warunków jej rozpoczęcia. Tytuł:
Sprawdź czy jesteś członkiem swojego koła!!!
12:25 KulwapNie wiem ale chyba powinienem się cieszyć, że lubelskie to nie jedyny region gdzie można spotkać takie łosiowiska. Ale z drugiej strony aż serce mnie boli, że urosło ono takie rozmiary i zaszło aż tak wysoko!Tytuł:
Sprawdź czy jesteś członkiem swojego koła!!!

... do opowiadań
11:46 saampekprzeczytałem z wypiekami na twarzy.wczoraj wrócilm ze zbiorowego na zające 5 kotów w 20 strzelb.Jeszcze 10-15 lat temu bywało po 40-50 kotów.Poluję na mazurach chętnie wziąłbym udział w takim polowaniu.Jeżeli możesz napisz jakie są koszty i przede wszystkim jak oni to robią.W rewanżu mogę zaoferować zwierzynę grubą której ilość u nas jest odwrotnie proporcjonalna do ilości zająca januszs@komponenty.pl Tytuł:
Zające, zające... i jeszcze raz zające
09:09 krogulectekst Aleju brzmi prawie jak klepsydra ku czci nijakiego Romka G. tradycyjnie śniadał w ten sposób a żył i umarł przy betoniarce w swym lekko pognieconym fioletowym garniturze ...... podejżewam gdyby nie te śniadania nikt już by o nim nie pamiętał ... a ze był ambitny to musiał być w czymś dobry lub jedyny w "swoim "rodzaju ...Tytuł:
Seta na śniadanie

... do zdjęć
21:27 K.O. niech mnie!!:)) fajny dziczek fajna fotka
18:39 Tomek S WOW!!
16:07 Sławek W. super zdjecie!! Gratuluje!!
14:46 Szort albo mi sie wydaje albo ten odyniec to oczko do Ciebie jeszcze w tym zamieszaniu puścił ;-)))
13:05 Jeger ad.Leon Ols Nie, tamten wyszedł z miotu niestrzelany kiedy staliśmy już na zbórce. DB Jeger
12:17 Leon_Ols Czy to ten dzik pochlastał tak pieski???PZDR
09:03 dugas dzięki, wszystkim za miłe komentarze... lu.dzie - masz u mnie kilka gratisowych odbitek :) Darz Bór !
00:51 lu.dzie i to sie nazywa pies wszechstronny. wow!
00:49 lu.dzie HAHHAHAHAHAHA, dadam - piekna interpretacja. a czytales w Kubusiu Puchatku, jak to Kubus z Prosiaczkiem tropili lasice wokol debu? z kazdym okrazeniem bylo wiecej lasic... gratuluje pomyslu. w bardzo istotnej sprawie ramki - ja nie wiem czego od niej chcecie. jest przeciez dobra. i niech zostanie, dobra?
00:42 lu.dzie nie martw sie Leon - choc kilka rzeczy faktycznie sprzeglo sie przeciwko Tobie (ja dodalbym jeszcze kwestie kadrowania i ostrosci tej fotki ;) - to pokocik ladny. a najbardziej interesujacy odyniaszek - ech, znow mnie bierze na zazdrosc... darz bor!
00:17 Leon Koledzy Problem w tym,ze cały dzień padał deszcz na polowaniu,a potem snieg,a na koniec zrobił się mróz! dlatego to zdjecie tak wygląda! Farba spływała po lodzie... DB Leon P.S Piegus Wielkie dzięki!!! DB Leon
00:07 Piegus Nie wiem co się dzieje koledzy. Pokot jest jaki jest, myśliwi są - o co chodzi? Tak wygląda pokot zimą. Tyle farby???????? No chyba że w przerwie na polowaniu trzeba by wycierać tusze no i oczywiście zadbać o fotogeniczność. Na czym ma polegać lepsze ułożenie zwierzyny? Rzeźnia w jakim sensie? Leon Pozdrawiam