Poniedziałek
16.02.2009
nr 047 (1296 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Znaleziono wyżlicę ...
 Szukam jamnika szor...
 jag
 Ogar polski - repro...
 Kupię posokowca baw...
 Gdzie próby pracy w...
 kupię psa
 V Walentynkowa Bydg...
 Jakiego psa wybrać
 pies problem z igla...
 pies przyjacielem d...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  03:57 kaliber 243Witam Kolegow.Czytajac komentarze nasowa mi sie bardzo ciekawe spostrzezenie.Jako dlugoletni czytelnik "Lowieckiego"zastanawiam sie dlaczego brak jest komentarzy niektorych dzialaczy z Okregu Lomzynskiego,ktorzy wielokrotnie wypowiadali sie na forum w wielu sprawach a teraz ucichli,zamilkli, zapadli sie pod ziemie lub brakuje im odwagi do skomentowania "bagna"do ktorego sami sie przyczynili.Czyzby nie chcieli podzielic sie "osiagnieciami"z kilkudziesiecioletniej dzialalnosci w slynnym w tej chwili Lomzynskim ZO i OR.Czas pokazac swoje "osiagniecia" .Nie wstydzcie sie koledzy.Czekamy z niecierpliwoscio na komentarze z "zapowietrzonej Lomzynskiej strefy".Mam nadzieje ze Prezes Okregu Lomzynskiego o ktorym slyszalem tyle dobrego jak i Lowczy Okregowy milosciwie i "dozywotnie"panujacy wraz z czlonkami OR otworzyli oczy i przestano brnac w te "bagno"i przyklaskiwac dla "pogromcy zla"i stroza prawa w jednej osobie,ktory zaprezentowal nam swoje kwalifikacje i umiejetnosci w dochodzeniu do prawdy wraz z ORD i przy poparciu wielu "zyczliwych" im dzialaczy PZL oraz pierwszego,ktory wspolnie podjal walke,zabezpieczyl dowody,zrobil zdjecia,zeznal potwierdzajac prawde, jeden z uchodzacych za"autorytet moralny,ktory podczas kazdej procesji niesie choragiew" (jak dowiedzialem sie z artykulu zamieszczonego w tygodniku ogolnopolskim przedrukowany w portalu" Lowiecki" cz.I Jak dobro w Lomzy ,ze zlem walczylo).A tak na marginesie ciekawe jaka"pokuta" jest wstanie oczyscic sumienie Kol.Krzysztofie????.Sam jestem wierzacy,ale nie potrafie zrozumiec jak zreszto i wiekszosc z Was Koledzy Dziennika Mysliwych,dlaczego"DOBRO KTORE ZE ZLEM WALCZYLO" wspierane wiaro,poparte autorytetem moralnym,"KOLESIOSTWEM"ukladami i wykorzystywaniem stanowiska sluzbowego do wlasnych celow zwyciezylo"zlo"!!!! ale moze na to odpisze choc z jeden "KOLEGA", ktory wielokrotnie udzielal sie na forum z Okregu Lomzynskiego.Z mysliwskim pozdrowieniem DB. kaliber 243Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
  10:48 SpringAd.gekon, przeceniasz mnie, bowiem nigdy nie mialem uprawnien WZ, ale przyznaje, ze bylem, jestem i bede zwolennikiem "wypipinkowywania" ludzi ktorzy z KL, PZL itp. usiluja stworzyc pole do walki o swoje wygorowane "EGO" tzn. o NIC. Do PZL naleze po to, by miec mozliwosc polowania i zdecydowanie nie lubie, gdy inni probuja wysylac mnie na przesluchania do prokuratury z powodu np. 5zl itp. Parafrazujac haslo wyborcze Clintona "It’s the economy, stupid" (liczy sie gospodarka glupcze)to mozna powiedziec, "liczy sie polowanie glupcze"Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
  12:31 KulwapParafrazując powiedzenie b. prezydenta USA na język polsko-łowiecki należy pisac: "Polowanie nie dla każdego! Głupcze!"Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V
  12:40 192326wPo tylu latach, to zimne kotlety..........I tak mogą się cieszyć Marek Lis i Zygmunt Wiktorzak iż nic im nie skoczyło na plecy w postaci pilota, szermierza i boksera....Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.VI
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia09.02.2009 - 15.02.2009
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 09.02.2009
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV autor: Janusz Kibic
  Poprzedni odcinek krucjaty Wiesława Szlońskiego, prezesa OSŁ w Łomży i prokuratora Prokuratury Okręgowej tamże, zakończyłem w momencie, kiedy Marek Lis i Zygmunt Wiktorzak oczekiwali na rozprawę odwoławczą przed GSŁ, po orzeczeniu przeciwko nim kary 18 miesięcy zawieszenia w Zrzeszeniu i 2 lat zakazu pełnienia funkcji w organach Zrzeszenia i koła, za polowanie w rejonie innym, niż byli zapisani, o co zostali oskarżeni właśnie przez Wiesława Szlońskiego. Czekali oni również na jakiekolwiek działanie ORD w Łomży przeciw Wiesławowi Szlońskiemu, którego spotkali w rejonie, na którym nie był zapisany. Trwała również w prokuraturze sprawa z doniesienia Zygmunta Wiktorzaka, dot. kłamania przed OSŁ świadków, w tym przede wszystkim Wiesława Szlońskiego i ORD w Łomży Wiesława Bagana, na skutek czego OSŁ uznał ich winę.

  W dniu 11 grudnia 2007 r., a więc dokładnie w 2 lata po polowaniu, w wyniku którego ukarano w/w myśliwych z KŁ "Orlik" w Łomży, zebrał się skład orzekający GSŁ w osobach: Kazimierz Gaczyński, przewodniczący, Jakub Zieliński i Jacek Tadych, sędzia referujący, aby rozpoznać sprawę opisywaną przeze mnie w poprzednich trzech odcinkach. W wyniku tej rozprawy, sąd uchylił zaskarżone orzeczenie i sprawę przekazał do ponownego rozpoznania OSŁ w Ostrołęce. W swoim uzasadnieniu GSŁ nie pozostawił suchej nitki na wynikającym z uzasadnienia OSŁ w Ostrołęce sposobowi przeprowadzenia rozprawy i napisania uzasadnienia. Opisał to w uzasadnieniu następująco:
  więcej>>

  Redaktorzy pisząCzwartek 12.02.2009
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.V autor: Janusz Kibic
  Z poprzednich felietonów wiemy już, że bezpodstawnie oskarżeni przez prezesa OSŁ w Łomży Wiesława Szlońskiego, równocześnie sekretarza KŁ "Orlik" w Łomży i idącego mu na rękę ORD w Łomży Wiesława Bagana, dwaj inni członkowie zarządu tego koła Zygmunt Wiktorzak i Marek Lis zostali uznani przez OSŁ w Ostrołęce winnymi polowania 11 grudnia 2005 r. w innym rejonie obwodu nr 56 niż zapisali w książce i za to po dwóch latach od polowania, byli ciągle jeszcze nieprawomocnie skazani na 18 miesięcy zawieszenia w PZŁ i 2-letni zakaz zajmowania stanowisk w organach PZŁ i koła. Czekało ich jeszcze drugie postępowanie przed OSŁ w Ostrołęce, gdzie GSŁ skierował sprawę do powtórnego rozpatrzenia, przychylając się do odwołania obwinionych. Ponieważ jednak prowadzone równolegle przez prokuraturę postępowanie w sprawie celowego kłamania przez prezesa OSŁ i ORD w Łomży przed OSŁ wykazało, że obwinieni, znajdowali się w dniu 11 grudnia 2005 r. w rejonie, w którym byli legalnie zapisani, Zygmunt Wiktorzak i Marek Lis spokojnie już oczekiwali na powtórną rozprawę przed OSŁ.
  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 10.02.2009
  Shadow autor: ANDY
  Mam do przejścia ok. 4 km. Jest 2-ga w nocy. Śniegu jest bardzo dużo i sięga do pół kolana. Dodatkowo jest bardzo drobny i sypki co powoduje niska temperatura. Zmierzam do ambony osadzonej na granicy obwodu na wyjściu z bardzo głębokiego potoku. Sama ambona jest wkomponowana w zbocze i wsparta na swoistej półce jaką tworzy zarośnięta stara droga leśna. Ambona jest otoczona 25 letnimi jodłami, które doskonale ją maskują. Sama zresztą też już dawno straciła kolor świeżego drewna. Jest poczerniała i lekko zbutwiała. Trzeba mocno uważać na szczeble i deski podłogi. Ale to będzie później. Teraz z wielkim trudem kopię się w sypkim śniegu. Jest mi gorąco z nadmiaru ciepłej odzieży oraz ekwipunku i broni. Spory zwitek śpiwora, tzw. ‘nogi słonia’ dopełnia ciężaru. Chcę tutaj posiedzieć parę godzin i muszę mieć jakiś komfort cieplny.

  Idę wolno pośród potężnych buków i dębów, których pobielone konary tworzą jakby przerwy w splątanym rysunku. Z konarów i gałęzi zsuwa się co chwilę drobniutki welon rozpylonych drobin, wspomagając opad ciągle padajacego śniegu. Nie ma żadnego podmuchu, cisza zupełna, co dla tego zakątka jest czymś niezwykłym. W tym terenie trafienie na dzień bez silnego wiatru to jak wygrana w totka. Wiecznie tutaj wieje, duje, kręci i jak tam jeszcze można określić to co wyczynia tutaj wszędobylski podmuch. Trzeba uważac idąc leśnymi dróżkami aby nie ‘zarobić’ często opadającymi zeschłymi konarami czy gałęziami. Zdarzyło mi się też uskoczyć w ostatniej chwili przed upadającym potężnym bukiem, który nie oparł się podmuchowi. Jednak jak się później okazało był podcięty w czasie wyrębu i zwyczajnie pozostawiony...
  więcej>>

  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  15-02-09 22:54
  Kowal_11
  16-02-09 00:12
  Kowal_11
  05-08-08 23:12
  Bałamut
  28-01-09 20:40
  Urtica
  15-02-09 21:18
  Urtica
  05-02-09 13:02
  hubertus55
  Dyskusje problemowe
   strażnikiem parkowym si...
   Problem
   luneta tak – lune...
   Wyłączenia - tylko z ar...
   Uchwała dot.wydawania o...
   ocena trofeow
   Prezes Gł. Sądu PZŁ kła...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 16.02.2009
  Numer wydania:
  047 (1296 )
  ISSN 1734-6827
  Przepisy kulinarne
   kiełbasa przepisy
   Instruktaż rozbiórk...
   Sos do dzika
  Myśliwskie akcesoria
   Luneta obserwacyjna d...
   lornetka...
   LEUPOLD Mark4 8.5-25x...
   Latarka Fenix TK11 Ta...
   Wojskowy olej do kons...
   Luneta
   Predator- nagranie
   Browning BAR
   Kolba do sztucera
   lornetka
   SW 98- czy można go k...
   404 Jeffrey
   lornetka dzienna - wi...
   cz527 i magazynek na ...
   kniejówka
   Remington 700 SPS
   karabin w samolocie
   Fünfling
   Jaką lornetkę wybrać?
   Strasser RS 05
   9,3x62 Współczynnik e...
   Sako Warmint Tikka W...
   MP 221
   Do posiadaczy Blaser ...
   KIA Sportage do lasu?
   kalimator vis luneta ...
   elaboracja 30-30 win
   Strzał śrutem kniejów...
   Merkel 303E
   Sztucer w pełnym drew...
  Hyde Park Corner
   Hubertus W-wa
   byki bez poroża
   Dla tych co teraz nie...
   a Mówią ze nie wraca:)
   Bialskie zwyczaje pro...
   DO KOLEGI JURKA 123
   III Mistrzostwa PZŁ W...
   Śnieg
   Zygmunt Jabłoński z ...
   Dlaczego akurat mysli...
   Nowy!
   Kurs selekcjonerski
   Pytanie do "obrońców ...
   Polowanie z puchaczem
   Łuk
   Gdzie się podział wil...
  Redaktorzy piszą
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.VI autor: Janusz Kibic
  Po prawie 3 latach postępowania dyscyplinarnego, w czasie którego czterokrotnie stawali przed składami orzekającymi w OSŁ i GSŁ, raz byli skazani na 18 miesięcy zawieszenia i raz usłyszeli na rozprawie w GSŁ wniosek ORD w Łomży Wiesława Bagana o wykluczenie z PZŁ, Zygmunt Wiktorzak i Marek Lis zostali prawomocnie uniewinnieni z zarzutów postawionych im przez prezesa OSŁ w Łomży Wiesława Szlońskiego, sekretarza zarządu KŁ "Orlik", który dwóm swoim kolegom z zarządu: łowczemu i skarbnikowi postawił zarzuty polowania w rejonie, w którym nie byli zapisani, po spotkaniu z jednym z nich w rejonie, w którym to właśnie Wiesław Szloński nie był zapisany. Złożenie doniesienia do ORD było tylko jednym z działań, z którymi Wiesław Szloński w obronie dobra wystąpił przeciwko swoim kolegom z zarządu po tym polowaniu.

  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Strzelectwo
   Siemianowice Śl.
   SEZON STRZELECKI 20...