Czwartek
12.02.2009
nr 043 (1292 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V autor: Janusz Kibic
Z poprzednich felietonów wiemy już, że bezpodstawnie oskarżeni przez prezesa OSŁ w Łomży Wiesława Szlońskiego, równocześnie sekretarza KŁ "Orlik" w Łomży i idącego mu na rękę ORD w Łomży Wiesława Bagana, dwaj inni członkowie zarządu tego koła Zygmunt Wiktorzak i Marek Lis zostali uznani przez OSŁ w Ostrołęce winnymi polowania 11 grudnia 2005 r. w innym rejonie obwodu nr 56 niż zapisali w książce i za to po dwóch latach od polowania, byli ciągle jeszcze nieprawomocnie skazani na 18 miesięcy zawieszenia w PZŁ i 2-letni zakaz zajmowania stanowisk w organach PZŁ i koła. Czekało ich jeszcze drugie postępowanie przed OSŁ w Ostrołęce, gdzie GSŁ skierował sprawę do powtórnego rozpatrzenia, przychylając się do odwołania obwinionych. Ponieważ jednak prowadzone równolegle przez prokuraturę postępowanie w sprawie celowego kłamania przez prezesa OSŁ i ORD w Łomży przed OSŁ wykazało, że obwinieni, znajdowali się w dniu 11 grudnia 2005 r. w rejonie, w którym byli legalnie zapisani, Zygmunt Wiktorzak i Marek Lis spokojnie już oczekiwali na powtórną rozprawę przed OSŁ.
więcej>>
Hyde Park Corner
 byki
 Jeleń szlachetny
 NOWY STATUT PZŁ
 1 na milion
 Pogoda na lisa
 Tele Świat
 Łoś
 zawał łosia...
 Niemcy pobiły Rakietę
 Rząd dopłaci do nowyc...
 Wytęsknione lisy
 Wandale
 "Pepeszka" na kaczki
 Z lukiem na dzika.
 Problem z pokaźną kol...
 Normalność ,czy dewia...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 12.02.2009
Numer wydania:
043 (1292 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 9,3x62 Współczynnik e...
 Sako Warmint Tikka W...
 MP 221
 bluza polarowa
 Do posiadaczy Blaser ...
 Kula
 5,6x52R VS 222, 223?
 Tikka super varmint
 KIA Sportage do lasu?
 kalimator vis luneta ...
 Luneta Leupold
 noktowizor
 Co mogło byc przyczyn...
 Dryling - wady, zalet...
 Mannlicher Luxus - op...
 KLUB 9.3x62
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.02.2009 - 08.02.2009
Redaktorzy pisząPoniedziałek 02.02.2009
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.II autor: Janusz Kibic
Cztery dni temu opisałem zdarzenie z udziałem polujących w obw. Nr 56 KŁ "Orlik" w Łomży, członków zarządu tego koła, łowczego, skarbnika i sekretarza, skutkujące tym, że sekretarz tego zarządu Wiesław Szloński, równocześnie prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego i prokurator Prokuratury Okręgowej w Łomży, złożył doniesienie do Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w Łomży o strzeleniu dzika przez łowczego Marka Lisa w innym rejonie, niż był on zapisany oraz o polowaniu skarbnika Zygmunta Wiktorzaka w innym rejonie, niż był zapisany w książce zgłoszeń, choć nie podał w jakim to innym rejonie Z. Wiktorzak miał polować. W swoim doniesieniu napisał: ..."proszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego".... Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Wiesław Bagan, nie pozostawił bez biegu prośby prezesa Okręgowego Sądu Łowieckiego i rozpoczął postępowania wyjaśniające.
więcej>>

Redaktorzy pisząCzwartek 05.02.2009
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.III autor: Janusz Kibic
Jak wspomniałem w artykule trzy dni temu, postępowanie dyscyplinarne zainicjowane przez prezesa OSŁ w Łomży Wiesława Szlońskiego przeciwko Markowi Lisowi i Zygmuntowi Wiktorzakowi, członkom zarządu KŁ "Orlik", w którym Wiesław Szloński pełnił funkcję sekretarza, a obwiniani odpowiednio funkcje łowczego i skarbnika, miało swój pierwszy sądowy etap przed OSŁ w Ostrołęce. Po 15 miesiącach od chwili złożenia doniesienia, sprawę rozpatrzono na dwóch rozprawach, w dniu 21 marca oraz 13 kwietnia 2007 r. Na pierwszej rozprawie okazało się, że OSŁ nie potrafił dopilnować podstawowej sprawy, bo obwiniani nie zostali w odpowiednim terminie powiadomieni, a poza tym, ORD w Łomży nie powołał żadnych świadków, uznając, że wystarczą ich zeznania złożone do protokołu rzecznika, stąd dopiero obwiniani postawili wnioski o przesłuchanie ich przed sądem. Dodatkowo wnieśli, o przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie i wyłączenie ORD Wiesława Bagana z prowadzenia sprawy, jako osoby nierzetelnie prowadzącej dochodzenie. Obaj obwiniani byli przekonani, że składający na nich doniesienie Wiesław Szloński w pełni świadomie oskarżył ich, ponieważ spotykając Zygmunta Wiktorzaka ujawnił swoją obecność w dniu 11 grudnia 2005 r. w rejonie "Las - pole", na który nie był zapisany, a więc nie powinien się tam znajdować.
więcej>>

Przepisy kulinarne
 Sos do dzika
 Sos do gołąbków
 Temat: ...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dyskusje problemowe
 Uchwała dot.wydawania o...
 Polowanie na stogach - ...
 Złośliwy Mysliwy
 UCHWAŁA
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
11-09-08 22:05
Urtica
26-06-07 14:08
Basior 1
01-02-09 16:28
ARGO-3006
11-02-09 15:26
1111
24-12-08 11:22
KRYSTIAN .308W
04-12-07 17:49
Paweł Bor
Komentarze czytelników
... do felietonów
16:36 drwal2Szanowna Okręgowa Rado Łowiecka w Łomży, pozostawienie prezesa OSŁ i ORD na zajmowanych funkcjach, po tak kompromitujących informacjach o ich działalności, nie przynosi chluby Zrzeszeniu. Wypadało by zająć stanowisko, które będzie adekwatne do ich "zasług". W innym wypadku Koledzy kompromitujecie się sami. Oczekujemy na reakcję. Pozdrawiam i DB, Drwal2 Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
16:49 192326wDeer35 "Ciekawe jak ich tyle jest to jakim cudem władzę oddali w prawie czterdziesto milionowym kraju" Ciekawe ilu ich jest???? Tylu.....że i dla Ciebie starczyło i dzisiaj masz ich za swoich wodzów w ZO, NRŁ i ZG jak również w SŁ. Nie jestem pewien czy zdołasz to dojrzeć. PozdrawiamTytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV
17:08 192326w Deer35. Z dziką radością czekam na TWÓJ komentarz dotyczący tej sprawy , jak również innych tutaj poruszonych............ Dlaczego zależy Tobie na tym by zakałę tego kraju nazywać złym działaczem PZŁ? Masz w tym osobisty interes?Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
20:48 _39Witam kolegów. Do znudzenia powtarzam, że należy takich ludzi jak tu przedstawianego Wiesława Szlońskiego pozwać do sądu i zażądać wysokiego odszkodowania finansowego za wieloletnie prześladowanie i uniemożliwianie uprawiania łowiectwa. Mając, jak czytam wcześniej korzystną decyzję prokuratury, wygranie sprawy nie powinno przedsta- wiać żadnych trudności. I jednocześnie zażądać Jego przeprosin w prasie łowieckiej. Nie ma innej drogi! Gdy stworzy się taki prece- dens odpowiedzialności za bezpodstawne prześladowanie, to następne oskarżenia takich baronów będą coraz łatwiejsze. Ale na to trzeba zaryzykować wyłożenie sporej gotówki (do zwrotu) na dobrych adwokatów. DB Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
22:45 drwal2Witam, Większość czytelników milczy. Jedni ponieważ nie dowierzają, że takie rzeczy faktycznie w Zrzeszeniu mają miejsce, inni z uwagi na fakt, iż dotychczas bronili tych "układów". Sądy były by rozwiązaniem dobrym, gdyby była pewność, że będą obiektywne. A u nas z tym bywa różnie. Tych ludzi trzeba eliminować z szeregów PZŁ. Gdzie są ci, którzy ich na te funkcje sadzali. Przecież nie można zakładać, że tam też jest sama swołocz. Bo gdyby trzeba taką opcję przyjąć, to jedynym rozwiązaniem może być delegalizacja tej organizacji. Pozdrawiam i DB. Drwal2 Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
23:28 Deer35Szanowny Kolego 192326W a niby z czego mam się wycofać dla mnie swołocz pozostanie zawsze swołoczą nie zależnie od koloru legitymacji i dla takich w PZŁ nie powinno być miejsca.Czy potrafisz mi wskazać księdza pedofila który by należał do PZPR i czy innej organizacji która Tobie nie leży a którą pogardzasz.Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
23:34 lelek_nowyObawiam się drwal, że z tą swołoczą jest gorzej niż myślisz, choć może idzie ku lepszemu. Głosu tutaj nie zabierają już zaciekli obrońcy tej swołoczy, jak spring, azil i kilku innych. Może i do nich w końcu doszło, że obrona takich działaczy to jednak obciach i nie warto stawać po stronie "dobra", które kompromituje się krok po kroku. Tytuł:
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
... do zdjęć
00:02 senior64 Piękne zdjęcie-miło popatrzeć.DB.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Rocky WILCZY PAZUR
   GODNY POLECENIA MEN...
   PIES NA UKRAINĘ
   Gdzie próby pracy w...
   pies przyjacielem d...
   II spotkanie miłośn...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Strzelectwo
   SEZON STRZELECKI 20...