Wtorek
22.12.2009
nr 356 (1605 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Ciśnienie 12/76 w B...
Myśliwskie akcesoria
 Podświetlony krzyż
 ekspress IŻ ARTEMIDA
 Kozap- CZ550
 Bateria do MEOPTY 210...
 Luneta Bushnell ellit...
 Brno Effect
 Jaka luneta na dubelt...
 Predator-do użytkowni...
 buty meindl skrzypią!...
 Buty Jahti Jakt Premi...
 Luneta - jaka?
 Predator Calls-pomocy
 Lornetka Bushnell Var...
 Poduszka - podnośnik ...
 Buty na zasiadkę -15/...
 Opady a lufa ?
 Nóż Master Hunter
 ekspress Iż
Opowiadanie
Kłusownicza pętla autor: mikesz
Nie jestem myśliwym jeno sympatykiem polskiego modelu jakim jest nasze łowiectwo. Moja zemsta, to fotografia. Amatorska, lecz mocno rozbudowana. Niegdyś, kiedy polował mój dziadek, przebywałem w łowisku w każdą wolną chwilę. Szukałem każdego możliwego pretekstu aby dołączyć do dziadkowych wypraw. Sentyment do myśliwych i łowiska został do dziś. Teraz fotografuję. Każdą wolną chwilę wykorzystuję aby uciec gdzieś między drzewa a wodę. Odczucia jakie zapamiętałem w młodzieńczych latach, skutkują tym, że czuję las. Znów potrafię czytać tropy czy ślady. Znów słyszę głos kniei. Najpiękniejszą mowę, mowę lasu. Możliwe, że nie znam owego języka perfekt, ale jednak trochę GO znam.

więcej>>
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.12.2009 - 20.12.2009
Redaktorzy pisząPoniedziałek 14.12.2009
Nic tak nie boli jak prawda autor: Stanisław Pawluk
Po raz kolejny okazuje się, że nic tak nie boli jak prawda rzucona w twarz! Tak chyba poczuł się Stefan Karsiński prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego w Białej Podlaskiej mimo, że gazeta "Fakty i Mity" nie wymieniła go z imienia i nazwiska, a opisując jego łowieckie przygody przedstawiała go jako "Stefana K."

Zastrzelenie lisa w sezonie ochronnym, które do szlachetnych zaliczyć się nie da, zwłaszcza, że inny mysliwy "wyleciał" za to z PZŁ, a Stefanowi Karasińskiemu póki co, włos z głowy nie spadł. Jeśli nie liczyć niewielkiego pogrożenia paluszkiem przez ORD, który jedynie zmarnowanie tuszy uznał za naganne. Okręgowy Sąd Łowiecki w Białej, czyli podwładni Stefana Karasińskiego, umorzenie postępowania przez ORD przyklepali, a prokuratura nie wgłębiała się zbytnio w sprawę. Nie miało także znaczenia, że w tym czasie kiedy Stefan Karasiński swawolnie i bez potrzeby zabijał lisa na danym terenie, a powiatowy inspektor weterynarii krył go wymysłonym przejęciem tuszy do badań, lisów do badań nie przyjmowano, co potwierdza mi pismo wojewódzkiego lekarza weterynarii. Na taki przebieg postępowania na pewno nie miało wpływu to, że Stefan Karasiński jest znanym działaczem rządzącej partii, o czym ochoczo poinformował "Fakty i Mity", jakby miało to jakieś ważkie znaczenie dla stanowisko redakcji. Według błędnej oceny Stefana Karasińskiego, tekst "Darzbór" o jego łowieckich wyczynach napisał Stanisław Pawluk zamieniając się w kobietę o wdzięcznym nazwisku Dominika Nagel, dzięki czemu większa część pisma kancelari adwokackiej Stefana Karasińskiego dotyczy mnie. Etyczny prawnik nie powinien nikogo pomawiać, ale widać, że nie tylko etykę łowiecką, ale i adwokacką, Stefan Karasiński kładzie na jednej szali.
więcej>>

Wiedza i edukacja
 Problem z kupującym b...
 Operacja "Dzwoneczek".
 Kabanik
 Problem z właściciele...
 Gdzie śpią bażanty
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
27-06-09 00:45
sowland
07-12-04 14:54
rysioh
21-12-09 09:09
mikesz
30-11-09 10:50
darzbórnik74
12-02-08 16:17
kewis80
22-12-09 10:26
BOGUŚ
Dyskusje problemowe
 KONIEC DOCHODZENIA PROK...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Hyde Park Corner
   Kamerki na neciskach ...
   Jaki to byk???
   wadera
   CZY potrzebna EDUKACJ...
   De-motywują??
   Kurs Wabienia
   Coś pięknego
   problem z galerią
   Witam.
   Tradycje i zabobony w...
   Już można składać życ...
   Myśliwy zastrzelił psa
   Kto powinien zostać K...
   PRZEPIÓRKI ku pamięci
   "Kac pozbiorowy" !
   ARGUMENTY do konfront...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:22 azil III nikt nie chce głosu zająć z tych 100000 myśliwych? Dopiero Jeden z Kolegów się nie zgodził ze zdaniem mgr Ryszarda Gierlińskiego. Do tego dodać moje zdanie na ten temat, to będzie 999998 myśliwych za Blochem i jego fantastycznymi posunięciami finansowymi? To perpetum mobile należałoby zatrzymać i doprowadzić do wyborów bezpośrednich na wszystkich szczeblach naszej Ukochachanej i Nieomylnej Władzy Łowieckiej z przedstawieniem życiorysów i dokonań kandydatów na te stanowiska. Czy te zdarzenia opisane powyżej nie są napadaniem na Naszą Kasę - zaborem mienia w sposób nieco odbiegający od napadu na dyliżans ? Było to działanie z premedytacją w celu osiągnięcia osobistych zysków, a nie przypadkowe działanie. Pozdrawiam Tytuł:
  W czyim interesie?
  14:50 rycerzNie tylko tajnie i świadomie donosili na swoich kolegów myśliwych, to jeszcze kręcą lody naszym kosztem, a to oddając 42 zł. za frico od jednego albumu, a to dwukrotnie płacąc ponad 300 tys. zł. za remoncik, albo wyrzucając w błoto ponad 6 mln. zł. na system informatyczny. Ten ostatni wydatek to ponad 120 tys. na jeden zarząd okręgowy, który dzięki temu ma listę członków Związku w komputerze, których do standardowej bazy danych można wprowadzić za 5% tej ceny i nie w kilka lat tylko w miesiąc. Granda. Tytuł:
  W czyim interesie?
  15:31 azil IIIlu Kol. myśliwych musiałoby się nie zgodzić z takim załatwieniem tej sprawy , by sprawa ta wróciła do prokuratury? Ilu Kolegów musiałaby napisać iż uważa się za okradzionych! Pozdrawiam Tytuł:
  W czyim interesie?
  16:07 Artur123Co słychać na stronie ZG? "W związku z ukazaniem się na stronie internetowej Dziennika Łowieckiego artykułu Stanisława Pawluka dot. zakończenia postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie z zawiadomienia byłych pracowników Zarządu Głównego PZŁ, przekazuję informację Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Łowieckiego, przyjętą w dniu 15 grudnia 2009 r. przez Naczelną Radę Łowiecką, która przedstawia rzeczywisty obraz i ustalenia Prokuratury w tej sprawie. Powyższa informacja ukaże się także na łamach miesięcznika Łowiec Polski. /-/ Marek Matysek Rzecznik prasowy PZŁ" Tytuł:
  W czyim interesie?
  17:25 azil IIFanfary grały na cześć Doktora Blocha z powodu zakończenia dochodzenia. Były słowa uznania dla działań prokuratury. Była lakoniczna informacja z GKR, a tutaj Kolega Pawluk opóblikował wyssane z prokuratury informacje i to bez zgody ZG PZŁ. Mleko się wylało! Pytam raz jeszcze!! Ilu Kol. myśliwych musiałoby się nie zgodzić z takim załatwieniem tej sprawy , by sprawa ta wróciła do prokuratury? Ilu Kolegów musiałaby napisać iż uważa się za okradzionych! Pozdrawiam Tytuł:
  W czyim interesie?
  17:39 Łupur21Słyszałem, że pokrzywdzony ( tj. PZŁ ) na w/w postanowienie o umorzeniu mógł złożyć zażalenie. Pytanie tylko, czy ZG PZŁ, reprezentujący nasze zrzeszenie na zewnątrz, miał interes prawny w zaskarżeniu takiego postanowienia ? Czy tak naprawę, ktoś był zainteresowany we władzach PZŁ, aby zaskarżyć to postanowienie - ja wątpię ! Swoją drogą, Statut PZŁ nie przewidział, iż w sprawie dot. wyjaśnienia nieprawidłowości w ZG PZŁ, podmiotem, który mógł w toczącym się postępowaniu sprzeciwić się skutecznie umorzeniu ( pisząc prostym językiem - wyjaśnić sprawę do końca ) był podmiot, który zapewne był żywotnie zainteresowany umorzeniem sprawy - bo zażalenia nie złożył. Pozdr. Tytuł:
  W czyim interesie?
  17:45 azil IIDla przypomnienia temat założony przez Kol "Spring" http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=88372&t=88372 Pozdrawiam Azil IITytuł:
  W czyim interesie?
  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Serca jelenie maryn...
   Sałatka "Palce Liza...
   Pieczony dzik
   Smak sarniny
   Bażant
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 22.12.2009
  Numer wydania:
  356 (1605 )
  ISSN 1734-6827
  Psy myśliwskie
   Oszczekiwanie
   zaginal kopov
   Jagdtereir
   Porażka sezonu??????
   Też coś tam polujem...
   Polowanie Wigilijne
   Święta :))
   Okiem podkładacza
   Powtórzony miot goń...
   Klub JAGA
   GP w Podkładce II
   Inwazja :)
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa