Czwartek
30.03.2006
nr 089 (0242 )
ISSN 1734-6827
Moje polowanie
Pojawił się jak zdjąłem spodnie... i jednak pies miał rację... autor: rubens

Zanim zdjąłem spodnie i okazało się, że pies miał racje, siedziałem jak św. Hubert przykazał na ambonie, a poświata księżyca rzucala mroczne światło na pole, na którym jeszcze niedawno kukurydza była schronieniem niejednej watachy dzików. Listopadowa noc była mroźna, więc licząc się z możliwością całonocnego czuwania miałem na sobie bodajże wszystkie ciepłe ciuchy, jakie znalazłem w myśliwskiej szafie. Ale i tak nie było mi gorąco...

Wtem, po drugiej stronie pola, za pagórkiem, rozległ się niewyraźny dźwięk, który jednak dla pobudzonej wyobraźni myśliwego brzmiał niczym najpiękniejsza muzyka. Brzmiał jak… kwiczenie dzików. Ale dlaczego tak przeraźliwie? Chyba nie mam omamów? Po paru minutach i kotłowaninie myśli zapadła decyzja – idę po ojca, który siedzi na sąsiedniej ambonie, ma przecież wieloletnie doświadczenia z kabanami. Zdziwienie ojca przerodzilo się w podniecenie, gdy podeszliśmy troche bliżej i usłyszał to, co ja. Podkręcił wąsa i rzucił:
- Niesamowite, tak to tylko mogą kwiczeć odyńce w czasie huczki. Obejdziemy pole i pójdziemy skrajem lasu, przy jeziorze. Wtedy nas nie wyczują...
więcej>>
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy zarząd koła może odstąpić od ukarania myśliwego gdy wie o złamaniu regulaminu i nie udzielając nawet upomnienia?
Odpowiedź:
Z jednej strony patrząc, sprawa może wydawac się tuszowaniem, a ze strony zarządu może to być brak dowodów popełnienia łowieckiego. To są sprawy ocenne i nie ma na to uniwersalnych rozwiązań. Nie znając sprawy dokładnie i bez dokumentów jej dotyczacych nic innego nie mogę powiedzieć.

Zarzad, który zdaniem, członkow tuszuje przewinienia niektórym członkom, może nie otrzymać absolutorium i zostać odwołany, albo po prostu zostać odwołanym na zwołanym specjalnie NWZ.
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 Amunicja 6,5x54MS, cz...
 Dubletówka MC 111
 7,5 cala dla fachowców
 Ile moze kosztowac...
 Francuska amunicja ku...
 GPS - czy ktoś wie ja...
 BLASER;Md.630
 Kto ma doświadczenia ...
 Heym SR 21 czy sauer ...
 PRVI PARTIZAN
 varmint 222/223 - gdz...
 Wabik na byka z krowi...
 45/70 gov
 Iż 27-EM-1C SPORTING
 Twardy pokrowiec
 Steiner7x50 czy Docte...
 cena
 HW 66
Humor
nadesłał: Cumkacz
"Baba w śmietniku"
Idzie facet koło śmietnika, patrzy - a tu leży baba. Podchodzi do leżącej baby, szturcha ją nogą. Baba poruszyła się. Facet ogląda ją z każdej strony, wreszcie mówi:
- E! Baba, powiedz aa!
- Aa.
Facet podszedł z drugiej strony i mówi:
- E! Baba, powiedz be!
- Be.
- Nic z tego tego nie rozumiem, ktoś całkiem dobrą babę wywalił na śmietnik...
Strzelectwo
 Przylaszczka
 Osie -nowe nagrody
 BAŃGÓW
 Osie
 TORUŃ
 KURS SĘDZIÓW I INST...
Przepisy kulinarne
 A JAK TO ROBIĆ ?
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   ZATOCZONY KRĄG
   PYRLANDIA - spotkan...
   Nieciecz 2006- dzik...
   Obroża elekrtoniczn...
   PROSZE O POMOC
   Posokowiec Hanowers...
   Kleszcze zimą?
   Kłopotów z jamnikie...
   Pojawił się jak zdj...
   PILNE TRZECIA POWIE...
   Nowy regulamin noro...
   terier westfaldzki
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  18-01-05 20:47
  .Marek Bublej.
  30-03-06 09:38
  borik
  Redaktorzy piszą
  Tomasza Rappe łowieckie doświadczenia autor: Stanisław Pawluk
  Tomasz Rappe jest wieloletnim członkiem PZŁ i Koła Łowieckiego „Dąbrowa”. Pełnił różne funkcje w zarządzie tego koła i we władzach okręgowych. Posiada kilka odznaczeń łowieckich. Mimo zasług i wieloletniej nienagannej pracy w Związku, zarząd koła określa go jako „niekoleżeńskiego”. Stał się nim w bardzo krótkim okresie czasu i na tej podstawie skreślono go z listy członków koła. Decyzję Walnego Zgromadzenia koła utrzymał Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej.

  W tej sytuacji Tomasz Rappe wniósł pozew do Sądu Okręgowego w Lublinie, gdzie pod sygn. akt I C- 106/06 w dniu 27 marca 2006 rozpoczęła się rozprawa.

  Przeglądam chudziutkie akta sprawy. Kilkustronicowy pozew i załączniki: powiadomienie o nadzwyczajnym walnym, prośba zainteresowanego o wgląd w dokumentację, pismo do zarządu... niewiele tego. Treść tych dokumentów ujawnia jednak cały ogrom nabrzmiałych problemów, braku tolerancji dla różnych postaw, kłamstwa, wrogość i typową dla konfliktów w wielu kołach cechę: zniszczyć go, bo miał inne krytyczne zdanie niż WŁADZA czyli majestat ZARZĄDU
  więcej>>
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Hyde Park Corner
   Jak zachęcić kolegów ...
   wykluczyć czy nie wyk...
   OSIE_IDENTYFIKATORY II
   Urlop
   Wolne miejsca - Osie
   Jednak nadchodzi... :...
   Jeszcze raz smola buk...
   do Zbigniewa Grabowsk...
   kuropatwy
   PYRLANDIA - spotkanie...
   Widzę,że................
   kontrol zus
   Urodziny - Aika
   Sezon na lisa
   Wilki, wiosna, powita...
   Czaplokulwap żyjesz?
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia20.03.2006 - 26.03.2006
  Redaktorzy pisząPiątek 24.03.2006
  BOGDANA S. przypadków c.d. autor: Stanisław Pawluk

  O sposobie potraktowania Bogdana S. przez Zarząd Koła Łowieckiego nr 9 "Lubelskie Towarzystwo Myśliwskie" za ujawnienie strzelenia trzech dzików na polowaniu zbiorowym w miesiącu lutym już pisałem wcześniej. Kłopoty tego członka PZŁ z prawie 25-letnim stażem jeszcze się nie skończyły.

  Zanim Okręgowa Rada Łowiecka uchyliła uchwałę walnego zgromadzenia, utrzymaną wcześniej przez Zarząd Okręgowy w Lublinie o "wywaleniu na zbity pysk" Bogdana S. z koła, czujący się zaszczuty i coraz bardziej pognębiany Bogdan S. złożył zawiadomienie do prokuratury o naruszeniu przepisów ustawy Prawo Łowieckie na lutowym p
  więcej>>

  Moje polowanieŚroda 22.03.2006
  Trzydniówka autor: krogulec

  Poniedziałek

  Wieczór powoli zapadał coraz głębiej i głębiej. Zrąb na Kemnach wtulony między wianuszek jezior i bagien nie raz zaskakiwał mnie swoją dzikością i surowością, a tym razem powitał mnie kompletną ciszą. Sierpniowy las nie jest już rozdygotany odgłosami ptaków, ich ciągłymi trelami
  więcej>>

  Moje polowaniePoniedziałek 20.03.2006
  Moje pierwsze polowanie w życiu. autor: luki13

  Chciałbym opowiedzieć jak zaczęła sie moja przygoda z łowiectwiem.

  Muszę zacząć od tego, iż w czerwcu 2002 roku zmarł mój wujek, który był leśniczym i zarazem wielkim myśliwym. Prawie każdy dzień spędzał w lesie, zarówno w pracy jak i na polowaniach. Kiedy żył nie interesowałem się łowiectwiem
  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  14:30 LufaSzanowny Panie Tomaszu i cała uczciwa Braci Łowiecka - jak długo będziecie przyglądać się takim sytuacjom z założonymi rękami i "zrzedzić że czegoś się nie da". Jak - na przykładzie mojego Koła - - Panowie w Zarzadzie Koła i Komisji Rewizyjnej (nie wszyscy - oczywiscie) zdążyli już złamać większość paragrafów obowiazującego niespełna 4 miesiące STATUTU PZŁ. To tak będzie do końca. Krajowy Zjazd Delegatów musi napisać pilnie i uchwalić na NKZD nowy Statut - bo moje "ORŁY" nie mają co łamać. Darz Bór. L U F ATytuł:
  Tomasza Rappe łowieckie doświadczenia
  19:32 SpringDla mnie, to przyklad typowy, kiedy czlonek KL postanowi, ze bedzie sumieniem Kola,Komisja Rewizyjna, Zarzadem Kola i Walnym Zgromadzeniem rownoczesnie, zmacniajac swoja pozycje o Sady Powszechne. Bo przeciez powszechnie wiadomo, ze nie po to nalezy sie do PZL i KL by polowac, a po to by bylo sie z kim poprocesowac,mysliwi to nie Koledzy, to "powody", "pozwani" i "swiadkowie". Demokratycznie jest tylko wtedy, gdy na WZ glosuja tak jak oczekujemy w przeciwnym razie to manipulacja,"kolesiostwo" itp. i do sadu "psubratow". Autor nie podaje ilu czlonkow ma to KL, zalozmy, ze 50-ciu, 5 x 50=250zl, tego nie mogl zalatwic sam wyrzucony,ZK, czy ktokolwiek, nalezalo koniecznie wniesc sprawe do sadu, na zasadzie, teraz ja Wam pokaze.Powinien wniesc nie jedna sprawe a np. 1000, by wszyscy chetni mieli okazje sie zrealizowac. Kolezenstwa nie da sie zadekretowac czy wymusic przy pomocy wyroku sadowego i nieprawda jest, ze o wyrzuceniu decyduje jeden postepek,jest to najczesciej wieloletnie staranie, a ostatni postepek poprostu wyczerpuje cierpliwosc czlonkow KL. Uwazam, ze autor nieobiektywne pokazuje sprawe, tym bardziej, ze sam autor zapracowal w poprzednim KL, na ten sam paragraf.Tytuł:
  Tomasza Rappe łowieckie doświadczenia
  więcej>>
  Dyskusje problemowe
   REZYGNACJA LUB ZRZECZ...
   Hunter Wild sprzedany
   Rezygnacja
   przyjecie do kola
   Rys za ile wyginie........
   Drobna zwierzyna
   Selekcja selekcjonerów
   Liczebność wilka w duży...
   Zachęta na lisa
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 30.03.2006
  Numer wydania:
  089 (0242 )
  ISSN 1734-6827