Poniedziałek
09.07.2007
nr 190 (0708 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.07.2007 - 08.07.2007
Redaktorzy pisząPoniedziałek 02.07.2007
HISTORIA PEWNEGO POLOWANIA autor: Stanisław Pawluk
Bywa, że palec zagięty zbyt wcześnie skutkuje przygodą łowiecką, której żaden z myśliwych na swym koncie zapisać by nie chciał. Rzecznik dyscyplinarny, sąd łowiecki i dalsze nieprzyjemności, to konsekwencje surowe do zdarzeń, które miały miejsce z KŁ nr 18 „Ponowa” w Białej Podlaskiej.

Dwaj koledzy korzystając z faktu, iż plan dzików na jednym z pobliskich łowisk nie został mimo kończącego się sezonu wykonany, jeździli wspólnie na łowy. Jedynie jeden z nich, Arkadiusz P. miał ze sobą broń, a drugi, Marian Tadeusz P. posiadał odstrzał, którego termin ważności wygasł i dlatego bez broni asystował tylko swemu koledze, ale do książki wyjść wpisywali się obaj.
więcej>>

Moje polowaniePiątek 06.07.2007
"Do trzech razy sztuka" autor: barteks25
Była środa 27 czerwca br. Pogoda dopisywała, wiec wraz z moim Tatą postanowiliśmy pojechać na kozła. Na ambonie usiedliśmy koło godz. 18.30. Słońce było jeszcze wysoko i przeszkadzało nam w podpatrywaniu stojącej pod ścianą lasu kozy. Po jakimś czasie wyszła jeszcze jedna koza a za nią z traw wyłonił się kozioł. Zobaczyłem go pierwszy i dech mi zaparło. Stuknąłem Tatę delikatnie w ramię. Wypatrzyliśmy pięknego, wysokiego, starego myłkusa. Po opanowaniu emocji, zrobieniu paru fotek, Tato „złożył się” i oddał strzał. Okazał się chybiony. Rogacz spokojnie odszedł, ponieważ echo strzału zdezorientowało go. Mówię do Taty „strzelaj drugi raz”, przeładował i strzelił. Kozioł zawrócił na środek polany a z jego zachowania wynikało, że strzał był znów chybiony. Spokojnym krokiem kozioł zaczął oddalać się w stronę lasu a Tato nerwowo przeładował sztucer i złożył się do strzału mrucząc pod nosem „zatrzymaj się”. Zamiast strzału usłyszeliśmy tylko metaliczne stuknięcie. „Niewypał” mruknął nerwowo Tato, i ponownie przeładował. Zdążył jeszcze go namierzyć i znowu niewypał. Nasz piękny mułkus zniknął w gęstwinie drzew. Dopiero teraz Tato zaczął analizować chybione strzały - strzelając do kozła słońce padało prosto w lunetę ale przy oddawaniu strzałów Tato o tym nie pomyślał. Było już grubo po 21-ej więc pojechaliśmy do domu.

więcej>>

Listy do redakcjiPoniedziałek 02.07.2007
Limeryki ( I I ) autor: jani
To po fraszce najkrótsza forma poetycka. Zdolny opisać wszystko, co w życiu może się wydarzyć. Przynosi czytającemu dylemat: kpi, czy o drogę pyta? Moja nauczycielka polskiego, na zakończenie lekcji, na której czytaliśmy jakiś utwór, zadawała sakramentalne pytanie. Co autor miał na myśli? I bądź tu mądry, a kto go wie, co miał na myśli? Julian Tuwim powiedział: Poetycka wena? A co to takiego? Dajcie mi 1000 zł, a każdy wiersz wam napiszę!
więcej>>

Hyde Park Corner
 Wspomnienie....
 goście z zagranicy
 Polowania dewizowe
 Wilki
 Przypadek?
 Śmierć za kwiaty
 Władysławowo i okolic...
 Prośba rzezbiarza i m...
 Badania psychologiczne
 Przeszłość...
 Rozszerzenie decyzji
 Pomówienie o kłusowni...
 Konkurencja
 Pozwolenie na broń
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Zgłoszenie szkody wpłynęło w dniu 16.04.br a ostateczne szacowanie przeprowadzono 19.04. W trakcie szacowania podjęto decyzję o zaoraniu pszenicy i powtórnym siewie.
  Szacujący, z uwagi na fakt, że szkoda powstała do 15 kwietnia przyjął 25% wartości spodziewanego plonu, a rolnik zażądał 40 %, motywując to datą zgłoszenia szkody. Kto ma rację i jaką należało przyjąć cenę pszenicy?
  Odpowiedź:
  Decydujące znaczenie ma dzień powstania szkody, a nie dzień zgłoszenia jej w kole łowieckim. Komisja powinna była ustalić jednoznacznie, w jakim dniu powstała szkoda. Jeżeli szkoda powstała do godz. 24:00 w dniu 15 kwietnia, przysłyguje 25%, jeżeli powstała po godz. 0:00 dnia 16 kwietnia, to należy się 40 %.
  więcej>>
  Humor
  nadesłał: Driada
  "Ech..."
  Chłop wiezie ziemniaki do miasta i juz na rogatkach krzyczy:
  - Ziemniaki, ziemniaki przywiozłem!!!
  A na to zdegustowany koń:
  - Tak kurcze, ty przywiozłeś...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  15:49 Wiesław NitkaPrawo powinno być proste , zrozumiałe i wykonywalne. Powinno też być odzwierciedleniem sprawiedliwości, poszanowania godności każdego człowieka. Aby tak się stało prawo powinno być tworzone przez ludzi kompetentnych , posiadających wiedzę w tym zakresie jak i przez podobnych weryfikowane w praktyce. W polskim ustawodastwie łowieckim tworzenie prawa powierzono członkom Związku, którzy często z znajomością prawa mówiąc delikatnie dużego styku nie mieli a tworzone przez nich zapisy przyprawiają w osłupienie czytelników portalu. Idąc dalej tą ścieżką dochodzimy do sytuacji gdzie za zeznawanie w sądzie można z Koła wylecieć za chwilę za postawę kuzyna , ciotki, szwagra, za mało wyrazisty uśmiech, za wplątanie w machinę kolesiostwa ( nie mylić z koleżeństwem )i w ogóle "choćby nie wiadomo co się działo to i tak wszystko będzie jak należy" . Myślę, że już najwyższy czas na przeprowadzenie - nie zawacham się użyć tego słowa - prawno - strukturalnej rewolucji w polskim łowiectwie bo jak widzimy na drodze ewolucji niedaleko zaszliśmy wręcz powiedział bym uwsteczniliśmy się w jakości szeroko pojętego łowiectwa. Stąd niezadowolenie myśliwych biorących udział w ankiecie w portalu ale i nietylko tych. Tajemnicą Poliszynela jest bowiem stosunek myśliwych do Związkowych Organów w kwestii zaufania.Ankieta to tylko uwidacznia. Pozdrawiam Wszystkich Myśliwych licząc na to, że powstanie a w zasadzie zespoli się w kreatywną całość ta część członków PZŁ, która chce zmian pozytywnych w Zrzeszeniu i która w sposób demokratyczny je przeprowadzi. Darz Bór ! WNTytuł:
  ....i znowu Opole !
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Przybyło sześć Foks...
   szkolenie tropowca ...
   szukam foksteriera
   Jagi-rozwiajnie pas...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  23-05-06 00:15
  Olaff22 - Paweł Konopacki (MT) :-)
  17-02-07 22:16
  Andrzejo
  27-04-05 21:36
  Andrzejo
  24-03-05 18:08
  Andrzejo
  07-10-06 21:21
  paszyd
  28-06-07 09:34
  MARS
  Dyskusje problemowe
   Sól a dziki
   Lamanie zasad wykonywan...
   wiek naganki, czyżby fa...
   plantacja orzecha włosk...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 09.07.2007
  Numer wydania:
  190 (0708 )
  ISSN 1734-6827
  Redaktorzy piszą
  ....i znowu Opole ! autor: Piotr Gawlicki
  Członek KŁ Nr 12 "Ryś" w Opolu Zbigniew F., którego potyczki z zarządem koła i Zarządem Okręgowym PZŁ w Opolu są nie mniej ciekawe niż opisywany przeze mnie przypadek Romana K., nie wiedział, że jego dzisiejsze problemy tak naprawdę zaczęły się poza jego wiedzą jeszcze w roku 2003 i nie przypuszczał, że wobec skutków podejmowanych błędnych decyzji zarządu koła, będzie po 4 latach kozłem ofiarnym na ołtarzu oczyszczania się członków zarządu z konsekwencji podejmowanych decyzji.

  W roku 2003 r. rolnik Mirosław G. zamieszkały w obwodzie dzierżawionym przez KŁ "Ryś" i powiązany rodzinnie ze Zbigniewem F., wystąpił do koła u uznanie szkody wyrządzonej przez zwierzynę leśną na jego plantacji drzewek ozdobnych. Uprawa drzewek ozdobnych, raczej wykluczała możliwość otrzymania odszkodowania od koła, więc zarząd odszkodowania mu odmówił. Rolnik niezadowolony z tej decyzji pozwał koło do Sądu Rejonowego w Brzegu o zapłatę 25,000 zł. odszkodowania. Wszystkie pisma sądu do koła w tej sprawie wysyłane były na adres prezesa koła Bogusława Grzegorczyka, wskazany rolnikowi przez pracownika biura Zarządu Okręgowego w Opolu.
  więcej>>
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Renato Gamba
   nowy sklep
   osłona na tylne siedz...
   czok spreader?
   Szafa
   Skuteczność czeskiej ...
   Vega Turcja
   Jaka lornetka
   Quad na Polowanie ?
   Luneta Biełomo
   Ile 1 click na 100yar...
   Pakt Rosja-Niemcy
   oksyda
   Hornet
   Krzyż TDS-4I
   wieżyczki "taktyczne"
   z magazynkiem czy kla...
   problem z cz 550
   CZ 750 S1 M1
   Ankieta dla nas :) W3
   jaki kaliber 7x64? 30...
   ŻYWOTNOŚĆ lufy a 300WM
  Strzelectwo
   Czoki do Bettinsoli
   Invector Plus czy I...
   PARCOUR w TV
   CZARNY DIAMENT ZIEM...
   Piknik parcourowy w...
   jakiego bocka ns st...