DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Ryszard Piechocki13-03-2006
IWA 2006 & OutdoorClassics - Norymberga 08.03.2006 r.


Na początku lutego w redakcyjnej skrzynce znajduję emaila – „zapraszam na pokaz prasowy nowych produktów Zeissa, Dr Wolfgang Frey, szef Public Relations”. Zapraszają, to jadę.

W uroczym miejscu, na norymberskiej starówce, nad rzeką, znajduję uliczkę Kaspar Hauser. Szóste piętro budynku z widokiem na całą Norymbergę. Pogoda pochmurna, ale za to widoki super. Z góry widać nawet dwie łyski i krzyżówkę – złośliwcy twierdzą, że Zeiss specjalnie je tam Zeiss...

W miejskich salach reprezentacyjnych Zeiss pokazał wszystko, czym dysponuje. Niewątpliwą atrakcję stanowił jednak Zeiss Diarange – luneta z dalmierzem. Dwa lata zajęło konstruktorom przygotowanie tej lunety. Przy okazji można było się dowiedzieć, jakie problemy wiążą się z tego typu konstrukcją. Miał je nie tylko Zeiss. Do Diaranga można podczepić kablem dodatkowy włącznik i umieścić go w dowolnym miejscu na łożu – niewątpliwie duży plus i udogodnienie dla leworęcznych strzelców. Druga nowość to wprowadzenie, znanych z okularów optycznych powłok LotuTec – zmniejszające zapylenie obiektywu i osadzanie rosy. Trzecia wreszcie nowość to całkowicie przekonstruowane lunety Varipoint. Zniknął znad okularu pionowy bęben podświetlenia, a jego funkcje przeniesiono do powiększonego lewego bębna. Czwarta, to lornetki Conquest z obiektywem 50 mm i powiększeniami 8xi 10x. Jak zwykle jakość Zeissa i jak to ładnie dr Frey ujął – inny stosunek ceny i parametrów. Po naszemu nazywa się to – tańsze od flagowych Victory.

I tyle tego wszystkiego. Przez dwie godziny z okładem dali potrzymać, pokręcić i popatrzeć. Jeszcze przyjdzie pora na analizę parametrów i ocenę. A jak zwykle w życiu bywa, resztę zweryfikuje rynek.

Również, jak w życiu, zdjęć nie ma, bo „najęty” fotograf nie zabrał ładowarki i kabla. Reszta, też życiowa – korzystam z pożyczonego laptopa, pożyczonej skrzynki pocztowej i ludzkiej życzliwości...

Póki co, to podsyłam zdjęcia z dnia dzisiejszego, czyli otwarcia IWY 2006. Na pierwszym Hans Bender z nową lunetą 7x50. Po składzie widać, że wie o co chodzi. Aż mnie korci zapytać – kleić, czy nie kleić? Na drugim zdjęciu, po sąsiedzku stoisko EAW, też mnie korci – kogo by tu zamęczyć pytaniem o klejenie...


Pozdrawiam wszystkich
Ryszard@lowiecki.pl
17-03-2006 23:24 Spring Nic sie Kolego nie boj tylko pisz o wszystkim i dawaj zdjecia.
17-03-2006 23:24 Ryszard Takimi informacjami nie dysponuję. Wiem jednak, że w ubiegłym roku rozmowy były prowadzone ( z inicjatywy AZ) i nie znalazły finału. Bo jak to wżyciu bywa czym innym jest faktyczne wejście w rynek, a czym innym tylko próba sprzedaży.
Rozumiem, że chodzi o Brno. Tu tez nie mam informacji. Przechodziłem obok nich, rzuciłem okiem i zakresliłem na mapie, żeby wrócić. Ino już nie dałem rady. Miałem wrócic, żeby przyjrzeć się łamańcowi - coś tam przy nim 'maipulują'.
17-03-2006 08:41 teleexpres Zazdroszczę iz zobaczył Pan IWA na żywo. Interesują mnie dwie sprawy A) czy Antonio Zoli zdołał zdobyć przedstawiciela na Polskę
B) czy Zbrojovka przedstawiła broń śrutową w kalibrze 20)76
Prosze o odpowiedz i serdecznie pozdrawiam Teleekspres
16-03-2006 19:06 Ryszard Sznowny Patronie,
będę zobowiązany za pokazanie palcem w którym miejscu reklamuję Zeissa. Jeśli informacja jest reklamą, to jak potraktować fotomateriał Mario Grawera? Aż boję się cokolwiek napisać o 'podciętym' Leupoldzie i kilku innych firmach.
16-03-2006 18:24 Patron Nie musisz kolego reklamować Zeissa. Tej firmie nie potrzeba rekalmy tak jak palnikom Weishaupt czy samochodów BMW. Wszyscy zainteresowani znają zalety tych produktów.
Darz Bór.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.