Piątek
08.07.2011
nr 189 (2168 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Gra?
 Czy szalenstwo kozłów...
 Kuny atakują polskie ...
 Potrzebna pomoc
 Przelatek czy locha??
 ZAMIESZCZNIE ZDJĘĆ - ...
 O 50 000 odszkodowania
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.06.2011 - 02.07.2011
Moje polowaniePiątek 01.07.2011
postrzałek autor: postrzałek
Polowanie na dzika opowiem wam z perspektywy Macieja, jakbym to ja sam na niego polował. 8listopad, dzień po zbiorowce, dziś jest kolejna "mała zbiorówka". Dzisiaj zbieramy się po raz drugi przy Hubertowce tylko w nieco węższym gronie, dziś polują tylko właściciele tropowców. Mamy dziś do sprawdzenia dwa dzicze postrzałki i jednego byka jelenia. Jest nas 7, tak więc za dzikami idą dwie grupy po dwóch myśliwych, a za bykiem idzie prezes, łowczy i skarbnik, tak więc trzech myśliwych z zarządu, a co ciekawsze byka postrzelił sekretarz. Ale ja wraz z Tadziem jako, że mamy mojego posokowca ruszamy za prawdopodobnie najgorszym postrzałkiem, spory dzik, po 30 m ucieczki znaleziona rapeta i to niestety nie napawa optymizmem. Ale idziemy.
więcej>>

OpowiadanieŚroda 29.06.2011
Gamrat autor: postrzałek
Gamratem w gwarze łowieckiej nazywamy dzika w okresie huczki, niestety coraz rzadziej używa się tego określenia jak i wielu innych z gwary łowieckiej, a nawet jej samej. W obecnym czasie sami myśliwi nie dostrzegają różnicy dzielącej tegoż zwierza w stanie spokoju i podczas dziczych godów. Gamrat musi być stanowczy, walczyć o swoje lochy, w tym właśnie okresie pokarmu nie pobiera zbyt wiele, właściwie wcale go nie pobiera, a siły na walki z rywalami musi mieć co nie miara. Podczas dziczego wesela gamraty są szczególnie niebezpieczne o czym szczególnie przekonał się Maciej...

więcej>>

Moje polowaniePoniedziałek 27.06.2011
Ostatni raz autor: postrzałek
Ostatni dzień polowania na łanie, lochy. Mimo to według nauki nestora łowiectwa odstrzał tych zwierząt powinien kończyć się wraz z końcem grudnia. Niestety łowczy grzmi o niewykonane łanie, lochy wiadomo maja całoroczną ochronę. Maciej ma łańkę w odstrzale, jednakże nie bardzo ma ochotę na nią polować. Zostało 8 łań a dziś ostatni dzień... Może jednak nie wyjdą. Wiadome strzelać nie musi, ale..
więcej>>

Moje polowanieNiedziela 26.06.2011
Upragniony dzik "indywidualny" autor: krzysiek77
Poluję już parę sezonów z wielką pasją. W moim macierzystym Kole w zasadzie tylko drobna zwierzyna, dzik należy do rzadkości. Pierwszego czarnucha pozyskałem 300 kilometrów od miejsca zamieszkania, na polowaniu zbiorowym, drugiego już w moim Kole, również na zbiorówce w cudownych okolicznościach, ale o tym może innym razem. Moim marzeniem nadal pozostawało pozyskanie dzika indywidualnie.

więcej>>

Dziennik na gorącoŚroda 29.06.2011
Kolegialnie w Lublinie to jednoosobowo autor: Stanisław Pawluk
Łowczy Okręgowy w Lublinie Marian Flis po raz kolejny w krótkim czasie daje powody do medialnego zainteresowania swoją osobą. Na naszych łamach gościł już z powodu „filozoficznego” uzasadniania teorii zliczania wykonania planu na terenie całego Zarządu Okręgowego, a nie poszczególnych obwodach publikując sprostowanie do artykułu w Rzeczypospolitej, o czym pisaliśmy m.in. w moim felietonie na łamach dziennika "Łowiecki". Kolejnym krokiem Mariana Flisa było sporządzenie doniesienia i przeprowadzona osobiście przez niego kontrola koła łowieckiego jako odwet za swój nieudany występ w programie TVN Uwaga.

To nie koniec aktywności Mariana Flisa w okregu lubelskim. Członek Koła Łowieckiego nr 193 „Diana” w Stężycy Józef Adamski w wyniku wewnętrznych konfliktów w swoim kole łowieckim został przez zarząd pozbawiony czasowo prawa do polowania poprzez nałożenie na niego kary zawieszenia na jeden rok. Korzystając z uprawnień zapisanych w statucie odwołał się w trybie nadzoru do Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie, którym kieruje Marian Flis jako przewodniczący tego kolegialnego gremium.

więcej>>

Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 08.07.2011
Numer wydania:
189 (2168 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 Pieczony dziczek
 sery podpuszczkowe ...
Strzelectwo
 Zapraszamy na zawod...
 Zawody Lądek Zdrój ...
 ceny strzelnic śląs...
 Zawody 23.07.2011
 16-17.07 Zachodniop...
 Już w niedzielę 10 ...
 magnum, a 70 mm
 VI OTWARTE MISTRZOS...
Wiedza i edukacja
 Pasożyty sarny
 Czy ten rogacz jest s...
 Witaj gościu...
 Powiadomienie Policji...
 Prywatne Nęcisko
 OKRUTNI MYŚLIWI ZABIJ...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
12-05-11 21:09
krzysiek77
25-04-10 20:12
rbanas1100
31-07-09 10:58
Robi19
18-09-08 14:26
Urtica
08-07-11 15:21
Alex_andra
Redaktorzy piszą
W Tarnobrzegu też wstydu nie mają, cz.II autor: Janusz Kibic
Wczoraj opisałem, jak zwoływano Walne Zgromadzenie KŁ "RYŚ" w Nowej Dębie i jak na tym walnym przewodniczący ZO w Tarnobrzegu Jan Czub oraz z-ca ORD Józef Rajtar nieudanie próbowali wprowadzić swoje porządki w kole. Nie zraziło to przewodniczącego Zarządu Okręgowego, bo Jan Czub nie zasypiał gruszek popiele. W ciągu miesiąca po walnym ZO PZŁ w Tarnobrzegu podejmuje uchwałę, którą uchyla wszystkie uchwały Walnego Zgromadzenia członków KŁ "RYŚ" w Nowej Dębie z dnia 22 maja 2010 r. Formalną podstawą jest brak w protokole z posiedzenia zarządu w dniu 26 kwietnia informacji o podjęciu uchwały o porządku obrad WZ. Nie zapytano o tę sprawę koła i nie poproszono o żadne wyjaśnienia, odmawiając tym kołu możliwości ustosunkowania się do zarzutu i wyjaśnienia, że zarząd podjął uchwałę z porządkiem obrad, tyle że na posiedzeniu 3 dni wcześniej, w dniu 23 kwietnia. ZO PZŁ nie zastosował się tym samym do § 9 ust.1 pkt 3 statutu PZŁ, dającego prawo kołu jako członkowi Zrzeszenia do wypowiedzenia się, no ale za łamanie prawa wewnątrz organizacyjnego organom PZŁ nic nie grozi.

Śmieszności sprawie dodaje fakt, że na posiedzenie w dniu 23 kwietnia 2010 r. prezes Wacław Pawełek przyniósł wzór porządku i regulaminu obrad z innego koła otrzymany od Jana Czuba i ten właśnie porządek został przez zarząd przyjęty. Tu wychodzi całe świństwo, jakie przewodniczący ZO PZŁ funduje swojemu kołu. Doskonale wiedział, że porządek obrad zarząd miał, bo sam kołu go udostępnił, a uważając na podstawie protokołu z posiedzenia zarządu w dniu 26 kwietnia, że porządku obrad WZ nie ma, nie interweniował, a potem nie protestował kiedy WZ ustalało, że zwołane zostało zgodnie ze statutem. Wolał czekać na wyniki walnego i dopiero jak to potoczyło się nie po jego myśli, ZO PZŁ w Tarnobrzegu uchyla wszystkie jego uchwały i pozbawia koło delegatów na zjazd okręgowy i to na podstawie faktu, który był przewodniczącemu znany od momentu podjęcia uchwały o zwołaniu WZ. Jak można się domyślać, Okręgowa Rada Łowiecka, przy jednym głosie przeciw, odrzuca odwołanie zarządu koła protestującego przeciwko uchyleniu wszystkich uchwał WZ, no ale to norma, więc nie ma co się dziwić. Kruk krukowi oka nie wykole. Wiadomo było, że przed terminem zjazdu nie da się już zwołać NWZ i wybrać nowych delegatów.
więcej>>
Psy myśliwskie
 Znaleziono jamnika
 Zakazane a było w PL
 Znalezione teriery.
 Petycja przeciw myś...
 Konkurs tropowców d...
 Klubowy konkurs na ...
 Podkładacze/Tropici...
 Łajka w sztuce i na...
 Ze szpicem na dziki
Komentarze czytelników
... do opowiadań
07:41 mikeszPewnie kozioł był Niemcem i myślał - o rzesz te polaki, jeżdżą takimi zabytkami. Podoba mi się, proste i czytelne. Tytuł:
MYŁKUS
15:07 Alex_andraUjmujące opowiadanie,to wielki dar przeżyć piękne chwile w łowisku z bliską osobą:) Tytuł:
w cieniu śmierci
19:51 mikeszA może to ze strachu w nocnym łowisku widzi się dziki tak duże :) Żarcik. Fajne, krótkie, treściwe, znaczy reporterskie :) takie.Tytuł:
Kukurydziana stołówka
... do zdjęć
00:01 Andrzej ZKL
00:13 Adaśko78
00:33 Wróbel Gratuluję pięknego rogacza
00:34 Wróbel dębowa gałązka na ranie poprawiła był jeszcze to zdjęcie
DB
00:35 Wróbel
00:37 pawciujager
00:39 krzysiek77 Kolego Hubercie masz całkowitą rację! Z góry przepraszam! Fatalnie to wyszło!
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Czy stzrelał ktoś z c...
   Crash test sztucerków
   Tikka T3 słaba oksyda?
   słuchawki aktywne
   Sklepy myśliwskie
   Zeiss Conqest 6,5-20x...
   Pliki mp3 wabenie Pre...
   Sztucer automat i str...
   Wciągarka sufitowa
   Który wybrać?
   Dubeltówka forester A...