Środa
15.06.2011
nr 166 (2145 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Lornetka 8x58 B/CF
   6,5 x 57
   Luneta Zeiss VZF 3-12...
   Ludzie, opamiętajcie ...
   Jaką broń w kal 6,5x55
   Lada niva - spalanie
   Nóż
   IOR
   Tikka T3 Hunter,który...
   Lunety celownicze do ...
   Lornetka dzienna na r...
   zakup broni w Unii
   Ciuchy wiosna lato je...
   Wróćmy do kniejówek B...
   Komary i meszki
  Wiedza i edukacja
   zwierzyna w rowie
   Kurs selekcjonerski E...
   PYTANIE!!!
   "Lis "z rozporządzeni...
   Włośnica u dzików
   Kurs selekcjonerów Pr...
   Utrudnianie Polowania
   Polowanie na lisy
   Broń, współwłasność
   Kleszcze i borelioza
   Wabienie rogaczy wios...
  Strzelectwo
   LIGA BOGUŚ POPRAW
   Ranking powszechnia...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 15.06.2011
  Numer wydania:
  166 (2145 )
  ISSN 1734-6827
  Dyskusje problemowe
   Pieskie życie starzysty...
  Hyde Park Corner
   haa :)
   Nowa wygrana o wykluc...
   :-/
   Zacmienie księzyca - ...
   Czy www.lowiecki.pl s...
   Coś dla mojego Koła -...
   ZAMOŚĆ POLOWANIE NA D...
   Polowanie dla nie myś...
   FILMIK - polowanie na...
   RENT-KANT - cd
   DO LUDZI BOBREJ WOLI
   Hobby oprócz łowiecta...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  14-06-11 11:49
  hunter2224
  18-12-10 01:27
  GABRYŚ
  17-01-05 12:42
  Małgorzata
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  23:33 TrebronObywatel Rzeczypospolitej Polski, posiadajacy uprawnienia do wykonywania polowania w Polsce zameldowany w Niemczech dostaje niemieckie uprawnienia mysliwskie po zlozeniu odpowiedniego wniosku i przedstawieniu polskich dokumentow bez jakichkolwiek egzaminow uzupelniajacych, tzw. uprawnienia do polowania dla obcokrajowcow. Jest to dokument tej samej waznosci co normalny niemiecki"Jagdschein", z bezograniczona mozliwoscia kupowania broni i amunicji. W druga strone ustawodawca ze strony polskiej zrobil moim zdaniem chwyt ponizej pasa i to z cala premedytacja. Niby wszystko fajnie, trzeba zlozyc tylko egzamin "uzupelniajacy", co sprowadza sie do tego, ze delikwent jest maglowany z calosci materialu bo probuje mu sie udowodnic ze jest gooopi. Ale to jeszcze byl by temat do przeskoczenia, bo wiadomosci goscia ktory zaliczyl niemiecki "Jagdschein" sa conajmniej trzykrotnie wieksze od tego co wymaga sie od przecietnego Kowalskiego na egzaminie dla nowowstepujacych, problem polega na tym, ze kaze mu sie zdawac w jezyku polskim. Tu jest pies pogrzebany, niby kazdy moze ale bariera jezykowa automatycznie i z urzedu to uniemozliwia. Jezeli mamy mowic o rownouprawnieniach obywateli Unii to cos jest nie tak! Pozdrawiam, Darz Bor! TrebronTytuł:
  Uprawnienia z kraju UE nie wystarczają
  ... do opowiadań
  13:25 AdrianoooZgrabnie napisane. Skoro jesteś na początku przygody łowieckiej, to odpowiem na pytanie Twojego Kolegi w ten sposób. Myśliwy potrafi zrezygnować ze strzału, a "dupa" strzeli za każdym razem. Sztuką nie jest strzelić zwierzaka z 200m, ale podejść na 20m i strzelić za ucho. Życzę kolejnych sukcesów, DBTytuł:
  Na krawędzi
  16:32 ULMUSFajnie było z burzą :). Nic mnie nie napawa tak panicznym strachem jak spacer z fuzją po czystym polu w blasku piorunów. Też wiałem tak kilka razy w zajęczym popłochu :). Podoba mi się klimat opowiadania. P.S. Strzelaj tylko wtedy, kiedy sam o tym zdecydujesz. DBTytuł:
  Na krawędzi
  19:23 postrzałekjak mnie wczoraj myśliwy zapytał, czy ma strzelać do dzika, którego nie był pewien to powiedziałem, że moim zdaniem lepiej odpuścić zwierza niż go zranić lub ubić matkę młodym. Opowiadanie fajne, ale tylko to jedno tam nie pasuje. Chętnie przeczytam kolejne opowiadanko;) pozdrawiam DB! Ps. niech się przypadkiem kolega nie obraża na mnie, ja tylko tak na przyszłość zwróciłem uwagę:)Tytuł:
  Na krawędzi
  ... do zdjęć
  00:08 nelman
  00:15 Adaśko78 małe Fleciki :)))))
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Warsztaty Wyżłów 15...
   Konserwacja farby
   Kuna a szczeniaki
   Wachtelhund w dobre...
   Miłośnicy norowania...
   Jag do norowania
   Wyprawki dla szczen...
  Przepisy kulinarne
   potrawy z szynki
   winniczki??!!
   Wątróbka z sarny
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Moje polowanie
  Na krawędzi autor: czarny zwierz
  Od tygodnia noszę odstrzał na mykity. Po rozmowie z przyjacielem decydujemy się na nasz ulubiony rejon. Na miejsce zasiadki docieram pierwszy, po chwili jest także i Mateusz. Rozmowy nie mają końca. Tarcza zachodzącego słońca chowa się za burzowymi chmurami. Pełni optymizmu oczekujemy jakimi dziś widokami obdarzy nas Nasz patron.

  Pogoda nie daje złudzeń, że dziś noc spędzimy w samochodzie. W dach ambony uderzają pierwsze krople. Wiatr z każdą chwilą wzmaga się. Kurtki zapięte pod samą szyję. Zapada wieczór.

  Po wspólnych rozmowach jednogłośnie decydujemy się na pozostanie nie wierząc, że może coś się zmienić. Po chwili burza się cofa i przechodzi bokiem. Grzmoty i błyskawice stają się coraz słabsze. Uradowani tą zmianą kontynuujemy łowy. Radość nie trwała długo. Po około dwóch godzinach burza szła wprost na nas. Szybka wymiana zdań i znów zostajemy ufni w opiekę Świętego Huberta. Szybko okazało się, że pozostanie na ambonie stojącej w polu było najgorszym pomysłem z możliwych. Burza rozszalała się na dobre. Epicentrum burzy znajdowało się nad nami. Każdy błysk oświetlał teren jaśniej niż słońce. Każdy grzmot powodował niewyobrażalny hałas. Złapałem w ręce kluczyki. Zjechałem z drabiny, wbiegłem na tory i pobiegłem po samochód zaparkowany kilkaset metrów dalej. Co kilka sekund nade mną niebo otwierało swoją „paszcze”. W momencie gdy się potykam i upadam rozchodzi się potworny huk. Przed oczami przeleciało mi całe, krótkie życie. Pewien, że tym razem piorun trafił we mnie leżę na ziemi. Po kilku sekundach czuję na sobie krople deszczu. Dotykam twarzy, żyję!
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia05.06.2011 - 11.06.2011
  OpowiadaniePiątek 10.06.2011
  Taki to jest.. - węgielny! autor: Ross 31
  Któregoś wieczoru byłem u znajomych na kawie, nieoczekiwanie żona kolegi zadała pytanie, które całkowicie odbiegało od tematu dotychczasowej rozmowy:
  - Słuchaj, zaczęła ostrożnie, wiem że jesteś długoletnim myśliwym, masz piękny mundur, umiesz opowiadać różne historie z polowań ze spotkań ze zwierzyną dlatego chciałabym cię zapytać, czy nie poprowadziłbyś jednej lekcji z przyrody opowiadając o zwierzętach leśnych?
  Muszę gwoli ścisłości zaznaczyć, że sąsiadka jest nauczycielką i uczy w jednej ze Szkół Podstawowych w Brzegu. Jest wychowawczynią piątej klasy. Popatrzyłem na nią i normalnie zbaraniałem. Nie wiedziałem co mam jej odpowiedzieć.
  - Nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. Dzieciaki są teraz tak rozpuszczone, że nie wiem czy bym sobie poradził? - odpowiedziałem.
  - Prowadziłeś przecież przez kilka lat wykłady dla kursantów z Prawa o ruchu drogowym prawda?
  - Prowadziłem, ale tam były dorosłe osoby a tu są dzieciaki…
  - Na pewno z dziećmi też sobie poradzisz. Uzgodnię to tylko z dyrektorką i dostosuję się do twojego wolnego czasu - dobrze?
  - No cóż, spojrzałem na kolegę jak zbity pies i oznajmiłem – dobrze, niech będzie ale tylko jedną lekcję!
  - Świetnie! - wykrzyknęła zadowolona.
  - Na pewno będzie dobrze, nie martw się na zapas.
  Po powrocie do domu zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem godząc się na taką propozycję. Boże, w co ja się wplątałem? - pomyślałem sobie w duchu.

  więcej>>

  Moje polowanieŚroda 08.06.2011
  Skąd On wie takie rzeczy dzień wcześniej ? cz.2 autor: ULMUS
  Piątek po południu, lecę na złamanie karku do łowiska. Jak zwykle, proces strojenia się i "rychtowania" wszystkich gratów do polowaczki zajął mi pół godziny, dłużej niż przewidywałem. Andrzej bębni telefonem co chwila: "Gdzie jesteś, człowieku, dziki nie poczekają tylko pójdą i tyle się ich naoglądamy...". Robię co mogę... nisko lecę, zwalniając w terenie zabudowanym.
  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 07.06.2011
  Dary jesiennej kniei. autor: postrzałek
  24 września. Tydzień wolny od szkoły, ale jakiś taki melancholijny. Typowa pogoda jak na wrzesień, cały czas dżdży, niebo szare, pochmurne. Nosa nie chce się wystawiać za próg mieszkania. Rankiem przymrozek, bardzo ślisko, wieje wiatr i nic nie zapowiada tego, żeby dzisiejsza pełnia pozwoliła zapolować tej nocy.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoCzwartek 09.06.2011
  Odstrzały w okresie 21 - 31 marca autor: Piotr Gawlicki
  Wśród korespondencji do redakcji znalazł się również list od jednego z kół łowieckich, mającego problem z nadleśniczym, który już po zatwierdzeniu przez siebie rocznego planu łowieckiego zażądał powtórnego jego złożenia, w związku z dokonaniem odstrzału zwierzyny w ostatnim tygodniu marca. Osobiście uważam takie żądanie za nie posiadające podstaw prawnych i zasugerowałem kołu, żeby tym żądaniem się nie przejmowało. Zakładając jednak, że nie moja opinia zmienić może stanowisko nadleśniczego, postanowiłem uzyskać w tej sprawie opinię Dyrekcji Lasów Państwowych oraz obowiązującą interpretację Ministerstwa Środowiska. W związku z tym skierowałem do obu jednostek następujące zapytanie:
  więcej>>

  Dziennik na gorącoPoniedziałek 06.06.2011
  Kolejny łowiecki VIP przed sądem autor: Stanisław Pawluk
  Z końcem kwietnia br. Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu skierowała do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko członkowi Okręgowej Rady Łowieckiej w Koszalinie, a jednocześnie łowczemu Koła Łowieckiego nr 240 „Rybitwa” w Kołobrzegu, zarzucając mu poświadczenie nieprawdy w dokumentacji łowieckiej tj. o czyn z art. 271 § 3 kk.

  Jak stwierdziła Prokuratura Józef P. poświadczył nieprawdę w książce obwodu łowieckiego nr 78, znajdującego się w pobliżu miejscowości Sławborze, w której odnotował pozyskanie dwóch jeleni byków podczas polowania dewizowego w dniu 7 stycznia 2011 roku, podczas gdy jelenie te zostały odstrzelone w dniu 5 stycznia 2011 roku w okolicy miejscowości Przećmino, na terenie obwodu łowieckiego nr 8 gdzie plan był już wykonany, czym działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Wojskowe Koło Łowieckie nr 240 „Rybitwa”.

  więcej>>

  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj