Poniedziałek
15.01.2007
nr 015 (0533 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Wypadek w drodze na pol...
 Strzał po sygnale a bez...
 członek zarządu, człone...
 Nadleśnictwo - OHZ!
 Prawo w pytaniach.
 Wpisowe-znizki
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   gdzie kupić sygnałówk...
   Wady i zalety kalibru...
   IŻ - 94 Express
   Zeiss Diavari ZM 3-12...
   IZ 18MN pełne drewno
   Nowe lunety Swarovski...
   Steyr - montaż
   Yes-t Yes-t Yes-t
   Rusznikarz w Toruniu?
   Wabienie dzików
   Luneta
   Do użytkowników cz 55...
   Cz550 a 555
   6,5x57R
   Ranking rusznikarzy
   Jaką lornetke
   siatka L1 lub L3
   Optyka - prosze o pom...
   Bock
   Luneta na kniejówkę.
   MRX ?
   RWS TIG w 8x57JRS
   Browning Eurobolt
   Mosin, Tikka, Sako, M...
   Mannlicher
   Siatka 1 czy 4
   Ile wytrzymie lufa
   Terrano
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  14-01-07 23:01
  Magnum43
  01-01-07 18:18
  jarek67
  15-01-07 08:24
  Bór
  15-01-07 10:29
  wilk62
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia08.01.2007 - 14.01.2007
  Redaktorzy pisząWtorek 09.01.2007
  Boże chroń zwierzynę autor: Stanisław Pawluk
  Wczesnym rankiem samochód Państwowej Straży Łowieckiej porusza się w kierunku Lasu Siostrzytów koło Milejowa. Jest to rutynowa interwencja po otrzymaniu informacji od rolnika wsi Maryniów, w okolicach której, w lesie, zauważył on leżącą skórę i łeb sarny na wnyku, po sarnie nie zdjętej przez kłusownika. Rolnik doprowadził strażników na miejsce zdarzenia.

  Dziki i lisy najprawdopodobniej zjadły szczątki, gdyż na miejscu znajdowały się wyraźne ślady ich „działalności” oraz miejsce gdzie sarna broniąc się wykonywała swój taniec śmierci. Fragmenty sukni, otarcia drutu na pniu drzewa i krwawe ślady potwierdzały, że niezbyt dawno rozegrała się tutaj tragedia zwierzęcia.
  więcej>>

  Moje polowanieNiedziela 14.01.2007
  Polowanie z Hajdukiem(GP) autor: MAX-508
  Pogoda fajna, słoneczko grzeje jak na życzenie. Idziemy z Hajdukiem jedną z leśnych dróg, która biegnie wąwozem między dwoma zboczami. Pies nerwowo ciągnie praktycznie od początku, schodzi cały czas z drogi, chce wspinać się na lewe zbocze, wzrokiem prosi żebym go puścił. Nie ma mowy, pomyślałem, bo w planach miałem dojść jeszcze ok. 1,5 km i tam puścić psa w świerkowy młodnik. Tam mogą być dziki. Kilka saren przebiega nam drogę - kilka słów reprymendy, krótkie szarpniecie i ruszamy dalej.

  więcej>>

  Moje polowanieSobota 13.01.2007
  Polowanie na marihuanie autor: dawids82
  Po zebraniu się na cywilną odwagę zaniosłem podanie do Prezesa Koła o przyjęcie na staż. Przyjął mnie starszy człowiek, tak na oko po 60-ce. Popatrzył na mnie i powiedział:
  -"Dobra! Zobaczymy, czy co z Ciebie będzie, przyjdź na 8.00 w niedzielę!!??".
  Na odchodne jeszcze się zapytał:
  -"A dziewczynę, żonę masz?
  - Mam dziewczynę.
  - To się nie żeń, bo będzie z Ciebie g..., nie myśliwy - baba wszystko zniszczy (dodał, śmiejąc się)!
  O tym, że na moim terenie jest koło łowieckie nie miałem wcześniej zielonego pojęcia - powiedział mi o nim kolega z pracy, a zarazem kandydat Radek. Podał adres prezesa i to wszystko co mi przekazał!!!

  więcej>>

  Moje polowaniePiątek 12.01.2007
  'Puszcza' Braciejowska autor: ANDY
  Wyrosła, "Gdzie Karpat progi...". Tak ją widzi autor i piewca tej krainy – Pan Antoni Stańko. Książka to historia 5 pułku strzelców konnych AK. Dla nich puszcza była schronieniem i domem, była wszystkim... Dla wielu innych jest tym samym, choć w innych czasach żyć przystało. Do tych "innych" zaliczyć wypada myśliwych, mających możność deptać przepastne i zielone ścieżki tej krainy.
  więcej>>

  Moje polowanieCzwartek 11.01.2007
  Niedźwiedzie i ropa naftowa autor: Jozef Starski
  * KANADYJSKI SZEJKANAT
  * W KRAINIE KOWBOJÓW I NARCIARZY
  * SKRYWANE EMOCJE NASTRAJAJĄ DO PORÓWNAWCZEGO MYŚLENIA
  * ON THE ROAD AGAIN
  * MARZENIA TO PIĘKNA RZECZ
  * LEGENDARNE AMBONY
  * DO KANADYJSKIEJ ALBERTY PRZEZ FILIPIŃSKĄ MANILĘ

  W pierwszej połowie maja 2006 r., Hubert Gazdowski z Warszawy i ja - mieszkaniec Ontario - polowaliśmy na czarne niedźwiedzie w północno-wschodnim rejonie kanadyjskiej prowincji Alberta, niedaleko 40-tysięcznego miasta Fort McMurray, położonego u ujścia rzeki Clearwater do rzeki Athabasca.

  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  13:37 Wiesław NitkaDrogi Autorze ! W PZŁ - czyli jeśli kto nie wierzy- organizacji ZWIĄZKOWEJ grupa członków zajmujących miejsca w jej wysokich organach odpowiedzialnych za informacje doszła widocznie do wniosku, że szeregowy członek Zrzeszenia (ten od składek i robienia roboty w łowisku )nie zawsze i nie na czas musi być informowany. Jezeli tak się dzieje są widocznie przesłanki (ważne) podejmowania takich a nie innych działań. Może chodzi tutaj o to , że informocje dla przecietnego członka mogły by być niezrozumiałe , nie był by w stanie ich zrozumieć? A czy teraz jest żle? Koła Łowieckie pracują , walczą ze szkodnictwem, płacą odszkodowania , dbają o dobrostan zwierzyny, ich członkowie płacą składki - słowem nastapiła specjalizacja "wy robicie to a my to". Im więcej informacji tym wiecej pytań więc może lepiej właśnie przeczekiwać je? Na razie to skuteczna metoda ignoracji społeczeństwa łowieckiego. Szanowny Autorze! Już najwyższy czas przestać o tym pisać tylko w portalu czy DM. Artykuły pisane na temat działalności organów na nich samych nie robią - jak widać - żadnego wrażenia. Od lat poruszany temat jawności w Związku nie przyniósł zadnych pozytywnych zmian w tej kwestii. Tym organom czy osobom odpowiedzialnym za ten stan należy przekazać inną drogą - nie prasową - czego oczekują od nich członkowie PZŁ . A oczekujemy od nich pracy na rzecz i dobro Związku w atmosferze zaufania j jawności - tej jawności , której w naszym Zrzeszeniu niestety brakuje. Pozdrawiam Darz Bór ! WNTytuł:
  Jawność w organach PZŁ
  14:48 wsteczniakGłoszenie najsłuszniejszych nawet haseł, popartych wyselekcjonowanymi przykładami § adekwatnych aktów prawa, to za mało do wyegzekwowania założonych sobie ambitnych celów. Nawet z pozycji, która korzysta z dobrodziejstw Prawa Prasowego. Niechęć do udzielenia informacji komuś, kto reprezentuje nieprzyjaznego adwersarza, jak widać jest większa, niż sama przychylność do jej udzielenia. Powód zawsze się znajdzie, i właśnie z tego , ten który informować nie chce - korzysta. Kiedy , skąd i dlaczego narodziła się ta niechęć, to inna sprawa. Uważniej śledzącym rozwój Dziennika, elementu Portalu, powód służenia niechęcią informacją ze strony ZG PZL, jest oczywista. W moim, tylko jako członka PZŁ i czytelnika Dziennika odczuciu, nie ma podstaw do dziwienia się takiemu stanowisku władz PZŁ. Niechęć wychodzić może bowiem , w/g mnie z założenia, że może lepiej jest czasowo nie informować, niż rozpowszechniać zamysły swoich działań, być może jeszcze nie dokończonych. Odmiennie, niż spotykane może sporadycznie, ale jednak - w Dzienniku. Poza tym, "informacyjnie oporny" w swoim arsenale ma własne, bardziej skrystalizowane nośniki i media informacyjne. Bardziej precyzyjne i co najważniejsze wyważone w wyrażaniu informacji, treści opiniotwórczych i porad. Darz Bór. Jan Rapa wsteczniak Tytuł:
  Jawność w organach PZŁ
  15:01 KulwapJan Rapa (Wsteczniak) napisał poniżej o mediach podległych "jedynie słusznemu": ...."Bardziej precyzyjne i co najważniejsze wyważone w wyrażaniu informacji, treści opiniotwórczych i porad"...... Oj! Szutnik z Wacpana! Szutnik..... (biegnę po krem na zajady!)Tytuł:
  Jawność w organach PZŁ
  więcej>>
  Strzelectwo
   Nowy Mistrz!
   20 styczeń w Pucica...
   nowe prawidła
   PUCHAR ZIMY KATOWIC...
  Psy myśliwskie
   Głupia śmierć norow...
   GP...pIERwsza ścież...
   norowce
   szukam!!!
   zagroda w Wejsunach
   znaleziono 2 szczen...
   Jakiego psa
   Jaka rasa?
   Ostatnie zbiorówki
   Zagroda-nowy filmik
   Koziorożce - psiarz...
   Efekt polowania na ...
   Z psami na lisy
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przepisy kulinarne
   po czym poznać...
  Hyde Park Corner
   Jawnosc w organach PZL
   bfgj-ota --,,twarz''-...
   podziekowania dla Web...
   opaski z logo pzł
   Pozwolenie na broń
   SAMOCHODY!!
   Prośba o pomoc przy p...
   GDZIE NA BAŻANTA
   Wilk był pierwszy
   Zakaz strzelania bren...
   Pochwalę się.
   Rozrywka za publiczne...
   jak odzyskać zdjęcie
   norka amerykańska
   ''Rogata'' koza
   Nie chcę przeznaczać ...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 15.01.2007
  Numer wydania:
  015 (0533 )
  ISSN 1734-6827
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Humor
  nadesłał: aDzik70
  "Dobra rada"
  Dwaj młodzi myśliwi strzelili dzika. Wypatroszyli i ciągną do samochodu. Zasapali się, robią przerwę. Nadchodzi w tym czasie stary myśliwy, popatrzył i mówi - nie ciężko wam tak za tylne biegi ciągnać? Za przednie, z włosem, będzie lżej. I poszedł. Młodzi odpoczęli, złapali za przednie biegi i ciągną. Zasapali się znowu, staneli. Mówi jeden do drugiego - wiesz, do bani ten jego sposób, może i z włosem lżej ale do samochodu to mamy teraz dużo dalej!
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Redaktorzy piszą
  Jawność w organach PZŁ autor: Piotr Gawlicki
  Do zabrania głosu na temat zasygnalizowany w tytule, zmobilizował mnie komentarz Kolegi 'Jegera', do artykułu o prośbie redakcji, o udostępnienie protokołu z ostaniego posiedzenia Naczelnej Rady Łowieckiej. Dostępu tego odmówił rzecznik prasowy ZG PZŁ Marek Matysek, wpierw powołując się na stanowisko Zarządu Głównego PZŁ, a później, przyznając się do pomyłki, oświadczył, że takie stanowisko przekazał mu Prezes NRŁ Andrzej Gdula.

  Komentarz Kolegi 'Jegera' przytoczę, bo jego argumentacja jest taką samą, jaką dziennikarka dziennika "Łowiecki" usłyszała od rzecznika prasowego Marka Matyska:
  więcej>>